Zdíkov

Kostel svaté Ludmily ve Zdíkově

Kostel svaté Ludmily z r. 1923, základní kámen položen o dva roky dříve 11. července.

Zdíkovsko ukrývá tajemnou kapli, lesní jezírka i malebnou vísku

Na dohled rozhlednám na Churáňově a Javorníku se rozprostírá kraj plný i drobných zajímavostí, o kterých mnohdy turisté ani nevědí. Najdete zde romantickou poutní kapli, tiché vodní hladiny v lese, významné přírodní památky nebo ves „na kraji světa”, od níž je jen kousek nejen ke starému mlýnu.

Martínkův mlýn ve Zdíkově na Šumavě

Martínkův mlýn ve Zdíkově je vhodný pro rekreaci rodin s dětmi,partu přátel i krátkodobé ubytování. Ubytování uprosteřd šumavské přírody ocení především houbaři, milovníci pěších výletů i cykloturisté.

Tipy na víkend: Myslivecký jarmark, středověké slavnosti i burčákování

Víkendové počasí opět slibuje příznivé teploty, s klidem tedy můžete vyrazit za kulturou. Konopiště otevírá část svých expozic, na Housce pořádají Myslivecký jarmark, obec Zdíkov zve na středověké slavnosti. Milovníci zvířátek se mohou podívat na výstavu mladých králíků v Lysé nad Labem, milovníci burčáku naopak mohou navštívit Valtické burčákování.

Tipy na víkend: Letecký den v Letňanech, myslivecký jarmark i burčákování

Víkendové počasí opět slibuje příznivé teploty, s klidem tedy můžete vyrazit za kulturou. Pražské letiště Letňany zve na sobotní Den Letiště, Konopiště otevírá část svých expozic, na Housce pořádají Myslivecký jarmark, obec Zdíkov zve na středověké slavnosti. Milovníci zvířátek se mohou podívat na výstavu mladých králíků v Lysé nad Labem, milovníci burčáku naopak mohou navštívit Valtické burčákování.