Články na téma Tipy na výlet

Novoměstská radnice jako brána do pražské památkové rezervace

Novoměstská radnice na Karlově náměstí v Praze by se měla znovu stát přirozenou branou do pražské památkové rezervace. Nový ředitel Albert Kubišta chce do této historické budovy, kterou ročně navštíví desítky tisíc lidí, přilákat další návštěvníky. Chystá rozšíření kulturního programu. Nyní je podle ředitele hlavním cílem oživit osiřelé nádvoří venkovním posezením a kavárnou, pro niž radnice hledá nového provozovatele.

Muzeum Valeč v Čechách

Ve Valeči naleznete pohodu, bohem zapomenutá zákoutí i muzeum, které přestavuje exponáty spjaté s historií městečka. Vedle muzea naleznete také kavárnu s občerstvením.

Řeka Orlice - dvě řeky v jednu spojené

Divoká a Tichá Orlice se v Albrechticích nad Orlicí spojují v jednu řeku, která dále teče směrem na Hradec Králové jako Orlice spojená. Řeka má dostatek vody po celý rok a její spouvání je vhodné i pro začátečníky. Podél řeky je množství pěkných pláží a břehy bývají hlinité.

Jeskyně Klácelka s reliéfy sochaře Václava Levého

Umělá jeskyně Klácelka leží na levém břehu Liběchovky, asi 2 km severně od obce Liběchov. Sochař Václav Levý zde roku 1845 vytesal sochy zvířat z bajky F. M. Klácela, husitské hrdiny a trpaslíky.

Skalní jeskyně Klemperka

Uměle vysekaná jeskyně Klemperka, jedna z větších podzemních prostor Kokořínska, se nachází mezi obcemi Truskavna a Kokořín. Do jeskyně se vstupuje do výšky 5 metrů po žebříku nebo po vysekaných schodech úzkým komínem.

Zámek Veltrusy vítá po povodni návštěvníky

Do parku se nesmí, stůjte, je to nebezpečné, pořád tam padají stromy, zahrazuje cestu k zámku Veltrusy u hlavní brány ochranka. Přesto je od soboty poprvé po červnových povodních areál zámku přístupný.

Do Nejdku u Varů za králem Miroslavem

Pokud máte rádi pohádku Pyšná princezna a představitele krále Miroslava, herce Vladimíra Ráže, připomeňte si jeho nedožité devadesáté narozeniny, které připadají na 1. července, třeba právě výletem do jeho rodiště, Nejdku u Karlových Varů.

Přírodní památka Údolí Černé Desné

Cesta údolím z Desné směrem k přehradě Souš patří v Jizerských horách k vyhledávaným výletním cílům. Černá Desná zde tvoří divoké údolí s peřejemi a vodopády.

Kozí dráha - vlakem malebnou krajinou z Děčína do Telnice

Města a obce Děčín, Jílové, Libouchec, Telnice, Krupku, Novosedlice a Oldřichov u Duchcova propojují koleje již od roku 1871. Dlouhá historie nic neubrala na kráse a regionální důležitosti trati, kterou již naši prapraprarodičové nazvali "Kozí dráha".

Rekreační areál Bozeňov v Dolním Bušínově

Rekreační středisko Bozeňov, které leží 8 km od města Zábřeh nabízí ubytování v penzionu, apartmánu nebo kempu s chatkami. Součástí areálu je nekuřácká restaurace pro 80 osob s terasou a dětským koutkem. Využít můžete školící centrum, které nabízí seminární sál s kapacitou 60 osob.

Zvětšeniny sosáku mouchy či chlupu ledního medvěda zaujaly návštěvníky zoo v Brně

Chcete vidět, jak vypadá detail sosáku mouchy, nohy gekona nebo chlupu ledního medvěda? Přijďte do Zoo Brno na výstavu obrázků z elektronových mikroskopů. Jmenuje se Tajuplný mikrosvět a návštěvníci ji najdou až do konce roku 2013 v Tropickém království vedle terárií s plazy.

Park Mirakulum se rozšířil o lanové centrum

Rozsáhlý zábavní park Mirakulum v Milovicích na Nymbursku se rozšiřuje. Slavnostně tady otevřeli nové lanové centrum, jehož kmotrem se stal hudebník Jaroslav Uhlíř.

Bunkry kolem Stříbra: Když už jsme se nebránili, poskytly lidem práci

Megatuny betonu svázané železnými armaturami. Na předválečné opevnění narazíte všude, na hřebenech hor, v městské zástavbě nebo na březích vodních toků. Řada pevnůstek, lidově zvaných řopíky, tvoří například plzeňskou čáru.

Císař Karel IV. a alchymista Edward Kelley ožijí na hradě Křivoklát

Hrad Křivoklát je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů. V této velkolepé panovnické rezidenci svého času pobýval i budoucí císař Svaté říše římské Karel IV., Václav IV. I Vladislav Jagellonský. Křivoklát byl také známým vězením - vězněn tu mj. Byl Edward Kelley.

Písník Hrádek - Oplatil

V pískovně u Starých Žďánic mezi Hradcem a Pardubicemi je perfektně čistá voda. A to i přesto, že se na přilehlých loukách často pořádají letní festivaly. Využít zde můžete občerstvení U Žabáka.