Zříceniny v oblasti Zlínský kraj

Zřícenina hradu Obřany u Chvalčova

Skromná zřícenina hradu Obřany se nachází na strmém kopci v Hostýnských vrších, přibližně 3 km od obce Chvalčov. Gotický hrad byl založen kolem roku 1365 Bočkem z Kunštátu. Patrně se jej nepodařilo nikdy dokončit a v průběhu husitských válek byl opuštěn. Zachovalo se torzo hradby a válcové věže.

Hrad Lukov stráží jihovýchodní část Hostýnských vrchů

Zřícenina hradu Lukova je oblíbeným a zajímavým turistickým cílem ve všech obdobích roku. Loni se o tom přesvědčilo na 19 tisíc lidí, kteří toto místo navštívili. Důvodů vypravit se sem je několik – zajímavá historie, pěkná příroda, daleký rozhled do krajiny a také dobrá dostupnost.

Výlet na nejvýše položený hrad Moravy

Hostýnské vrchy nepatří k velkým pohořím, ale turistům nabízejí řadu zajímavých míst, která stojí za zhlédnutí. Jedním z nich je zřícenina hradu Obřany, jehož historie je spojena s moravským šlechtickým rodem pánů z Kunštátu a Poděbrad.

Zřícenina hradu Lukov se mění z ruiny v atraktivní turistický cíl

Zřícenina hradu Lukov se ukrývá v lesích jen pár kilometrů za Zlínem. V posledních letech prožívá zaslouženou renesanci. Díky vytrvalé práci dobrovolníků se mění k nepoznání. Zpříjemněte si první jarní dny jeho návštěvou.

Hrad Lukov zahájí sezónu Pálením čarodějnic

Doslova renesanci prožívá v posledních letech zřícenina hradu Lukova na Zlínsku. Téměř zapomenutá ruina se pod rukama dobrovolníků mění ve stále atraktivnější turistický cíl.


Zlínský kraj