Dolní Rožínka

Lom Dolní Rožínka

Zatopený lom na severním okraji Dolní Rožínky kromě romantických procházek láká také ke koupání.

Klasicistní zámek Dolní Rožínka

Renesanční zámek vznikl přestavbou tvrze v 16. století. V letech 1781-89 jej nechal Jan Nepomuk klasicistně upravit.

Umělá zřícenina kaple Jivina u Dolní Rožínky

Les Jivina u Dolní Rožínky na Bystřicku ukrývá ve svém nitru umělou zříceninu kaple. Stavbu tam nechal vybudovat v letech 1781 až 1789 Jan Nepomuk hrabě Mitrovský.

Jezdectví na Zámeckém statku v Dolní Rožínce

Zámecký statek je umístěn v obci Dolní Rožínka přímo uprostřed kraje Vysočina. V roce 2010 byla dokončena rekonstrukce statku na moderní centrum westernového jezdění dětí, mládeže a handicapovaných jezdců. Statek tak nabízí víkendové jezdecké pobyty, westernovou jezdeckou školu i ubytování.

Anglický park a lesopark Templ v Dolní Rožínce

V lese nad zámkem Dolní Rožínka nechal hrabě Mitrovský zbudovat několik romantických objektů. Lesopark Templ ozdobil chrámek osvícenství s hrobkou (kaple Templ, podle které pak dostal lesopark název), empírový egyptský obelisk, anglická lázeň či umělé kaskády.

Vyjížďky na koni v Dolní Rožínce

Zámecký statek nabízí široké spektrum možností jak efektně strávit volný čas. Zaměřuje se na děti a mládež, hadnicapované a na osoby s bolestmi zad. Odpočine si a načerpá zde nové síly každý, kdo má rád příjemnou atmosféru, veselý kolektiv a koně.

Muzeum veteránů Dolní Rožínka

Muzeum veteránů v Dolní Rožínce vzniklo přestěhováním původních exponátů z Veterán Tatra Muzea Bítov. Muzeum prezentuje ve své sbírce především značku Tatra. Mezi exponáty je i vojenská technika.