Články na téma Hory

Kaskády na Jeřici, jedno z kouzelných míst vodopádově bohatých Jizerských hor

Písčitá stezka zvolna stoupá, už to není daleko; zvuk vody příchozího bezpečně naviguje. Takže brzy jsme na místě. Na jihovýchodním okraji Oldřichova v Hájích. Tudíž v Jizerských horách.

Lanový park Medlov

Obklopen lesy Žďárských vrchů, volně přístupný lanový park na Medlově nabízí adrenalinové dobrodružství s osmi různými překážkami, které testují vaši obratnost, rovnováhu a odvahu.

Léčivý minerální pramen v obci Rudník

Zajímavou součástí obce Rudník v Krkonoších je lokalita zvaná Lázně Fořt. I dnes se zde můžete napít z minerálního pramene, který má léčivé účinky.

Z kamenné střechy Novohradských hor do údolí k levádě a vodopádu

Stoupám výš a výš. Převýšení není – popravdě řečeno – nikterak mimořádné, natož vysilující, ovšem pocit, že mi zbývá jen pár kroků a stanu na střeše české strany pohoří, dodává konání na významu. Stezka se vlní mezi narůstajícími bloky balvanů a pak v tom nejvyšším místě doopravdy jsem; 1072 metrů nad mořem. Na Kamenci.

Bistro Vintrovka

Malé (nejen) bistro v srdci Bílých Karpat, které nasytí, osvěží, potěší a zahřeje na vašich toulkách.

Přírodní krásy Trojanovic – turistické trasy

Trojanovice jsou skvělým výchozím bodem pro poznání přírodních krás chráněné krajinné oblasti Beskydy. Inspirací k výletům na ta nejzajímavější místa jsou turistické trasy Přírodní krásy Trojanovic. Z tras všech obtížností si vyberou nároční turisté, aktivní senioři i rodiny s dětmi.

Naučná stezka Veřovické vrchy

Naučná stezka Veřovické vrchy představuje historické a přírodní zajímavosti Veřovických vrchů, s historií výroby skla, hospodařením v lesích, přírodními rezervacemi Trojačka a Huštýn i chráněnou krajinnou oblastí Beskydy, které jsou Veřovické vrchy součástí.

Přírodní rezervace Trojačka

Přírodní rezervace Trojačka se nachází na svazích Veřovických vrchů v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chráněn je komplex listnatých smíšených porostů s fragmenty přírodních suťových lesů ve věku okolo 170 let.

Přírodní rezervace Huštýn

Přírodní rezervace se nachází na prudkém severním svahu stejnojmenného vrcholu ve Veřovických vrších v západním výběžku Radhošťské hornatiny v Moravskoslezských Beskydech.

Cesta za horským chmelem na Šerák a Keprník – pěší trasa v Hrubém Jeseníku

Pěší turistická trasa v Hrubém Jeseníku, která vede z Ramzové přes Čerňavu až na hory Šerák a Keprník. Lze využít lanovku na Šerák.

Express Fun Aréna Karlov

Objevte kouzlo krásné přírody Jeseníků v malebné vesničce Karlov pod Pradědem – ať už vás láká turistika, cykloturistika či lokální kuchyně, vždy je z čeho vybírat.

Jezdecká trasa Vítězná – Albeřice

Projeďte se po úpatí Černé hory, podél Javořího potoka až k přechodu do Polska.

Jezdecká stezka přes Horní Maršov

Poznejte východní Krkonoše z koňského sedla! Jezdecká trasa vede od hraničního přechodu v Horních Albeřicích přes Janské Lázně až do Bolkova. Užijte si se svým koněm pěkný výlet.

Na návštěvu k dávnému Obrovi – pěší trasa v Hrubém Jeseníku

Okruhová pěší turistická trasa v Hrubém Jeseníku vede z Ramzové podél Vražedného potoka až k majestátním Obřím skalám, pokračuje dále až na vrchol Šeráku. Tato trasa je protkána pověstmi, které se vážou k Obrovi z Obřích skal.

Spočni a pozri na krásu Javorníků a Beskyd

V rámci projektu Spočni a pozri na krásu Javorníků a Beskyd můžete už nyní najít na těchto hřebenech nové vyřezávané lavičky, na kterých můžete chvíli spočnout a kochat se krásnými výhledy do krajiny.