Články na téma Muzea

Obří skleník v Arboretu Nový Dvůr nebude

Obří tropický skleník, který měl vzniknout v Arboretu v Novém Dvoře u Opavy, pobočce Slezského zemského muzea, se stavět nebude. A to přesto, že na jeho realizaci získalo muzeum před několika lety rekordní evropskou dotaci i příslib státního spolufinancování.

Pivovar Stod

Západočeské město Stod je jedním z těch, která kdysi dávno svým zlatavým mokem konkurovala Plzni. Místní pivo bylo vyváženo i do zahraničí až do roku 1981. Obnovená památka láká na nově otevřené muzeum vozů Porsche a VW brouků,.

Ve Zlatých Horách otevřeli nové přeshraniční cyklookruhy

Přeshraniční cyklistické okruhy otevřeli v úterý v rámci projektu „Po stopách zlata – pěšky i na kole“ ve Zlatokopeckém skanzenu ve Zlatých Horách na Jesenicku. Vznikly spoluprací radnic Zlatých Hor a polských Glucholaz. Českou stranu přišly na 26 tisíc eur, polskou na 10 tisíc eur. Novináře o tom informoval zlatohorský starosta Milan Rác (nezávislý).

Arboretum v Mariánské Týnici

Novinkou roku 2022 v areálu Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici je arboretum. V této zahradě uvidí návštěvníci dřeviny oblíbené v době baroka, které zdobily většinu klášterních areálů.

Muzeum Lidice je už po rekonstrukci

Po dlouhodobé rekonstrukci je otevřené muzeum v Památníku Lidice na Kladensku připomínající vyhlazení obce nacisty v roce 1942.  Patrná změna je hlavně u samotného vstupu, kde vznikla nová recepce. Nutné však bylo zajistit statiku celého objektu.

Mlýn Hněvkovice

Rodinné muzeum Mlýn Hněvkovice, který se nachází poblíž Týna nad Vltavou v Hněvkovicích na pravém břehu Vltavy.

Skelmistrovský dům v Křižánkách

Zrekonstruovaný starý skelmistrovský dům, kde můžete navštívit muzeum milovského skla a projít si naučnou stezku.

Na okřídleném koni či dělové kouli se proletíte jedině v Muzeu Karla Zemana

Pražské Muzeum Karla Zemana má dvě důležité přednosti – strategické umístění v těsné blízkosti Karlova mostu a Kampy a autentický odkaz originální a nápadité osobnosti českého, bez nadsázky lze tvrdit i světového filmu. Jen málokdo nezná filmy jako Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Ukradená vzducholoď nebo Baron Prášil.

Laichterův dům v Dobrušce

Zděný přízemní městský domek s dvouosým průčelím dokládá stylovou polohu lidového klasicismu. V 70. letech byla v Laichterově domě instalována expozice tvorby malířky Věry Jičínské-Laichterové, která zde trávila s rodinou letní měsíce od roku 1931 do své smrti. V současnosti objekt není přístupný.

Synagoga Úsov

Synagoga byla postavena v roce 1784 na místě původní synagogy z počátku 17. století. Budova prošla celkovou rekonstrukcí, která byla dokončena v roce 2008. V interiéru se nachází muzejní expozice dokumentující historii židovské komunity v Úsově.

Skrýš – socha Roberta Bučka

Prostor před Galerií Slováckého muzea doplňuje socha sochaře Roberta Bučka. Město Uherské Hradiště se tak řadí k městům v České republice, která instalaci monumentálních soch ve veřejném prostoru dávají zelenou.

Ostrava není jen uhlí a doly. Tipy, kam se vydat na výlet ve městě i jeho okolí

Kam vyrazit o víkendu s rodinou nebo kamarády, autem, na kole či pěšky v Ostravě a okolí? Z našich tipů na zajímavé výlety, které si užijete za každého počasí, si každý najde to své – ať už to budou městské památky, muzea, hrady a zámky, koupaliště a zoo, nebo procházky v přírodě v Ostravě a okolí.

Brno se turistům představí novou chrámovou trasou

Brněnskou sakrální historii i současnost představuje projekt Brno a jeho chrámy, pořádaný Turistickým a informačním centrem (TIC) Brno ve spolupráci s Biskupstvím brněnským, křesťanskými farnostmi v Brně, Židovskou obcí Brno a brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze.

Společná vstupenka do kolínských památek

Chcete poznat všechny kolínské památky důkladně, v klidu a za zvýhodněnou cenu? Pak je pro vás ideální společná vstupenka do devíti kolínských objektů, kterou pro místní i návštěvníky připravilo město Kolín a Regionální muzeum v Kolíně.

Kam na výlet v západních Čechách? Možností je spousta, stačí si vybrat

Západní část naší republiky nabízí velké množství aktivit pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Přírodní památky, lázeňská města a jejich léčivé prameny, muzea. Sami si můžete zvolit aktivitu, která vám bude vyhovovat nejvíce. V Karlovarském kraji se nachází známý lázeňský trojúhelník, který tvoří Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně.