Muzea ve městě Kutná Hora

Muzeum Malešov u Kutné Hory

V Malešově u Kutné Hory bylo na konci října 2018 otevřeno nové muzeum, ve kterém mimo jiné najdete pamětní desku věnovanou památce místního rodáka, politika, novináře a lingvisty Karla Jonáše.

Muzeum čokolády a čokoládovny Lidka v Kutné Hoře

Věděli jste, že v Kutné Hoře byla jedna z nejlepších čokoládoven v Evropě, čokoládovna Lidka? A že si na jejích výrobcích pochutnávaly nejen statisíce dětí po celém světě, ale i švédská královna či T. G. Masaryk? Přijďte objevit tajemství kutnohorské čokoládové historie na vlastní chuťové pohárky!

Hrádek v Kutné Hoře - České muzeum stříbra

První zmínka o Hrádku pochází z roku 1312 a napovídá, že osudy tohoto významného objektu začínají hluboko v dobách, o nichž mnoho nevíme. První velké přestavby se Hrádek dočkal na přelomu 14. a 15. století v době, kdy ho vlastnil rychtář Václav z Donína.

Kutnohorská muzea se zaměřila na dětské návštěvníky

Muzea a galerie v Kutné Hoře se snaží přilákat dětské návštěvníky. Například České muzeum stříbra pro ně připravilo interaktivní program o historii ševcovského řemesla, nové prostory Galerie Středočeského kraje v Jezuitské koleji jim zábavnou formou přibližují svět výtvarného umění a v Sankturinovském domě čeká na děti nová expozice modelů ze stavebnice Lego.

Muzeum kostek a obchod Lega v Sankturinovském domě v Kutné Hoře

Ve 2. patře Sankturinovského domu v Kutné Hoře se 1. května 2014 otevře pro veřejnost nové Muzeum Lega.

Špína, kozí pach a hrst obilí k jídlu. Ve skanzenu Villa Nova poznáte život prapředků

Nalézt skanzen experimentální archeologie v Uhřínově v Orlických horách je úkol pro stopaře. Pokud nemáte dobrou navigaci, poznáte nádherný koutek pohraničních hor naprosto dokonale. Nejblíže je Rychnov nad Kněžnou či Kvasiny.

V neděli mají Havířské šprýmování v Příbrami a vstupné za korunu v Kutné Hoře

Hornické muzeum Příbram pořádá v neděli 28. října od 9 do 16 hodin při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje již tradiční zábavní program na hornické téma s názvem Havířské šprýmování. Ve stejný den připravilo České muzeum stříbra v Kutné Hoře symbolické vstupné za korunu a doprovodný program.

České muzeum stříbra v Kutné Hoře získalo ocenění TripAdvisor

České muzeum stříbra v Kutné Hoře získalo ocenění nezávislého turistického portálu pro cestovní ruch TripAdvisor. Muzeum se může pochlubit nadprůměrným hodnocením cestovatelů z celého světa. Návštěvníci jej ocenili na pětistupňové škále třemi a více body.

Muzeum tabáku v Kutné Hoře - expozice Philip Morris

Moderní expozice poskytující přehled o současném i historickém vývoji společnosti je doplněna videem o pěstování tabáku, výrobě tabákové směsi a cigaret. K vidění je zde také rozsáhlá sbírka originálních cigaretových krabiček z celého světa.

Stříbrný klíč odemkne turistům v Kutné Hoře mnohé památky

Jednotnou vstupenku, takzvaný stříbrný klíč, mohou pro letošní turistickou sezónu získat návštěvníci v Kutné Hoře. Klíč otevře brány hned v osmi památkách. Po zakoupení vstupenky za 250 korun budou lidé moci navštívit kostnici, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám svaté Barbory, muzeum stříbra a stříbrný důl Hrádek, Tylův památník, Vlašský dvůr, Galerii Středočeského kraje v Jezuitské koleji a nedaleký zámek Kačina.