Novinky.cz

www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety · 3283 článků

|< Předchozí strana 1 2 3 4 56 110 165 219 >|

Turisty na šumavské Černé jezero vozí vláček

Novou atrakci letos pro turisty připravila šumavská Železná Ruda. K Černému jezeru se nyní zájemci mohou vypravit speciálním silničním vláčkem, který vyjíždí ze Železné Rudy. O novinku je podle místního starosty Michala Šnebergra velký zájem.

Tipy na víkend: Ochutnejte regionální dobroty nebo nejlepší česká vína

Vysoké teploty sice nevybízejí k obžerství, ale pokud přeci jen dostanete na něco chuť, vypravte se na některou z gastronomických akcí. V Praze se koná Street Food Jam, v jižních Čechách tradiční Myslivecká Třeboň. Regionální speciality si dejte v Karlově Studánce a za vínem vyrazte do Mělníka nebo do Bzence.

Kam o víkendu s dětmi: Zhlédněte pohádku, vydejte se do historie

Víkendové akce opět nabízejí zábavu v kombinaci s poučením. Na několika historických objektech se konají kostýmované nebo hrané prohlídky, které vás zábavnou formou provedou historií. Stejně tak se můžete do minulosti podívat v rámci řemeslných trhů. Pokud dáváte přednost spíše odpočinku, vydejte se na zámek Zákupy podívat se na pohádku.

Vrtbovská zahrada, trochu utajený architektonický skvost na Malé Straně

Pokud o ní nevíte, snadno nenápadný vchod z pražské Karmelitské ulice minete. V minulosti byla hodně zanedbaná, rekonstrukce trvala pět let, výsledek je ohromující. Kdysi tu byly jesle, do vrchní části nebyl přístup, sala terenna sloužila jako kočárkárna, spodní část zasypali a stály tu prolézačky.

První úseky Cyrilometodějské stezky jsou vyznačeny v terénu

Bez ohledu na horké počasí vyrazili v červenci do terénu značkaři Klubu českých turistů, aby vyznačili trasy zahrnuté do systému Cyrilometodějských poutních stezek. Dosud je vyznačeno více než 100 km tras na území Zlínského kraje, všech 315 km chtějí značkaři zvládnout do konce letošního léta.

Půvabná vesnice Bošín je urbanisticky významným sídlem

Zcela stranou turistických cest, v polovině cesty mezi Loučení a Rožďalovicemi, leží obec Bošín. Z dálky je nápadná dvěma kostelními věžemi.

Vltava je nejhezčí pod Soumarským mostem

Krásné pasáže jsou od Borových Lad, kde teče Teplá Vltava, k Lenoře, ale mně se nejvíce líbí řeka od Soumarského mostu po Pěknou. Tento úsek má ale zvláštní regulační podmínky, je třeba je striktně dodržovat. (Podmínky jsou definovány v Návštěvním řádu www.npssumava.cz.).

Tipy na víkend: Poznejte tajemství bylin, ochutnejte různé druhy čaje

Nadprůměrně teplé počasí sice svádí k válení se u vody, pokud ale toužíte po aktivnějším programu, je o víkendu z čeho vybírat. Přesto můžete i relaxovat. Třeba na festivalu ČajoKrásno v Mariánských Lázních, kde ochutnáte nejrůznější druhy čaje. Léčivé účinky bylin poznáte zase v Opavě. Jedlíci by neměli vynechat Slavnost ovocných knedlíků na Konopišti.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte do minulosti, setkejte se s indiány

Také o prvním srpnovém víkendu můžete pokračovat na cestě historií. Na řadě památek se uskuteční středověké jarmarky, které nabídnou rytířské souboje, ale i kejklíře, kteří vás rozveselí. Mezi indiány se můžete vypravit v pražském Náprstkově muzeu, za neandrtálci zase v Blanensku.

Muzeum motorismu ve Znojmě vystavuje zcela raritní exponáty

Vůně železa, oleje a vazelíny. Kus dobové benzínky, jakou si ještě možná pamatují naši dědové. V předzahrádce parní lokomotiva, pod ní na střeše stříbrný tryskáč MiG. Ten je z 50. let a patří k nejmladším exponátům unikátního soukromého muzea ve Znojmě. Svět technických rarit a skvostů v někdejší budově říční elektrárny už 10 let vylepšuje a doplňuje zámečník Jan Drozd se svojí manželkou.

Tipy na víkend: Dejte si klobásky a zapijte je pivem

Poslední červencový víkend nabídne kulturní i gastronomické festivaly. V Praze můžete vyrazit na Ynspirology, akci plnou workshopů a hostů z různých oborů, v Náměšti nad Oslavou začne kulturní festival Folkové prázdniny. Do Břeclavi můžete vyrazit na klobáskobraní, a pokud vás chytne žízeň, můžete ji zahnat na pivních slavnostech v Třeboni.

Uchcánek sice z map vymizel, ale v soustavě rybníků Zelendárky je dál k nalezení

Krom tohoto netradičně pojmenovaného rybníka se v okolí Protivína nachází dalších dvanáct, z nichž celkem deset spadá pod krajinářskou přírodní památku Zelendárky. V obci Krč je možno prohlédnout si interiér kostela sv. Václava, lokalitou vede naučná stezka se 17 zastávkami, spojenými i s pověstmi.

Na Svojanově ožije hradní mučírna

Pro všechny výletníky a milovníky historie má hrad Svojanov zpestření. Od čtvrtka do neděle ožije hradní mučírna.

Nová herní krajina v Krkonoších chce dostat děti zpět do přírody

Nad Velkou Úpou, městskou částí Pece pod Sněžkou, od soboty slouží lidem naučná stezka v podobě herní krajiny. Je složená ze tří celků a vstup na ni je zdarma.

Nové Údolí je nádherný kousek Šumavy na konci světa

Tady se musel zastavit Anděl Páně při putování zemskou marností. Zeleň lesů se ve valérech přetavuje v zeleň horských luk, Studená Vltava protékající hranicí mezi Čechami a Bavorskem je průzračná, ve dně narezlá, voda se protahuje po železité hornině.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 56 110 165 219 >|