Zříceniny v obci Bezděz

Králem hradů Českého středohoří je majestátní Hazmburk

Nádherná je krajina Českého středohoří. Mnohé kužely bývalých sopek jsou osazeny ruinami hradů, které jim dodávají náznak romantiky. Ve středověku ale byly pevnými oporami svých majitelů. O větrné Milešovce se říká, že je královnou Středohoří, Hazmburk, dříve zvaný Klapý, je nazýván králem hradů. Siluetou připomíná jednu z našich nejhezčích zřícenin - královský Bezděz.

Romantickým Českým středohořím plným hradů

Mohutné kužely Českého středohoří solitérně trčící v severozápadní oblasti republiky jsou výjimečnou přírodní podívanou. Nade všemi ční Milešovka, ale rozhodně zaujme i Házmburk se zříceninou gotického hradu. Svým položením na vrcholu kopce připomíná Bezděz.

Svist kordů a svícemi osvětlená hradní kaple láká na noční Bezděz

Sedm set padesát let trvání si letos připomíná královský hrad zbudovaný na ochranu obchodních stezek do Slezska a jako vztyčený prst hrozící rozpínavým Markvarticům a Ronovcům. V další etapě se stal opevněným klášterem. Romantická zřícenina patří k nejpůsobivějším českým hradům.

Házmburk hraje prim mezi zříceninami českých hradů

Mohutné kužely vyhaslých sopek Českého středohoří trčící osamoceně v severozápadní oblasti republiky jsou výjimečnou scenérii. Nade všemi trčí ostrý vrch Milešovky, rozhodně však zaujme Házmburk se zříceninou gotického hradu. Svým položením na vrcholu kopce připomíná Bezděz.

Toulky Českým středohořím s hrady na vysokých kopcích

České středohoří je výjimečnou přírodní podívanou. Nade všemi vystupuje Milešovka, zaujme i Házmburk se zříceninou gotického hradu. Svým položením připomíná Bezděz. Krajina Středohoří je šlechtickými sídly nabitá, končí až Střekovem vypínajícím se na vysokém kopci u Ústí nad Labem.