Zlínský kraj

Spáčilova naučná stezka v Chřibech mezi Kostelany a Novou Dědinou

Na pěti informačních panelech se dovíte něco o dávném osídlení Chřibů, průzkumu a těžbě ropy na Kostelansku a místních přírodních poměrech. Stezka nese název po kvasickém rodákovi Jindřichu Spáčilovi.

Bistro Vintrovka

Malé (nejen) bistro v srdci Bílých Karpat, které nasytí, osvěží, potěší a zahřeje na vašich toulkách.

Thonetova vila Koryčany

V zahradě, jen kousek od továrny Thonet, vyrostla velká honosná vila. Dal ji pro svou rodinu postavit Alfréd – vnuk Michaela Thoneta, zakladatele firmy Thonet.

Zámek a zámecký park Koryčany

V roce 1677 byl na místě původní tvrze Františkem Gabrielem Horeckým postaven barokní zámek, k jeho rozšíření došlo za Kristiána z Gillernu. Dnes je zámek v soukromém vlastnictví a není otevřen veřejnosti. Přístupný je však anglický park a zahrada, předělená lipovou a kaštanovou alejí.

Chateau Litenčice – vína z Hříběcích hor

Litenčický zámek najdeme ve stejnojmenné obci přibližně 20 km jihozápadně od Kroměříže. Hodnotný areál čtyřkřídlého dvoupatrového zámku, vzniklého renesančními, barokními a klasicistními přestavbami gotické tvrze, je od roku 1958 památkově chráněný.

Zážitková geolokační hra v Zašové

Mobilní aplikace s animovanou zážitkovou geolokační hrou s prvky rozšířené reality.

Skály Havránka

Havránka (600 m n. M.) je patrně nejimpozantnější skalní útvar přírodní oblasti Klenov. Komplex několika kolmých skalních stěn s výškou kolem dvaceti metrů vytváří úžasnou dominantu hřebene Klenova přímo nad přehradou Bystřička.

Přírodní památka U Vaňků

Chráněná lokalita bohaté populace ladoňky karpatské se nachází za obcí Bystřička. Tato květina patří do čeledi hyacintovitých a je u nás silně ohrožena. Dalším zajímavým druhem zdejšího dubohabrového lesa je lilie zlatohlavá.

Přístaviště Kroměříž

Izolovaný úsek Baťova kanálu v Kroměříži poskytuje v plavební sezóně pravidelné vyhlídkové plavby na lodi Bruno.

Vyhlídková plošina na Mlýnské cestě

Novou vyhlídkovou plošinu naleznou pěší turisté na Mlýnské cestě, která je jedinou schůdnou stezkou z Pravčické brány na Meznou. Je zde nainstalovaný dalekohled a než požářiště znovu zaroste, bude odtud vidět do daleka.

Dům přírody Bílých Karpat

Dům přírody Bílých Karpat je nově vybudované moderní návštěvnické středisko chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Naleznete zde interaktivní expozici se spoustou prvků.

Lyžařská škola U Sachovy studánky

Víte, že jen 10 km od Bílé, zhruba 11 minut autem směrem na Horní Bečvu, se nachází Ski areál U Sachovy studánky s pěti vleky, půjčovnou lyží i snowboardů, Valašskou kolibou i lyžařskou školou?

Rozhledna Oznička

Na severním okraji Hostínsko-vsetínské hornatiny se u obce Oznice nachází dřevěná rozhledna Oznička.

Naučná stezka Po sakrálních památkách obce Vrbka

Naučná stezka Po sakrálních památkách obce Vrbka má dvě části. Tou první je okruh obcí, měřící 4,2 km. Druhou část tvoří odbočení po cestě směrem na jih na Tabarky, tady s okruhem obcí ujdete 8,7 km. Součástí stezky jsou i vyhlídková místa na Chřiby a Hostýnské vrchy.

Nabíjecí stanice pro elektrokola na Valašsku

Uživatelé elektrokol mohou ve středním Vsetínsku využít několik nabíjecích stanic. Naleznou je v obcích Hošťálková, Ratiboř, Lhota u Vsetína a Liptál, kde je k dispozici také posezení.