Prachatice

Témata

|< Předchozí strana 1 2 >|

Prachatice zvou na oslavy soli nad zlato

Poslední víkend v červnu patří v Prachaticích již po dvacáté osmé slavnostem Zlaté solné stezky, která byla až do třicetileté války zdrojem bohatství města.

Areál lesních her v Prachaticích

Nad Lázněmi sv. Markéty v Prachaticích na úbočí Libína byl na konci roku 2017 otevřen nový Areál lesních her, který je určený hlavně dětem.

Stezka ptačích budek Bohuslava Nauše v Prachaticích

V místě bývalých brodivých lázních v Prachaticích vyrostla Naučná stezka ptačích budek, která přibližuje všem návštěvníkům, proč a jakým způsobem je vhodné aktivně podporovat hnízdění ptactva v současné krajině.

Bed & Bike Prachatice

Představuje nový rozměr ubytování s každodenní volnočasovou aktivitou zahrnutou v ceně.

Tvrz Drslavice na Prachaticku

Drslavická tvrz je goticko – renesanční stavba zřejmě vznikla ve 14. století. V současné době je v soukromém vlastnictví a prochází rekonstrukcí.

Zážitková trasa Víly Majolenky v Prachaticích

Trasa prochází především lesním prostředím v okolí bývalých lázních sv. Markéty, proto je i náplň zastávek zaměřena na les a přírodní prostředí.

Bývalé lázně sv. Markéty v Prachaticích

Lázně byly založeny roku 1783 při prameni vyvěrajícím z lesnatého masívu Libina v nadmořské výšce 635 m. Léčebný účinek pramene Sv. Markéty byl využíván již v 17. století. V lázních se provádělo léčení studenou vodou a byly využity všechny způsoby vodoléčby (Prissnitzovy a Kneippovy léčebné metody).

Místo setkání pěti armád u Vítějovic připomínají dva pomníky

Na silnici mezi Prachaticemi a Netolicemi neuniknou oku gigantické betonové kvádry, vztyčené kolem sochy ženy. Tento kolos nahradil původní pomníček, nenápadně později režimem odstraněný. Dnes je alespoň pamětní deska opět v blízkosti místa, kde byla po válce prvně osazena, původní kámen však chybí.

Apartmán v Zahradní v Prachaticích

Ubytování v rodinném domku s prostornou zahradou v centru města s klidným a nerušeným prostředím soukromí rodinného bydlení.

Ve Vlachově Březí jsou nejen nejhezčí holky, ale i další pozoruhodnosti

Známý song Rybitví kapely Yo Yo Band zpropagoval tuto obec na Prachaticku v souvislosti s krásou místních paní a slečen stejně jako před časem, a vlastně dodnes, oblíbený film Drahé tety a já, jehož sekvence se zde v roce 1974 natáčely.

Torza kaplí, boží muka, kaple a kapličky krášlí cesty na Prachaticku

K malebnosti kraje zemí českých i moravských přispívají v krajině rozseté drobné sakrální památky, dříve sloužící k prostému pomodlení robotníků cestou na pole, dnes mnohdy ve stínu lípy skýtající příjemné místo k odpočinku znaveného turisty, či inspiraci pro krajinnou tvorbu malíře nebo fotografa.

Po proudu Otavy od Sušice po Rabí

Sušice, zvaná též brána Šumavy (stejně jako Prachatice, Vimperk nebo Klatovy - záleží, odkud návštěvník k tomuto pohoří míří), je malebné město na horním toku kdysi zlatonosné Otavy, na jehož rozvoji se dále v minulosti podílela i blízkost Zlaté stezky.

Galerie Neumannka v Prachaticích

Galerie Neumannka představuje v Prachaticích díla českého a světového designu. Nachází se v historickém centru Prachatic, v ulici Neumannově. Galerie je místem setkávání a spolupráce lidí, pro které jsou kvalitní architektura a design nezbytnou součástí lidské kultury.

Město, kde sůl bývala nad zlato, umí oslnit gotickými a renesančními památkami

Jihočeské Prachatice byly na proslulé Zlaté stezce založeny již v 10. století, leč bohatství, které na svých hřbetech soumaři z Pasova přepravovali, pocházelo z rakouských solných dolů. A naopak z naší kotliny po stezce putovalo především obilí a rovněž chmel, med, vlna, kůže i pivo.

|< Předchozí strana 1 2 >|