Tovačov

Annínské jezero u Tovačova

Annínské jezero se nachází jihovýchodně od města Tovačov, nedaleko soutoku řek Moravy s Bečvou. Je součástí tzv. Tovačovských jezer, které vznikly jako zatopené plochy po těžbě stěrkopísku. Annínské jezero bylo roku 2022 upraveno a dostalo přezdívku Tovačovská riviéra.

Hanácké muzeum v Tovačově

Soukromá sbírka pana Miroslava Navrátila na hanáckém gruntu v Tovačově ukazuje, jak se dříve žilo obyčejným lidem na Hané.

Historická dubová alej u rybníka Kolečko u Tovačova

Alej věkovitých dubů letních, dosahujících i stáří 500 let dotváří citlivě krajinu mezi tovačovskými rybníky a je přirozenou dominantou přírodního prostředí obklopujícího areál tovačovského zámku.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do středověku nebo na projížďku párou

Poslední květnový víkend se můžete s dětmi vypravit na řadu historických akcí. Zhlédněte šermířské a rytířské souboje, pokochejte se vystoupením kejklířů. Navštívit můžete třeba slavnosti ve Slaném, hrad Hazmburk či hrad Sovinec. V sobotu se také poprvé vypraví na cestu parní vlaky z Tovačova, kterými se můžete svézt.

Kostel sv. Václava v Tovačově

Na jeho místě stával gotický kostelík se hřbitovem, připomínaný již v roce 1359. V roce 1786 byl kostel stržen a ještě téhož roku byly vykopány základy pro kostel nový, který ve své podstatě stojí dodnes.

Ornitologická pozorovatelna na soutoku Bečvy s Moravou

Mezi obcemi Troubky a Tovačov se nachází soutok dvou významných moravských řek - Bečvy a Moravy. Byla zde vybudována první pozorovatelna České společnosti ornitologické.

Renesanční radnice v Tovačově

Radnice s renesančním portálem v průjezdu patří k nejcennějším historickým památkám. Město Tovačov lze charakterizovat jako nejstarší renesančně pojaté urbanistické založení v našich zemích.

Židovský hřbitov v Tovačově

Židovský hřbitov vznikl v 17. století. Na ploše hřbitova je rozmístěno okolo 250 náhrobních kamenů. Součástí hřbitova je také obřadní síň, která byla postavena roku 1889 podle návrhu architekta Maxe Fleischera.

Tipy na víkend: Maraton Červeného trpaslíka i rekord nejvíce plujících svíček

Třetí adventní víkend přináší vánoční akce na hradech, zámcích a v zoologických zahradách. Můžete se podívat na zámek Loučeň, Telč, Tovačov, Děčín, hrad Rabí, Loket, kde si na víkend připravili netradiční prohlídky. O rekord nejvíce plujících svíček se pokusí v Pelhřimově. Na maraton seriálu Červený trpaslík se můžete podívat v pražských Holešovicích.

Výlov v Tovačově zve na rybí dobroty i jízdu historickým vlakem

Milovníci ryb si zcela jistě nenechají o tomto víkendu ujít výlov Hradeckého rybníka v Tovačově na Přerovsku. K mání bude kapr, lín, ale i štika či pstruh lososovitý. Chybět nebude muzika, zábava a spousta rybích dobrot. Na výlov se můžete svézt vláčkem z Kojetína a navštívit i tovačovský zámek.

Sedmým divem Olomouckého kraje se staly Rychlebské stezky

Letošním sedmým divem Olomouckého kraje se staly Rychlebské stezky pro horskou cyklistiku v obci Černá voda na Jesenicku. Do ankety se zapojilo 4896 lidí, z toho hlasovalo pro první místo 954 z nich. Druhou příčku obsadilo poutní místo Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách a na třetí příčce figuruje zámek Tovačov. Informoval o tom hejtman Martin Tesařík (ČSSD).

Hradecký rybník v Tovačově chystá víkendový výlov

Každoročně koncem října zve město Tovačov zájemce na výlov Hradeckého rybníka, největšího z místních rybníků. Od soboty 22. do neděle 23. října mohou návštěvníci sledovat rybáře vytahující plné sítě kaprů, amurů, tolstolobiků a dalších druhů ryb.