Jimlín

Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun otevírá své brány

V neděli 1. dubna zahájí zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun již sedmou návštěvnickou sezónu. A to velkolepě tradiční akcí Velikonocemi na Novém Hradě.

Na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun byly odkryty dva původní barokní krby

Počátkem ledna letošního roku začali uvnitř zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun pracovat restaurátoři. Jejich práce byla zahájena v barokních saloncích jižního křídla. V těchto místnostech se mimo jiné nachází jediné dva dochované zámecké krby, pocházející z 18. století.

Schwarzenbergové provedou návštěvníky na Novém Hradě u Loun jen jedinou noc

Už počtvrté se v nočním čase rozzáří okna zámku Nový Hrad v Jimlíně, mezi Louny a Žatcem, aby dovolila nahlédnout do dávné historie unikátní památky, jejímiž posledními majiteli byli slavní Schwarzenbergové. A právě oni provedou zájemce svými komnatami i životními příběhy. Ovšem jen jednu noc.

Kostýmy z pohádek Zdeňka Trošky zdobí zámek Nový Hrad u Loun

Zámek Nový Hrad v Jimlíně mezi Louny a Žatcem nabízí dva prohlídkové okruhy a Barrandovská studia v něm přes léto již tradičně vystavují pohádkové kostýmy, letos ty, které natáčel Zdeněk Troška. Unikátní a rozlehlý zámecký areál na skále odděluje krajinu Přírodního parku Džbánu a Českého středohoří.

Zámek Nový Hrad u Loun vystavuje pohádkové kostýmy

Zámek Nový Hrad v Jimlíně nedaleko Loun, mezi Rakovníkem a Mostem, nabízí dva prohlídkové okruhy - barrandovská studia v něm nyní vystavují pohádkové kostýmy. Rozlehlý areál na opukové skále odděluje krajinu Přírodního parku Džbán a Českého středohoří.

Pozoruhodný zámek Nový Hrad povstal jak Fénix z popela před čtyřmi roky

Zatímco jiné památky v severozápadních Čechách otevírají své brány v říjnu jen o víkendech, Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun je otevřený i ve všední dny. Poznejte hrado-zámko-statek mezi Přírodním parkem Džbán a Českým středohořím, v romantické krajině Dolního Poohří.

Nový Hrad v Jimlíně u Loun

Hrad ze 14. století tvoří rozlehlý komplex kolem tří nádvoří. Hlavní dominantou areálu je pozdně gotická věž. Hrad prochází rekonstrukcí, ale přesto je otevřen veřejnosti a nabízí stálou expozici s názvem Hospodářské zázemí zámku.