Kudy z nudy v oblasti Karlovarský kraj

Zobrazit všechny články o oblasti Karlovarský kraj

Segway vyjížďka v Praze

Využijte jedinečnou šanci jak se odreagovat a vykoušet vozítko segway v Praze. Aktivita je vhodná pro rodiny, firmy i jednotlivce. Jednoduše si vyberte datum a čas vyjížďky z dostupných možností a užíjte si tento zážitek na maximum.

Rozhledna na Feistově kopci v Olešnici v Orlických horách

V Olešnici v Orlických horách vzniká rozhledna na Feistově kopci. Celková její výška bude 30 metrů, nadzemní část má čtvercový půdorys s osmiúhelníkovou otevřenou vyhlídkovou plošinou, nacházející se v sedmém patře.

Kostel Všech svatých v Heřmánkovicích

Kostel Všech svatých stojí na mírném návrší uprostřed hřbitova nad vesnicí a představuje dominantu celé okolní krajiny. Základní kámen dnešního kostela byl položen 8. listopadu 1722 a jako autora plánu vybral opat Otmar Zinke Kiliána Ignáce Dientzenhofera.

Mariánský sloup na náměstí v Broumově

Mariánský sloup se nachází uprostřed broumovského Mírového náměstí. Dal jej postavit opat broumovského kláštera Otmar Zinke v roce 1706 jako dar městu Broumovu.

Vyhlídka Šeřín – Krkonoše jako na dlani

Máte rádi přírodní vyhlídky a místa, kde nepotkáte zástupy lidí? Vyhlídka Šeří nedaleko Vítkovic v Krkonoších vás příjemně překvapí. Z vyhlídky se za dobré viditelnosti dá dohlédnout na vrcholky Krkonoš, Jizerky a Český ráj.

Kamenný most přes rybník Vítek

Kamenný most s pěti oblouky postavil Josef Rosenauer za knížete J. Schwarzenberga v roce 1781. Do roku 1988 po něm vedla silnice z Třeboně do Staré Hlíny, v současné době je využíván pouze chodci a cyklisty.

Kostel sv. Václava ve Stonařově s renesanční kostnicí

Dominantou Stonařova je kostel sv. Václava. Původní kostel byl postaven ve 14. století. Postupně byl několikrát upraven. Hřbitov kolem kostela byl zrušen na konci 19. století. Zůstala jen hřbitovní kostnicová kaple, tzv. Karner.

Synagoga v Pacově

Pacovská synagoga se nachází v historickém centru města, přibližně 150 m jihozápadně od náměstí. Patrová stavba obdélného půdorysu se zkosenými nárožími, sedlovou střechou a dvojicí štítů na západním a východním průčelí je vystavěna ve střídmém novorománském stylu.

Butovská mohyla u Stříbra

Milovníci archeologie by neměli minout odkrytou, volně přístupnou pravěkou mohylou u Butova na Tachovsku. Jedná se o mohylový hrob ze střední doby bronzové. Poprvé ho odkryl již v roce 1936 Otto Eichhorn. Díky jeho dokumentaci byl kamenný věnec o průměru 13 m obnoven do původní podoby.

Žárové pohřebiště Pičhora

Pičhora je evropsky významná archeologická lokalita ze starší doby římské. V roce 1896 zde dělníci při těžbě štěrku a písku objevili žárové pohřebiště. Výzkum poté prováděl Jan Waněk pod dohledem Josefa Ladislava Píče. Do roku 1906 bylo prozkoumáno 160 žárových hrobů, zhruba polovina popelnicových.

Vyhlídka Baba u Purkarce

Baba je přírodní památka přibližně dva kilometry severně od Hluboké nad Vltavou, na levém břehu Vltavy. Vyhlídka Baba se stala velmi oblíbeným místem na Budějovicku pro všechny lidi, kteří se chtějí „pokochat“ krásným a uklidňujícím pohledem.

Zřícenina bývalého mlýna Windsor u Siřejovic

Větrný mlýn holandského typu byl postaven v roce 1843 nedaleko Lovosic. Ve 2. polovině 19. století byl přestavěn na výletní letohrádek. Od roku 1958 je chráněný jako kulturní památka, zřícenina je volně přístupná.

Vodárenská věž u Ohrazenic

V Ohrazenicích u Turnova stojí futuristický, třicet metrů vysoký vodojem. Jeho zahnuté pilíře vytvářejí korunu, do které přiléhá obří vodárenská koule. Pod ní je ochoz, odkud lze dohlédnout na Český ráj, Ještěd nebo Jizerské hory.

Jenichovská cyklotrasa

Na rozvíjející se mapě cyklostezek v ČR se objevila nová přírodní cyklostezka vedoucí od obce Lhotka u Mělníka do obce Zahájí.

Lípa ve Stráži nad Ohří

Lípa ve Stráži roste v centru obce, v proluce před budovou čp. 6, vlevo od hlavní komunikace z Ostrova do Klášterce nad Ohří, nad levým břehem Ohře.

8. 4. 2020, 10:26 · Kudy z nudy · Lípa ve Stráži nad Ohří