Valašské Klobouky

Valašská sušírna ovoce ve Vlachovicích

Obec Vlachovice leží zhruba šest kilometrů od města Valašské Klobouky ve Zlínském kraji. A zajímavá je tím, že je v ní několik historických dřevěných sušíren ovoce. Dokonce je propojuje naučná stezka.

Modrotisková dílna v Městském muzeum Valašské Klobouky

Navštivte naši jedinečnou modrotiskovou poštovní dílnu! V dílně máte k dispozici 17 razítek, které jsou zmenšeninami skutečných modrotiskových forem.

Skanzen Valašské Klobouky

Spolek dobrovolníků Jižní Valašsko buduje ve Valašských Kloboukách valašský skanzen. Postupně zde vyrůstají chalupy, sušárna na ovoce nebo včelín. Ve skanzenu v současné době už stojí studna, kaplička, kříž, salaš a pajta (stodola).

Kaple svatých Cyrila a Metoděje ve Valašských Kloboukách

Cyrilometodějská kaple, na okraji města Valašské Klobouky, byla postavena na památku tisícího výročí příchodu věrozvěstů na Moravu, a to v novogotickém slohu. Autorem výzdoby je Bohumír Lindauer.

Řemeslný trh Valašského mikulášského jarmeku ukáže řadu starodávných zručností

Šití papučí z ovčí kůže, tkaní na tkalcovském stavu, předení lnu, strouhání světidel, pletení košíků i pečení vánočních oplatků. To je jen stručný výčet řemesel, která budou moci v sobotu 3. prosince obdivovat návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách.

Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách bude letos jubilejní

Už za tři týdny se Valašské Klobouky naplní krásnými lidovými tradicemi, starodávnými zvyky a řemesly, pestrými kulturními vystoupeními, skvělými valašskými specialitami a mikulášskými skupinami.