Články na téma Léto

Rozhledna Búřov nad Valašskou Bystřicí

Nově zrekonstruovaná rozhledna Búřov byla v létě 2023 znovu otevřena pro návštěvníky. Naleznou ji v kopcích nad obcí Valašská Bystřice.

Vodní prvky na Dominikánském náměstí v Brně

Od léta 2023 se Brňané a návštěvníci jihomoravské metropole mohou osvěžit u nových vodních prvků na Dominikánském náměstí. Jejich podoba vzešla z architektonické soutěže.

Multifunkční sportovní hala v Újezdu u Brna

V Újezdu u Brna naleznete od konce léta 2023 novou multifunkční sportovní halu.

Hurvínkova lavička v Chebu

Prostranství v sousedství Písečné brány pod Chebským hradem zdobí od léta 2023 Hurvínkova lavička. Vznikla v rámci projektu chebského participativního rozpočtu Mega nápady.

Sportovní areál v Přerově – Dluhonicích

Starý sportovní areál v části Přerova Dluhonicích ustoupil dálnici, nový vznikl na okraji čtvrti a otevřel se v létě 2023.

Malířská stezka ve Svratce

Svratka a její nádherné okolí je již dlouhá léta vyhledávané pro svou krásu malíři krajináři. Mnoho z nich náš kraj svími díly proslavilo. Pojďme se podívat po místech, která malíři zachytili ve svých dílech a uchovali jejich ráz do dnešních časů.

Volnočasový areál Sladovka v Benešově

Volnočasový areál Sladovka v Benešově nabízí spoustu možností sportovního vyžití. K dispozici je zde sportovcům z řad veřejnosti například atletický stadion, pumptrack, workoutové a parkourové hřiště, krytý bazén nebo letní koupaliště.

Vila bývalého prezidenta je ještě více přístupná veřejnosti. Ale jen o prázdninách

Vila manželů Benešových v Sezimově Ústí se více otevírá veřejnosti. Objekt Úřadu vlády ČR byl dosud přístupný jen o víkendech a po přechozí rezervaci. Přes léto se sem nově lidé dostanou každý den kromě pondělků. Vila byla zároveň spojena s přilehlým Památníkem Edvarda Beneše a tím byla vytvořena pro návštěvníky společná prohlídková trasa. Prošly si ji i Novinky s kamerou.

Rozhledna Pětnice u Záboří na Strakonicku

Rozhledna Pětnice u Záboří na Strakonicku je po pětileté pauze od léta 2023 opět otevřena. Navštívit ji můžete každou sobotu od 11 do 17 h. Přístupná bude přes léto a do konce září.

Koupaliště v České Kamenici

V České Kamenici najdete nádherné letní koupaliště s azurovou vodou. Od června 2023 tu také stojí nové bistro se skvělým občerstvením.

Koupaliště ​Horšovský Týn

Horšovský Týn otevřel v roce 2023 nové, moderní koupaliště. V areálu jsou dva bazény s vodními atrakcemi i plavací dráhou, nechybí dva tobogány, rozlehlé pláže a spousta dalších atrakcí pro pohodový letní den.

Letní koupaliště a bazén Mělník

Letní koupaliště a bazén Mělník nabízí vodní vyžití v zimě i v parném létě, wellness, plavání pro nejmenší, potápění i aqua aerobic.

Koupaliště Drahonín

Letní koupaliště v Drahoníně se nachází v dolní části obce v blízkosti sportovního areálu.

Beskydské Pustevny obsadila ohrožená zvířata

V minizoo se proměnil na léto jeden z beskydských vrcholů, Pustevny. Lidé tam od pátku mohou vidět gorilu, nosorožce, pandu či sloní rodinku. Nejde však o živá zvířata, ale sochy z písku, které pod širým nebem už od víkendu tvoří pomocí nožíků, škrabek, štětců a smetáků čtveřice řezbářů.

Lodí po jižních Čechách aneb Vodácké tipy na sjíždění Otavy

Vyrazit si s přáteli nebo rodinou na pár dní na vodu je oblíbený způsob trávení letní dovolené. V Česku si můžete vybrat z několika řek, jednou z nich je i Otava v jižních Čechách. Jaké jsou vodácké trasy a jak si cestu naplánovat? A jaké jezy vás po trase potkají a kde se lze ubytovat?