Sazovice

Kostel sv. Václava v Sazovicích

V obci, kde kostel nikdy nebyl, vyrostla během dvou let velice moderní stavba, která bude sloužit především náboženským účelům, ale své místo zde najde i kulturní život a komunitní centrum. Výstavba kostela měla rozpočet 20 milionů korun a více jak polovinu zaplatil místní mecenáš ze svého.

Pivovar Malenovice - Zlínský švec

Pivovar se nachází v rodinném domku v obci Sazovice ležící asi 3 km od Zlína. S ohledem na blízkost Zlína a jeho dříve těsné spojení s obuvnickým průmyslem, zde také zvolili název znejšího piva.

Sportoviště v Sazovicích

Na ploše zchátralého, nevyužívaného fotbalového hřiště v Sazovicích vyrostlo jedno z architektonicky nejnápaditějších sportovišť u nás. Sportovní areál se svou rozlohou, vybavením, ale především kvalitou provedení, která je patrná na první pohled, naprosto vymyká realitě českého venkova.

Rozhledna v Hostišové a koupaliště v Sazovicích – tip na výlet ze Zlína

Rozhledny patří k vyhledávaným turistickým cílům, v horku se zase hodí příjemné ochlazení ve vodě. Nabízíme tip na příjemný cyklistický výlet ze Zlína, při kterém zažijete obojí. Vystoupíte na nejmladší rozhlednu Zlínského kraje v Hostišové Na Strážné a ochladíte se v koupališti či v jezeře.