Ústecký kraj

Světec se vrátil na zámecký kopec v Náchodě

Už na konci listopadu zřejmě skončí práce na revitalizaci zámeckého kopce v Náchodě. Obnova rozsáhlého území, na níž spolupracují památkáři s městem, začala v červnu 2020 a přijde na zhruba 170 milionů korun.

Agresivní muž, kterého v Ústí postřelila policie, zemřel

V ústecké nemocnici ve čtvrtek zemřel muž, kterého o den dříve postřelila policejní hlídka v městské části Střekov. Zásah prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Evropská komise schválila dotaci 40 miliard pro české uhelné regiony

Evropská komise (EK) v pondělí schválila dotaci 1,64 miliardy eur (přes 40 miliard korun) na podporu českých regionů spoléhajících dosud na výrobu energie z uhlí. Peníze v rámci nového fondu Evropské unie určeného pro přechod k ekologicky čisté energii poputují do Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje.

Na Děčínsku vrazilo auto do stromu, oba pasažéři na místě zemřeli

Dva lidé zemřeli v neděli odpoledne při dopravní nehodě na Děčínsku. Řidič osobního automobilu vyjel mezi Šluknovem a Rumburkem mimo silnici, kde narazil do stromu. Dvoučlenná posádka vozu zemřela na místě nehody.

V Moldavě, kde se škrtalo ze seznamu voličů, vyhrálo SPD o necelých 30 hlasů

Vítězem voleb v Moldavě na Teplicku se stalo hnutí SPD, které získalo necelých 29 procent hlasů. Na druhém místě skončilo sdružení Otevřeně všem (26 procent) , třetí koalice SPOLU (24 procent) a  čtvrté uskupení Rozvoj Moldavy a Nového města (21 procent).

Falešné volební letáky v Bílině měly vystrašit Romy

Podobně jako v předchozích letech bylo i letos v Bílině na Teplicku před komunálními volbami pořádně rušno. Zatímco dříve se opakovaně objevovala podezření na kupčení s hlasy romských voličů, letos někteří místní našli ve svých schránkách falešné předvolební letáky. Nabádají je k tomu, aby nevolili Tomáše Vandase a jeho uskupení Čistá a bezpečná Bílina.

Předseda volební komise pustil k volbám v Moldavě vyškrtnuté občany

Předseda volební komise Oldřich Kozler v Moldavě na Teplicku nechal volit i občany, které starostka vyškrtla ze seznamu voličů. Vedení obce vyškrtlo ze seznamu voličů téměř 50 lidí, obec se opírá o rozhodnutí Ústavního soudu z roku 2011.  Sdělení umístila na své úřední desce.

Most v plamenech. Po srážce náklaďáků v Číně následovala mohutná exploze

Mohutná exploze následovala po srážce dvou nákladních vozů na mostě ve východočínském městě Lu-an. Výbuch podnítil vytékající silikonový olej z nádrží jednoho z aut. Most se ocitl v plamenech. Podle zpráv Reuters se jedna osoba zranila.

Vedení obce na Teplicku vyškrtlo ze seznamu voličů desítky lidí

Vedení obce Moldava na Teplicku vyškrtlo ze seznamu voličů téměř 50 lidí, obec se opírá o rozhodnutí Ústavního soudu z roku 2011.  Obec sdělení umístila na své úřední desce. Podle vyjádření starostky Lenky Novákové se do obce od začátku roku přistěhovaly desítky lidí, kteří zřejmě chtějí hlasovat ve volbách pro konkrétní uskupení. Věcí se zabývá také policie.

Zážitkové kurzy Nordic walking v okolí Děčína a Českosaském Švýcarsku

Poznejte atraktivní místa Českosaského Švýcarska či severu Čech po cestách známých i neznámých bez davů lidí. Pro ještě příjemnější zážitek se naučíte správně používat hole na Nordic Walking. Nebudeme se o ně opírat, ale uděláme z nich efektivní pomůcku pro zvýšení kondice, hubnutí i pro radost.

Ceny Vinyla míří do regionů

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného dvanáctého ročníku připravili pořadatelé hudebních cen Vinyla. Akce pod jejich patronací se v období od září do prosince uskuteční v Praze, Brně, Pardubicích, Boskovicích, Znojmě, Ústí nad Labem a Veselí nad Moravou.

Rozhledna Velký Kamýk

Rozhledna Velký Kamýk, sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora, byla v roce 2006 zpřístupněna na vrchu Velký Kamýk (515 m) nad obcí Velké Nepodřice, zhruba 8 km západně od města Písku.

Růžové svatební šaty jsou novým trendem

Svatební móda podléhá, stejně jako jakýkoliv jiný typ oblečení trendům. Zatímco minulosti vládly korzety a bohaté sukně, dnes se dává přednost jednoduchosti a splývavým modelům. Letos navíc vstupují do hry svatební šaty v růžovém provedení.

Tragická nehoda na D7: Jeden mrtvý, pro zraněné letěly dva vrtulníky

Jeden člověk zemřel a další čtyři utrpěli zranění při čtvrteční nehodě osobního a nákladního auta na dálnici D7 na Lounsku. Silnice je v místě nehody neprůjezdná.

Na odměny a náklady hašení požáru v Hřensku vláda vyčlenila 225 milionů korun

Vláda schválila poskytnutí mimořádných prostředků pro pokrytí nákladů při zásahu v Hřensku. Suma 225 milionů korun zahrnuje odměny pro hasiče, dobrovolné hasiče, ale také peníze pro Ústecký kraj či Zdravotnickou záchrannou službu hlavního města Prahy.