Napajedla

Přístaviště Napajedla na Baťově kanále

Přístav se nachází na levém břehu řeky Moravy v centru města Napajedla, nedaleko městské radnice. Pohodlně tu nastupíte i vystoupíte z různých typů plavidel. Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým.

Stezky Napajedelských emirátů

K plánování výletu v okolí Pohořelic pomáhá lokální turistické značení vycházkových tras, které vzniklo spoluprací města Napajedla a obcí Žlutava, Halenkovice, Spytihněv, Topolná, Komárov, Karlovice, Oldřichovice a Pohořelice.

Radnice města Napajedla

Radnice byla postavena v roce 1904 pode návrhu Dominika Feye z Uherského Hradiště. Budova radnice byla postavena v pseudorenesančním slohu. K výzdobě budovy byli přizváni významní moravští umělci. Franta Uprka je autorem sochy sv. Jiří umístěné mezi okny v prvním poschodí.

Expozice Fatra Napajedla

80 let Fatry Napajedla v nápadité kostce. Tak by se dala stručně charakterizovat nová stálá expozice v Muzeu Napajedla, kterou ke kulatému výročí tohoto podniku připravila Fatra Napajedla společně s městem Napajedla a Klubem kultury Napajedla.

Rekreační areál Pahrbek Napajedla

Rekreační areál Pahrbek Napajedla se rozkládá v klidném prostředí na břehu slepého ramene řeky Moravy v blízkosti Baťova kanálu. Nabízí ubytování v nových bungalovech s vlastním sociálním zařízením, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a samostatnou ložnicí.

Jeden z nejmodernějších golfových trenažerů v napajedelském zámku

V zámku Napajedla si i milovníci golfu příjdou na své. Nově je zde otevřeno tréninkové indoor golf centrum s nejmodernějším 3D simulátorem pro dospěléspělé, jenž je jedinečný a první svého druhu v České republice. Navíc si zde mohou zatrénovat i děti v rámci speciálního programu snag.

Tipy na prodloužený víkend: Burčákfest, Svatováclavské slavnosti a Noc vědců

Prodloužený víkend patří Svatováclavským slavnostem a Noci vědců, které probíhají po celé republice. Svatého Václava budou oslavovat na zámku Napajedla, pod hradem Kunětická hora, v Českém Krumlově a na Pražském hradě, kde proběhne i vinobraní. Burčák můžete okoštovat také v Brně, Znojmě, Hradci Králové a na Karlštejně. Noc vědců se koná v pátek v Plzni, Jihlavě a Hvězdárně Karlovy Vary.

Filmové žně v zámku Napajedla

ZLIENNALE aneb Filmové žně 1940 - 1941. Jedinečná výstava mapující na základě dobových článků, fotografií a jiných dokumentů první český filmový festival, konající se v protektorátním Zlíně. Výstava je doplněna o originální plakáty k českým filmům 30. a 40. let 20. století.

Centrum U Přístavu Napajedla

U kulturního a informačního centra v Napajedlích si užijete nejen hlavní hlavní turistiské lákadlo Baťův kanál, ale i cyklostezku, letní restauraci, půjčovnu kol a in-line bruslí.

Zámek Napajedla má pro sběratele turistickou známku

Zámek Napajedla má svou vlastní turistickou známku. Historické barokní sídlo se tak zařadilo na seznam míst, kde si mohou zájemci zakoupit oficiální turistickou známku. Jinde tyto známky nelze zakoupit.

Advent v zámku v Napajedlech odstartuje hranými prohlídkami

Již během nadcházejícího víkendu odstartuje v zámku Napajedla tradiční advent. A letos bude skutečně bohatý. V sobotu 26. listopadu se uskuteční Den otevřených dveří v J. A. Baťa Golf Clubu. V neděli 27. listopadu jsou pro lidi připraveny speciální prohlídky historického sídla doprovázené divadlem.

V zámku v Napajedlech zaujala vánoční aranžmá, na zimu tu připravili další akce

Vánoční atmosféra zavládla s předstihem v prostorách zámku v Napajedlech. Po celý víkend se v historických sálech konala výstava květinových a interiérových aranžií. Návštěvníci se tak mohli inspirovat pro nadcházející období Vánoc. V sálech bylo prostřeno několik slavnostních tabulí.

Květiny, adventní věnce i aranžmá vánočních stolů zkrášlí zámek v Napajedlech

Historické sály zámku Napajedla zkrášlí v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu moderní květinové aranžie a netradiční dekorace. Víkend interiérů a aranžií inspiruje návštěvníky především na nadcházející období Vánoc. Kromě netradičních prohlídek se uskuteční speciální workshopy aranžování či vaření.

Zámek Napajedla ovládne Svatomartinské snoubení

Mladé víno, dobré jídlo, komorní koncert a zvýhodněné prohlídky pro seniory – to všechno a ještě něco navíc si užijí návštěvníci zámku Napajedla od 11. do 12. listopadu. V zámku se totiž uskuteční program, jehož některá část je věnována oslavám svátku sv. Martina.

Zámek Napajedla ovládne Královský košt vín

Zámek Napajedla bude hostit velkou prezentaci všech medailových vín soutěže Král vín České republiky. Košt se uskuteční v historických sálech ve čtvrtek 27. října. Milovníci vín okusí nejlepší vína aktuální nabídky českých, moravských a slovenských vinařů. Koštovat se bude více než 300 vzorků.