Jablonec nad Nisou

Tipy na výlety na severu: Jak poznat Liberec a Jablonec nad Nisou

Řada krás České republiky se soustředí do severních Čech. Vedle malebné přírody Jizerských hor využívané k túrám i lyžování překypují pamětihodnostmi i samotná největší města Libereckého kraje – Liberec i Jablonec nad Nisou. Přinášíme drobnou ochutnávku zajímavých míst, která byste při svých cestách neměli vynechat.

Kostel sv. Anny - Jablonec nad Nisou

Kostel sv. Anny představuje jednu z nejstarších stavebních památek Jablonce nad Nisou. Původně barokní objekt z 80. letech 17. století byl v 19. století novorenesančně upraven. Kostelní areál dotváří socha Panny Marie Karlovské a smírčí kříž.

Jablonec nad Nisou v létě znovu otevře turistům i své kostely

Jablonec nad Nisou v létě znovu otevře turistům své kostely. Přístupné budou každé úterý od 2. července do 27. srpna, v jednom z nich se pak vždy od 17 hodin uskuteční koncert. První bude už v úterý v kostele sv. Anny, kde zazní Bachova hudba.

Kantorova vila v Jablonci nad Nisou

Kantorova vila je jednou ze zajímavých funkcionalistických vil v Jablonci. Postavena byla v letech 1933-1934,pak sloužila jako bytový dům i soukromý objekt. Nyní patří městu Jablonec nad Nisou.

Kostely v Jablonci se každé úterý otevřou turistům

Jablonec nad Nisou na letní prázdniny opět otevře turistům své kostely. Přístupné budou od příštího týdne každé úterý až do konce srpna. Na prohlídky architektonicky cenných interiérů naváže podvečerní koncert. Informovala o tom Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Tramvajová trať z Liberce do Jablonce – jízda tramvají v lese

Trať Liberec – Jablonec nad Nisou je úzkorozchodná a nejdelší meziměstská tramvajová trať v České republice. Vybudována byla v letech 1947 až 1955. Původně byla provozována společně dopravními podniky obou měst, nyní je trať součástí Liberecké tramvajové sítě.

Rozhledna Petřín v Jablonci nad Nisou

Dříve vyhlášená výletní restaurace s rozhlednou, kde byli zákazníci rozmazlováni nejen výbornými pokrmy, ale i nádherným výhledem na město Jablonec nad Nisou na pozadí Jizerských hor, je dnes opuštěná a veřejnosti nepřístupná.

Studio Fit Jablonec nad Nisou

Odpočinek a zážitek přímo v srdci Jablonce nad Nisou.

Jablonec nad Nisou zpřístupnil vyhlídku z radniční věže

Jablonec nad Nisou zpřístupnil od července turistům vyhlídku z radniční věže. Návštěvníkům se otevírá už 19. sezónu. Letos ale do poslední chvíle nebylo jisté, zda bude možné věž otevřít, radnice plánovala opravu fasády. Stavět se ale nebude, ve všedních dnech tak bude vyhlídka opět přístupná. V minulých letech na věž pravidelně během léta vystoupaly stovky turistů, uvedla Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Stará fara zve do Jablonce za kulturními zážitky i na turistickou stezku

Kulturní a turistický skvost vysoké duchovní hodnoty a mezinárodního významu otevřel před koncem roku Jablonec nad Nisou. Dům manželů Jany a Josefa V. Scheybalových, objekt staré fary, je spolu s kostelem Svaté Anny jednou z nejstarších a nejvýznamnějších stavebních památek města.

Rozhledna Černá Studnice

Vrchol s kamennou rozhlednou vysoký 869 m.n.m., který je viditelný snad ze všech koutů měst Liberec a Jablonec nad Nisou, se nazývá Černá studnice. Rozhledna poskytuje mimořádně skvělý kruhový výhled na okolní vrcholy Jizerských hor.

Rozhledna Královka

Jedna z nejznámějších rozhleden v Jizerských horách, která se vypíná nad střediskem Bedřichov (859 m.n.m.). Rozhledna je vysoká 24 metrů a na vyhlídkovou plošinu vede 102 schodů. Z rozhledny je překrásný výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Polsko i Německo, Český ráj, Ještěd a Jablonec nad Nisou.

Veletrh v Jablonci představuje tipy pro dovolené rodin s dětmi

Ve dnech 10. až 12. března se v Eurocentru Jablonec nad Nisou koná 11. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2011. Letošní téma připravil Liberecký kraj ve spolupráci s Eurocentrem pod názvem Dovolená pro rodiny s dětmi a oproti dřívějším ročníkům přináší i řadu novinek.