Okres Plzeň-město

Opilý mladík v Plzni projel vchodem supermarketu

Opilý čtyřiadvacetiletý muž se chvilku po sobotní půlnoci proboural autem do supermarketu na plzeňském sídlišti Lochotín, a to v momentě, kdy si jeho kamarád na sousední benzínové pumpě odskočil pro něco k pití a nechal klíčky v zapalování.

Pirát z Plzně rezignoval. Přiznal, že titul užíval neoprávněně

Podezření se potvrdilo. Zastupitel na kraji a druhém plzeňském obvodě Filip Sequens (Piráti) užíval neoprávněně magisterský titul. Podle zjištění deníku Právo nakonec v neděli oznámil, že rezignuje na všechny své funkce a odejde ze strany.

Odmítněte gigafactory v Líních, uložili radě plzeňští zastupitelé

Zastupitelé města Plzně se do sebe pustili kvůli výstavbě obří továrny na výrobu baterií do elektroaut, která možná vyroste na letišti v Líních u západočeské metropole. Opozice vytýkala koalici, že dosud nezaujala k projektu jasný postoj. Nakonec zastupitelé uložili radě, aby prohlásila, že takzvanou gigafactory nepodporuje.

Před plzeňskou základní školou se upálil muž

V plzeňské Brojově ulici zasahovali krátce po 23.  hodině záchranáři. Před místní základní školou se zapálil asi sedmdesátiletý muž. Oživit se ho nepodařilo.

Omezení svéprávnosti podnikatele Redla bude znovu řešit soud. Navrhla to rodina

Omezení svéprávnosti podnikatele a lobbisty Michala Redla bude znovu řešit plzeňský okresní soud. Nový návrh na zahájení řízení podal člen jeho rodiny. Informaci, kterou v úterý uvedla Česká televize, potvrdil místopředseda Okresního soudu Plzeň-město Jan Špalek. Krajský soud v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil.

Gigafactory: Na dopadovou studii chybí data

Dopadová studie ohledně obří továrny na výrobu baterií do elektroaut, která možná vyroste na bývalém armádním letišti v Líních u Plzně, ještě nevzniká. Kraj ji zadá zřejmě až po rozhodnutí investora, jímž je Volkswagen. Informaci deníku Právo v pondělí potvrdil plzeňský hejtman Rudolf Špoták (Piráti).

Muži, který vjel autem do domova důchodců, zrušil soud verdikt. Potřebuje nový posudek

Odvolací soud ve středu zrušil verdikt nad Josefem Kijanicou (35), který v létě dostal od plzeňského krajského soudu osmiletý trest za to, že autem vjel do tachovského domova důchodců, následkem čehož zemřela žena. Odvolací soud případ vrátil do Plzně k novému rozhodnutí, respektive vypracování revizního znaleckého posudku. Není podle něj jisté, zda byl Kijanica příčetný.

Postrach vodáků je zpátky v Plzni. Agresivní labuťák Trenér vydržel ve venkovském exilu jen pár měsí

Noční, a hlavně denní můra plzeňských rychlostních kanoistů je zpátky. Do města se vrátil Trenér, mohutný labuťák, který zdejší vodáky s oblibou proháněl po Radbuze. Sportovce, kteří z něj někdy měli až panickou hrůzu, může utěšit snad jen to, že si zatím se svojí družkou vyhlédl jinou plzeňskou řeku.

Řidič na Plzeňsku zemřel po nárazu do stromu

Smrtelnou dopravní nehodu vyšetřují od nedělního rána policisté na Plzeňsku. Na silnici ze Záluží směrem na Plzeň kolem čtvrté hodiny ranní narazil osobní automobil do stromu a jeho řidič na místě zemřel.

Soudkyně měla podvádět s covidpasem. Přišla o funkci

Obvinění z podplácení ve snaze obejít covidová nařízení je důvodem, proč musela minulý pátek odevzdat talár soudkyně Eva Sofie Vodičková (51), která ještě donedávna šéfovala na plzeňském krajském soudu insolvenčnímu úseku. Právě kvůli trestnímu stíhání ji minulý pátek dočasně zprostil výkonu funkce ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).

Na Hrad chce 21 kandidátů

Lhůta pro odevzdání přihlášek kandidátů na budoucího prezidenta republiky skončila v úterý v 16:00.  Adeptů se přihlásilo 21, uvedlo ministerstvo vnitra na Twitteru. Původně přitom informovalo jen o dvaceti.

Mladá prostitutka nalezená u silnice zřejmě nezemřela násilnou smrtí

Dvacetiletá prostitutka ze Slovenska, která byla minulý měsíc nalezena v bezvědomí u silnice za Plzní a jež následně v nemocnici zemřela, nebyla zřejmě obětí násilného činu. Napovídají tomu předběžné výsledky soudní pitvy, podle nichž měla být příčinou smrti mozková příhoda. Právu to potvrdil důvěryhodný zdroj.

Po páteční nehodě na Klatovsku zemřela devětačtyřicetiletá žena

Devětačtyřicetiletá žena zemřela po páteční nehodě na Klatovsku. Záchranáři ji ve vážném stavu přepravili vrtulníkem do plzeňské fakultní nemocnice, kde později zemřela, řekla v sobotu policejní mluvčí Iva Vršecká.

KOMENTÁŘ: Hubená koza Babiš – Alex Švamberk

Rozhodnutí Andreje Babiše kandidovat na úřad prezidenta je asi tak překvapivé jako porážky Plzně od Interu Milán v Lize mistrů. Od léta, kdy bývalý premiér začal objíždět města po celé republice, bylo celkem jasné, že nejde o žádnou kampaň před komunálními volbami. Jak by řekla moje prateta, vidí do něj jako do hubené kozy.

Vláda obcím na Plzeňsku stanovisko armády k Líním neřekla, slíbila studii

Ani urgence nezabraly. Vláda doteď neprozradila, zda armáda potřebuje letiště v Líních u Plzně jako záložní, či nikoliv. Právě tady by mohla vyrůst obří továrna na výrobu baterií do elektroaut, o kterou má zájem koncern Volkswagen. Stanovisko přitom žádali plzeňský hejtman i primátor, podmiňovali tím případnou podporu gigafactory. Po jednání s Fialou už tak radikální nejsou.

Okres Plzeň-město