Zima v oblasti Jihočeský kraj

Zimní stadion Písek

Zimní stadion v Písku s kapacitou hlediště 4 452 má ledovou plochu v provozu každoročně devět až deset měsíců.

Zimní stadion Jana Marka Jindřichův Hradec

Zimní stadion v Jindřichově Hradci byl postaven v roce 1984. V roce 2005 prošel generální rekonstrukcí ledové plochy a technologie chlazení strojovny.

Zimní stadion Tábor

V Táboře se nachází zimní stadion, kde své zápasy hraje Hockey Club Tábor. Ale také zde probíhá veřejné bruslení.

Zimní stadion Veselí nad Lužnicí

Zimní stadion a nová přilehlá budova sloužící jako zázemí pro sportovce se nacházejí uprostřed sportovního areálu. V posledních letech prošel zimní stadion rozsáhlou rekonstrukcí, během níž došlo ke kompletní přestavbě ledové plochy, mantinelů a tribuny.

Zimní stadion Český Krumlov

V Českém Krumlově se nachází zastřešený zimní stadion s umělým povrchem, možnost celoročního provozu. Probíhá veřejné bruslení.

Běžkařská magistrála v Malé Úpě

Začátek trasy je na Pomezních Boudách, kousek za parkovištem P1 u 1. zastavení Pohádkové stezky. Tady na vás čeká jediné stoupání na trase, abyste po sto metrech vyjeli na vrstevnici, po které pojedete až na Rennerovy Boudy k Moravance.

FOTO: Zasněžený Pancíř jako ideální zimní procházka

Pokud jste milovníky zimní přírody, pak je nyní vhodný čas vyrazit do hor na procházku zasněženou krajinou. Šumavský Pancíř nabízí při ideálních podmínkách výhled na kilometry daleko, při neideálních se člověk vyfotí alespoň ve známých dveřích s mlhou v zádech. Desetikilometrový výlet Špičák – Pancíř – Železná Ruda po značených stezkách je i pro netrénované turisty příjemnou půldenní procházkou.

Adventure Park Frymburk

Areál pro wakeboarding a vodní lyžování je situován ve městě Frymburk v okrese Český Krumlov a je součástí Parku Frymburk. Nachází se přímo na vodní hladině Lipna, v klidné zátoce za mostem.

Šumavou bez lyží aneb Když sníh ne a ne napadnout

Protože na sníh je letošní zima spíše skoupá, není od věci přibalit si na hory turistické boty. Zvlášť na Šumavě, která je místy protkaná sítí širokých cest a nemá tak náročná převýšení jako některá severní pohoří, si lze pohyb v zimní přírodě užít i bez lyží. Jen je třeba počítat s tím, že výkyvy počasí terén poněkud komplikují.

Krásná příroda a smutná historie šumavské Bučiny

Přečkala dvě světové války, hospodářské krize, veškeré rozmary počasí včetně obrovských přívalů sněhu, avšak osudnou se jí nakonec stala obrana socialismu a míru.

Netopýři v Chýnovské jeskyni – unikátní zimoviště netopýrů

Jedna z prvních veřejnosti zpřístupněných jeskyní na území Čech a Moravy bývá někdy příznačně přezdívána Malovaná. K zimnímu spánku se tu ukládá až deset druhů netopýrů a jde o jedno z největších známých zimovišť netopýra řasnatého u nás.

Šumavou na běžkách – okolo Polomu u Železné Rudy

Vydejte se do Národního parku Šumava na běžky za krásami přírody z Železné Rudy po Polomské cestě na Rudskou křižovatku, Popelné domky, ke Gerlově Huti a zpět po Dálnici. Celá trasa měří 26,5 km.

Šumavou na běžkách – zaniklými obcemi Prášilska

Vydejte se na běžkách za poznáním zaniklých obcí Prášilska a krásami přírody. Okružní trasa vede z Prášil po trase: Prášily – Frantův most – Gsenget – Zlatý stoleček – jezero Laka – Hůrka – Vysoké Lávky – Formgerg – Prášily.

Šumavou na běžkách – krajinou Klostermannova románu v okolí Horské Kvildy

Vydejte se na nenáročnou trasu za krásami šumavské přírody, kterou v románu "V ráji šumavském" popisuje Karel Klostermann. Okružná trasa vede těmito místy: Horská Kvilda – Zlatá Studna – Ranklovská rovina – U Tří jedlí – Zhůří – U Potůčku – Horská Kvilda.

Šumavou na běžkách – Z Hojsovy Stráže na Můstek

Vydejte se na běžky na Šumavu nedaleko Železné Rudy nádhernou přírodou po trase Hojsova Stráž – Tomášův Dvůr – Nad Silnicí – Pod Můstkem – Na Hřebeni – Můstek – Na Sjezdovce – bod záchrany KT 052 – Nad Silnicí – Tomášův Dvůr – Hojsova Stráž.