Rozhledny v okrese Benešov

Rozhledna Vestec u Chocerad

Dřevěná rozhledna se nachází při okraji lesa cca 500 metrů jihozápadně od osady Vestec, severovýchodně od Benešova.

Rozhledna Václavka Votice

Z vyhlídkové věže kostela sv. Václava ve Voticích je 35 metrů vysoká a kromě krásného výhledu na okolí a město nabízí možnost prohlídky funkčního hodinového stroje a zvonů sv. Václava a sv. Vojtěcha. V prostotách se také nachází stálá výstava malíře a grafika Vladislava Kasky.

Ze Špulky na Benešovsku uvidíte značnou část Čech, možná i Sněžku

Pocit závrati byl dost silný, asi to dělá to ven nakloněné zábradlí. Počasí nebylo přímo výhledové, opar se válel po kraji, ale z výšky 30 metrů po zdolání 151 schodů rozhledny Špulka na Benešovsku jsem si nestěžoval. Na Březáku nad Lbosínem postavil svazek obcí mikroregionu CHOPOS výjimečné dílo.

Rozhledna Studený vrch v Brdech

Měřící věž se nalézá na vrcholu Studeného vrchu (někdy zvaný Baba), který je součástí Hřebenů v Brdech. Kamenná věž 17,5 m vysoká osmiboká věž byla postavena roku 1940 a sloužila k zemskému měření ve druhé vlně.

Rozhledna Špulka na vrchu Březák u Lbosína

Na vrchu Březák nedaleko Lbosína na Benešovsku stojí architektonicky velmi zajímavá dřevěná rozhledna Šuplka, která by díky svému tvaru snad ani nemohla dostat lepší jméno. Pro veřejnost se otevřela na konci dubna 2014.

Kutnohorská rozhledna otevírá romantickou vyhlídku

Na vrchu Kaňk u Kutné Hory se v úterý otevírá rozhledna. Na vrcholu 30 metrů vysoké stavby bude přes den návštěvníkům sloužit kavárna, která se po setmění změní v romantickou restauraci s výhledem na noční Kutnou Horu. Další rozhlednu ve středních Čechách v těchto dnech začali stavět na vrchu Březák u Lbosína na Benešovsku.

Rozhledna na Studeném vrchu už neslouží jen zeměměřičům

Rozhledna na Studeném vrchu v Brdech je cílem dnešní turistické výpravy. Nachází se nad Malým Chlumcem na rozhraní Berounska a Příbramska. Výchozím bodem výletu byla obec Všeradice na trati Zadní Třebáň - Lochovice.

Okres Benešov