Plzeň

|< Předchozí strana 1 2 3 4 7 9 12 >|

Sousoší Spejbla a Hurvínka v Plzni

Sousoší Spejbla a Hurvínka se nachází v Křižíkových sadech. Nahradilo původní sousoší původní, které zničili vandalové.

Univerzitní kavárna Družba v Plzni

Univerzitní kavárna Družba je otevřena pro veřejnost, ale poskytuje také zázemí pro nejrůznější přednášky, kulturní a studentské aktivity. Kavárna především plní roli prostoru pro vzájemné setkávání studentů, akademiků, umělců, aktivistů. Kavárnu najdete na rohu Sedláčkovy a Riegrovy ulice.

V Plzni i v celém regionu silně roste počet turistů

V plzeňském regionu i v krajském městě výrazně roste počet turistů z ČR i z ciziny, zejména z Asie. Trend nastartovalo Evropské město kultury, jímž se Plzeň stala v roce 2015. Kraj více využívá potenciál stovek barokních památek a chce více propagovat Brdy, Horažďovicko a oblast přehrady Hracholusky. Řekla to náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová.

Řemeslný pivovar Raven v Plzni

Pivovar Raven začal vařit pivo v roce 2015. Pivovar přichází každý měsíc s novými styly a kombinacemi, které v ČR dosud nikdo neuvařil. Chmel na pivo pochází z celého světa – od Čech po Austrálii. Pivovar se nachází v plzeňském Bolevci u zastávky tramvaje Mozartova.

Výstavní síň Masné krámy v Plzni

Budova masných krámů postavená v roce 1392 v gotickém slohu sloužila původnímu účelu až do poloviny 20. století. Nyní zde sídlí výstavní prostory Západočeské galerie v Plzni.

Výstavní síň "13" v Plzni

Výstavní síň "13" spadá pod Západočeskou galerii v Plzni. Výstavní síň se nachází v Pražské ulici v goticko-renesančním domě v blízkosti Masných krámů. Slouží také jako ředitelství galerie.

Království jedu v Zoo Plzeň

Unikátní expozice „Království jedu“ v plzeňské zoo, nemá v České republice obdoby. Žijí zde nejjedovatější hadi světa a je mimořádně zabezpečený.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte na festival české komedie, ochutnejte dobroty z medu

Na třetí zářijový víkend je připraven rozmanitý sportovní, kulturní i zábavný program. Pokud jste příznivci českého filmu, vyrazte do Nového Města nad Metují na festival tuzemské komedie. Doprovodí ho i řada hudebních či tanečních akcí. Pokud holdujete sportu, navštivte Plzeň a pokud zatoužíte potěšit chuťové pohárky, vypravte se na medový jarmark do Sloupu na Moravě nebo Dýňobraní v Osoblaze.

Občanská záložna ve Vsetíně

Vedle hostince Snaha postavil stavitel Urbánek roku 1896 budovu záložny, pro kterou téhož roku jeho přítel Mikuláš Aleš navrhl a rozkreslil sgrafitové výzdoby průčelí. Alšovy kresby na omítku přenesl mistr sgrafitář Josef Bosáček z Plzně.

Půjčovna kol v Plzni - bike sharing

Půjčování kol funguje prostřednictvím mobilní aplikace, kdy po Plzni je rozmístěno 80 kol v dobře dostupných místech na kole. Jedná se o bordové kolo vybavené košíkem, nosičem a třístupňovou převodovkou. Cílem je podpořit cyklistickou dopravu v Plzni.

Tipy na víkend: Ochutnejte kuchyni z různých koutů světa, vyrazte na závod

První zářijový víkend už voní podzimem. Po celé republice se ve velkém konají nejrůznější gastronomické festivaly, z nichž některé jsou zaměřené na domácí kuchyni, na jiných ochutnáte speciality z celého světa. Nadchází rovněž doba vinobraní. Pokud se budete chtít spíše provětrat, můžete vyrazit na závod Barvám neutečeš do Plzně, který je oslavou radosti.

Pražsko - lánská koněspřežní dráha

Jednalo se o druhou úzkorozchodnou koněspřežní železnici na evropské pevnině. Trať měla vést z Prahy až do Plzně, ale skončila po 62 kilometrech v lese u Brejle. Dráha sloužila původně k transportu dřeva z Křivoklátska, později byla dopravní tepnou zásobující Prahu kladenským černým uhlím.

Virtuální realita Plzeň - VR Future

Zažijete realistický zážitek v simulovaném prostředí dle svého přání, díky unikátním systémům HTC VIVE.

Escape Room Plzeň

Vy a vaši přátelé jste uzamčeni v tematické únikové místnosti a vaším úkolem je dostat se ven během jedné hodiny. V místnosti je řada hlavolamů, šifer a dalších překážek, které vás z místnosti jen tak nepustí.

Letní barokní festival během prázdnin nabídne desítky akcí

Jeden z projektů Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015 pokračuje pod názvem Západočeské baroko díky spolupráci s Plzeňským krajem i v letošním roce.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 7 9 12 >|