Rozhledny v oblasti Pardubický kraj

Půjčovna koloběžek Sobkovice

Půjčovna se nachází v Sobkovicích, vesničce s nádherným výhledem, díky kterému můžete zahlédnout rozhlednu Suchý vrch, Bukovou horu se sjezdovkami v Čenkovicích nebo Králický Sněžník.

Dobře utajená rozhledna Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou

Dřevěná rozhledna stojí ve svahu nad Březovou nad Svitavou. Cimrman se při svém pobytu spřátelil se zdejším rodákem, významným českým kartografem profesorem Karlem Kořistkou, proslulým tvůrcem turistických map, a velmi se zasloužil o osvětu jeho díla.

Z rozhledny Liduška je Brno jako na dlani

Brno jako na dlani mají turisté, kteří se vypraví na nově postavenou rozhlednu U Lidušky v Bílovicích nad Svitavou v Moravském krasu. Jde o devětadvacet metrů vysokou ocelovou stavbu stojící nedaleko místa, na němž spisovatel Rudolf Těsnohlídek 22. ledna 1919 našel odloženou sedmnáctiměsíční holčičku. Dívce zachránil život a pak se o ni postaral.

Rozhledna Amálka u Českých Petrovic

Na horní stanici vleku A Sportareálu České Petrovice naleznete rozhlednu Amálku v nadmořské výšce 750 m n. M. Je přístupná každý den a za provozu areálu (a hezkého počasí) se můžete těšit na stylový bar uvnitř rozhledny.

Toulovcova rozhledna

Toulovcova rozhledna stojí na Jarošovském kopci ve výšce 539 m n. M. Mezi obcemi Jarošov u Litomyšle a Budislav v okrese Svitavy. Rozhledna měří 15 metrů, má dvě vyhlídkové plošiny, první ve výšce 6 metrů a druhou ve výšce 12 metrů.

Veselská rozhledna u Oder

Krytá dřevěná vyhlídková věž vysoká 13 m nabízí výhled na vrcholky Oderských vrchů, Beskyd, Hostýnských vrchů i na Moravskou bránu. Dostanete se k ní pohodlně po silnici vedoucí z Veselí do Oder.

Pohled na krásu Orlických hor a okolí poprvé nabídne nová rozhledna na Velké Deštné

Jedna z nejsledovanějších staveb v Orlických horách a celém Podorlicku – rozhledna na Velké Deštné – je hotová. Trvalo mnoho let, než se realizace podařila, ale výsledek nakonec stojí za to. Slavnostní otevření se uskuteční v sobotu 26. října ve 12 hodin.

Muzeum lehkého opevnění Na Pomezí v Kořenově

Expozice lehkého opevnění je umístěna v jednom z objektů LO vz.37, pod rozhlednou Štěpánka nedaleko Kořenova.

Rozhledna na Kostelíčku v Třebíčí

Nad městem u Kostelíčka na Strážné hoře stojí od roku 1940 Vodojem Kostelíček Třebíč. Dříve sloužila k zásobování města pitnou vodou až do 70. let minulého století. V současnosti návštěva objektu umožňuje atraktivní pohled na město.

Hrad Lichnice má novou vyhlídku

Hrad Lichnice na Chrudimsku má po dvou dekádách znovu vyhlídku. Točitá rozhledna se jmenuje Milada po kruté hradní panně. Rozhledna stála 1,7 miliónu korun a zaplatily ji obce z regionu. Řekl to starosta Třemošnice Miroslav Bubeník.

Rozhledna na Malém Chlumu

V Boskovické brázdě stojí od roku 2005 rozhledna Malý Chlum, díky své jedinečné poloze, se tak stala hojně vyhledávaným turistickým bodem i klasickou přírodní dominantou obce mikroregionu Svitavy.

Rozhledna Bukovka

Zavítejte na novou rozhlednu Bukovka na Předním Bukovém kopci v obci Rapotín, jenž nabízí skvostný pohled na údolí Desné a hřeben Jeseníku. Otevřena je celoročně.

Západní Krušnohoří: Magické Vlčí jámy, unikátní vodní příkop a Blatenský vrch s rozhlednou

Blatenský vrch s rozhlednou se tyčí nad bývalým hornickým městem Horní Blatná. Založeno bylo u bohatých cínových nalezišť jako Bergstadt Platten v roce 1532. Postavili ho podle předem připraveného plánu na popud saského kurfiřta Jan Bedřich, který území koupil od pánů z Tetova.

Mattoniho rozhledna Bučina nad Kyselkou je po letech chátrání přístupná

Jedna z nejstarších rozhleden u nás, kamenná věž Bučina nad Lázněmi Kyselka, kterou nechal postavit v roce 1880 podnikatel Mattoni, bude od 28. září otevřena. Rozhlednu zrekonstruovali do dřívější podoby pracovníci Vojenských statků a lesů. V Mattoniho době byla vyhledávaným výletním místem.

Hrad Oheb nad přehradou Seč

Téměř zapomenutá zřícenina hradu Oheb, s nádherným výhledem a kolmým srázem do Sečské přehrady.