Muzea ve městě Hradec Králové

Soukromé muzeum dráhy v Radimi u Luže

Soukromé muzeum železnice si vybudoval dnes už důchodce Eda Kapitola (64), kontrolor dopravy z OŘ Hradec Králové. Jako jeden z mála zachraňoval v době divokého rušení a slučování stanic, co se dalo.

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Budova studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové se pyšní titulem Stavba roku. Dnešní Studijní a vědecká knihovna byla založena v roce 1949, ale její prvopočátky lze spojovat se vznikem Městského průmyslového muzea v Hradci Králové v roce 1896.

Muzeum anatomického ústavu Lékařské fakulty v Hradci Králové

Od roku 1945 je toto muzeum průběžně doplňováno novými exponáty. Slouží k výuce posluchačů medicíny, k upřesnění postgraduálních znalostí lékařů i dalších zdravotnických pracovníků a v neposlední řadě k doplnění výuky somatologie na různých typech a stupních škol.

Tipy na víkend: Zkuste si malování čokoládou v Táboře a biatlon v Hradci Králové

Pomalu, ale jistě se blíží svátek svatého Valentýna, a tak už tento víkend můžete narazit na speciální akce pro páry. Jednou z nich je třeba focení v historickém ateliéru Seidel v Českém Krumlově. Sladkým zážitkem bude také malování čokoládou v táborském muzeu, labužníky nalákají možná také uzenářské slavnosti na hradě Veveří.

Muzeum klavírů Petrof v Hradci Králové

V Muzeu klavírů továrny Petrof si prohlédnete zhruba dvacet nástrojů včetně nejstarších modelů pian a klavírů. Prohlídku muzea je zároveň možné spojit s exkurzí do výroby těchto hudebních nástrojů.

Panenkárium - Muzeum panenek v Hradci Králové

Panenkárium v Hradci Králové představuje stálou výstavu panenek od roku 1900 až do současnosti. Prohlédnete si pěknou škálu typů historických panenek z porcelánu, celuloidu, textilu a panenky vystřihované z papíru.

Vánoce v Hradci Králové začínají v muzeu

Už třiadvacet let začíná pro stovky Hradečanů adventní období návštěvou Muzejního adventního trhu v Muzeu východních Čech. Stejně to bude i letos. Atmosféru minulosti podbarvenou vůní cukroví a horké medoviny doplňuje nejen vánoční výzdoba, ale i důraz na tradice a lidová řemesla.

Tipy na víkend: Akrobatická Helicoptershow, inkvizice na Lokti a muzejní noc

V sobotu budou nad Hradcem Králové létat letadla i vrtulníky, na zemi si návštěvníci budou moci prohlédnout přehlídku záchranářské techniky v rámci akce Helicoptershow. Poněkud rušno bude na hradě Loket, kam na udání zavítá inkvizice, která bude pátrat po čarodějnici. V Ostravě, Žamberku a na Vysočině se zdarma otevřou muzea, galerie a další instituce v rámci muzejní noci.