Liberecký kraj

Skitouringová trasa s průvodcem – první skialpové krůčky v Krkonoších

Chcete poznat zimní Krkonoše i jinak než na sjezdovkách? Vyzkoušejte ½ denní skitouringovou ochutnávku v lyžařském resortu Černá hora – Jánské Lázně nebo Peci pod Sněžkou. Vaše první krůčky povedou pod dohledem zkušeného průvodce lyžařské školy K+K Ski School.

Půjčovna koloběžek – sjeďte Černou horu

Vyzkoušejte sjezd na terénních koloběžkách z hřebenů Krkonoš. Terénní koloběžku včetně helmy vám půjčíme, vyjedete kabinovou lanovkou na Černou horu, a pak už vás čeká nevídaný sjezd nejen po asfaltových, ale i lesních cestách.

Půjčovna elektrokol a horských kol v Krkonoších

Objevte Krkonoše ze sedla elektrokola bez námahy. Naše půjčovna elektrokol v Janských Lázních nabízí jak horská elektrokola pro dospělé tak i dětská elektrokola.

Levné rande i jeden z nejkrásnějších výhledů na Čechy v jednom

Češi jsou národem turistů, a není proto divu, že se u nás nacházejí vyšší stovky rozhleden. Na jednu z nejkrásnějších v Čechách, Tichánkovu rozhlednu na hoře Tábor nedaleko Lomnice nad Popelkou, se můžete vypravit celoročně 24 hodin denně. Stačí mít v peněžence ty správné mince. A za 40 korun pořídíte třeba to nejromantičtější rande při západu slunce.

Jedna z nejkrásnějších rozhleden Českého ráje připomíná zbytečnou smrt mladého šlechtice

Alainova věž není typickou českou rozhlednou. Stavba nedaleko Lomnice nad Popelkou zaujme jak nevšedním názvem, tak na první pohled i romantickou architekturou jako vystřiženou z pohádky o zakleté princezně. Ve skutečnosti se však váže ke smutnému osudu prince z rodu Rohanů.

Půjčovna elektrokol v Peci pod Sněžkou

Užijte si východní Krkonoše ze sedla horského elektrokola. Náročný terén nebude překážkou. Šetřete baterku a stoupání překonejte díky letním lanovkám SkiResortu z Janských Lázní, z Pece pod Sněžkou i z Velké Úpy.

Vyhlídka nad řekou v Lukách pod Medníkem

Na protější straně Medníku v Lukách pod Medníkem se nachází nenápadná dřevěná stavba vyhlídky s krásným rozhledem. Jejím dominantním prvkem je velký dřevěném rám. Vyhlídka vznikla v roce 2024 podle projektu architekta Miloše Munzara. Není přístupná veřejnosti.

Crossfire Lasergame Aréna Česká Lípa

Popadněte tmavé oblečení, nasaďte tenisky a přijďte si zahrát.

Kaskády na Jeřici, jedno z kouzelných míst vodopádově bohatých Jizerských hor

Písčitá stezka zvolna stoupá, už to není daleko; zvuk vody příchozího bezpečně naviguje. Takže brzy jsme na místě. Na jihovýchodním okraji Oldřichova v Hájích. Tudíž v Jizerských horách.

Léčivý minerální pramen v obci Rudník

Zajímavou součástí obce Rudník v Krkonoších je lokalita zvaná Lázně Fořt. I dnes se zde můžete napít z minerálního pramene, který má léčivé účinky.

Koupaliště Sluníčko ve Vratislavicích nad Nisou

V městské části Liberce Vratislavicích nad Nisou se v létě můžete osvěžit na koupališti Sluníčko.

Zámecký park a lesopark ve Vratislavicích nad Nisou

Více než stoletá historie vratislavického zámeckého parku je spjata s budovou "zámečku" v pseudorenesančním slohu, kterou nechal postavit nejmladší ze tří synů Ignaze Ginzkeye v roce 1900.

Jezdecká stezka přes Horní Maršov

Poznejte východní Krkonoše z koňského sedla! Jezdecká trasa vede od hraničního přechodu v Horních Albeřicích přes Janské Lázně až do Bolkova. Užijte si se svým koněm pěkný výlet.

Horolezecká aréna v Liberci

Horolezecká aréna vzniká od října roku 2013, kdy se započalo s rekultivací bývalého Lomu Na Bídě do místa, kde se nyní potkává horolezecká obec s širokou veřejností. Cílem projektu je přibližovat horolezectví ve všech jeho podobách, lásku k horám, skalám a přírodě, široké veřejnosti.

Vycházky za ptáky Krkonoš a Podkrkonoší

Máte rádi ptáky? Vyberze si z nabídky vycházek za ptáky v přírodě Krkonoš a Podkrkonoší se zkušenou místní ornitoložkou.