Peruc

Peruc - barokní kostel sv. Petra a Pavla

Kostel s dynamicky zprohýbaným průčelím a do půdorysu vtaženou věží. Byl vystavěn v letech 1722-25 P. P. Columbanim. Hlavní prostor je jednolodní, zakončen pravoúhlým knežištěm. Na římse v kartuši znak Ledebourů. Edikulový štít se sochami splývá s věží.

Naučná stezka Perucko

Okružní stezka vede městysem Peruc a jeho okolím. Na trase je 20 zastavení, která jsou zaměřena na historické a přírodovědecké zajímavosti Perucka. Trasa měří 13 kilometrů.

Boženina studánka v obci Peruc

Krásně udržovaná studánka v obci Peruc proslula známou pověstí o knížeti Oldřichovi a pradleně Boženě.

Galerie u Plazíka Peruc

Soukromá umělecká galerie umění v Peruci na Lounsku, kde probíhají výstavy zejména amatérských fotografií.

Po stopách českých legend: K prastarému dubu a chrámu s pozitivní energií

Peruc je malebný městys v Ústeckém kraji s úhlednou návsí lemovaný letitými košatými stromy, vidlicovou zvoničkou „vidlákem“ i sochou sv. Jana Nepomuckého. Romantické vzezření celé návsi dodává i barokní kostel sv. Petra a Pavla (1725) postavený stavitelem Petrem Pavlem Columbanim. Jen o několik kilometrů dál najdete jedno z nejkouzelnějších míst v ČR.

Výstava Emila Filly - zámek Peruc

Znovuotevřenou výstavu můžete navštívit na zámku v Peruci. Nejen že bylo zkrášleno autorovo bývalé bydliště, ale do sbírky přibily i nové obrazy.

Usedlost Za Dubem v Peruci

Ubytujte se v nově zrekonstruované usedlosti v obci Peruc na Lounsku s kapacitou 11 lůžek. Užívejte si v úžasně položeném místě s bohatou historií a nádhernou přírodou. Usedlost Za Dubem je vhodná pro rodinnou rekreaci, skupiny rodin s dětmi, setkání přátel, kurzy, workshopy i svatby.

Letecký pohled z chrámu a hradby jako z velkofilmu, i to nabízejí Louny

Osudová studánka, u které kníže Oldřich přinatrefil na krásnou Boženu, dub více než tisíciletý, gotická perla mající vlastnosti rozhledny, městské hradby jako z velkofilmu... Cílovými stanicemi této cesty s kamerou jsou Peruc a Louny.