Články na téma Tipy na výlet

Rozpustilé kozy řádí na hradbách olomoucké pevnůstky číslo XVII

Dva statní kozlové s majestátním výrazem čerta rohatého odráželi útok rozpustilého juniora na cihlové hradbě olomouckého fortu XVII. Pevnost v Křelově u Olomouce byla začleněna do soustavy obrany hanácké metropole.

Vánoční ozdoby a exkurze ve Dvoře Králové nad Labem

Zajímá vás, jak vznikají skleněné vánoční ozdoby? Celý ruční proces od foukání suroviny, stříbření, barvení, dekorování až po balení můžete shlédnout na exkurzi ve firmě Vánoční ozdoby, DUV-družstvo Dvůr Králové nad Labem.

Vrchol Devět skal - nejvyšší vrchol Žďárských vrchů

Devět skal (836 m) je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol celé Českomoravské vrchoviny. V roce 1976 byl vyhlášen přírodní památkou. Skalní útvar se nachází asi 3,5 km jihovýchodně od obce Herálec.

Jeskyně Turské maštale v Českém krasu

Jeskyně se nacházejí na skalním ostrohu Tetínských skal mezi řekou Berounkou a lomem č. 152 Pod hradem, který jeskyně také z podstatné části také zničil. Jeskyně byly známy hlavně v dřívějších dobách, kdy se o ně zejména po archeologické stránce zajímali mnozí badatelé.

Jesenické lázně otevřou novou vyhlídku na střeše sanatoria

Dominantou a chloubou areálu Priessnitzových lázní i celého okolí je budova sanatoria Priessnitz. Z hotelu připomínajícího spíše rozlehlé barokní zámky se hostům naskýtá opravdu exkluzívní výhled na Jeseníky. V sobotu 19. října však návštěvníci budou moci krásy hor obdivovat z jeho střešní věžičky.

Rozhledna Milíř Vysoká nad Labem

Rozhlednu na kopci Milíř naleznete ve Vysoké nad Labem nedaleko Hradce Králové. Jedná se o unikátní trojbokou stavbu ze dřeva, oceli a litého betonu, jedinou svého druhu v celé ČR.

Top Gear Bar Prague - tři patra té nejlepší zábavy

Nový unikátní koncept v centru Prahy, to je Top Gear Bar na Praze 1. . Základem neobyčejného zážitku je profesionální obsluha a barmani, skvělé drinky, americká kuchyně i originální design! Zažijte tu nejlepší párty v Praze!

Jezdecká stáj Nechranice

Jezdecká stáj Nechranice nabízí prohlídku statku s výkladem a kontaktem se zvířaty, vyjížďky na koních pro začátečníky i pokročilé nebo projížďky v bryčce.

Billiard Club Imperial Karlovy Vary

Billiard Club Karlovy Vary je zde pro všechny příznivce kulečníku. Můžete si tady zahrát snooker, pool, pollbilliard, billiard i karambol na špičkové úrovni. Zájemci o soutěžní kulečník se mohou stát členy klubu a využívat profesionálního vybavení za zvýhodněných podmínek.

Cafe Černá hvězda ve Stodolní

Cafe Černá hvězda najdete hned při vstupu do Stodolní ulice v centru Ostravy. Kavárna vás zaujme svým netradičním interiérem připomínajícím Ostravu. Objednat si zde můžete výbornou italskou kávu, domácí zákusky či čerstvé pečivo. V kavárně se také pravidelně konají hudební večery.

Rekreační areál Pahrbek Napajedla

Rekreační areál Pahrbek Napajedla se rozkládá v klidném prostředí na břehu slepého ramene řeky Moravy v blízkosti Baťova kanálu. Nabízí ubytování v nových bungalovech s vlastním sociálním zařízením, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a samostatnou ložnicí.

Pomůže kostlivec odhalit tajemství strašínského kostela?

Strašínský kostel Narození Panny Marie je opředen řadou pověstí. Budou nově objevené a zrestaurované fresky vodítkem k odhalení jeho dalších tajemství?

Rýchorská bouda v Krkonoších

Rýchorská bouda stojí na nejvýchodnějším hřebeni Krkonoš v nadmořské výšce 1000 m. Je výjimečná pro svoji polohu v první zóně Krkonošského národního parku v klidné a doposud téměř neporušené krajině Rýchor.

Olomouc je jedním z nejkrásnějších měst střední Evropy

V Olomouci se psaly dějiny nejen moravské, ale i zemské. Sídlo nabité památkami se honosilo titulem hlavní město Moravy, než ho roku 1782 předběhlo Brno. Nyní je třetí největší, v závěsu za Brnem a Ostravou. Díky své historické části je jedním z nejhezčích středoevropských měst.

Naučná stezka Jílovské zlaté doly

Naučná stezka Jílovské zlaté doly je názorným doplňkem ke stálě expozici zlata Regionálního muzea v Jílovém u Prahy. Stezka vede většinou po polních cestách a je přístupná po celý rok. Má dvě trasy, z toho jednu okružní. Každá z nich měří 4,5 km.