Litvínov

Muzeum Spolku Veteráni Litvínov

Parta nadšenců z litvínovského Spolku Veteránů o víkendech zpřístupňuje své garáže, respektive klubovnu veřejnosti. Vždy v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin můžete navštívit jejich muzeum veteránů a podívat se, jak se jim jejich koníček daří.

Kostel sv. Michaela Archanděla v Litvínově

Kostel sv. Michaela archanděla je nejstarší a nejvýznamnější státem chráněná památka města Litvínova. Byl postaven v létech 1685 - 1694. Nachází se na Masarykově náměstí.

Radniční sklípek v Litvínově

V barokní budově bývalé radnice sídlí Radniční sklípek. Zajímavé prostory prvního patra a půdy sloužily dříve pro výstavy, komorní koncerty a besedy. Dnes zde sídlí restaurace.

Přírodní sáňkařská dráha u Skiareálu Klíny

Přírodní sáňkařskou dráhu najdete i u Skiareálu Klíny v Litvínově. Jedná se o přírodní cestu vedoucí lesem. Doba provozu není nijak omezena a sáňkování je bezplatné.

Zámek Valdštejnů v Litvínově se po rekonstrukci otevřel návštěvníkům

Největší rekonstrukce v novodobé historii zámku Valdštejnů v Litvínově na Mostecku skončila. Barokní stavbu po opravě si návštěvníci mohli poprvé prohlédnout v sobotu, kdy se konala vernisáž Srdceráj autorů Michala Cihláře a Veroniky Richterové.

Czedikův gloriet na Studničním vrchu u Litvínova

Czedikův gloriet je celodřevěná stavba se střechou z kanadského šindele. Z Litvínova k němu vede cesta od nedávno opraveného lázeňského sirnato–železitého pramene pod Studničním vrchem. Od glorietu se můžete potěšit pěknými výhledy do okolí.

Rozhledna Jeřabina u Litvínova v Krušných Horách

Pod vrcholem zvaném Jeřabina asi 6,5 km od města Litvínov, ve výšce 767 m n. M. Stojí stejnojmenná rozhledna s širokým výhledem do okolí. Dnešní stavba je vlastně původním základem dřívější rozhledny z roku 1884, kterou zde postavil německý turistický spolek.

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Od roku 2013 je nově zpřístupněno nádvoří valdštejnského zámku v Litvínově s náhrobky pánů z Jahnu. Zámek by v budoucnu mohl sloužit také výstavním, komerčním i reprezentativním účelům.

Koldům v Litvínově - společně žít a pracovat

Kolektivní dům v Litvínově patří mezi technické a architektonické památky evropského významu. Za socialismu představoval nový styl bydlení a komplexní vybavenosti. Vlastní byty měly sloužit k odpočinku, ostatní činnosti měly být konány společně v prostorách centrální části domu.