Kurovice

Kurovický lom u Kroměříže

Přírodní památka Kurovický lom se nachází 1,5 km jižně od obce Kurovice, západně od vrchu Křemenná (315 m n. M.), na pomezí Hornomoravského úvalu a Hostýnských vrchů. Za horkých letních dnů si zde užijete nádherné koupání.

Na tvrzi v Kurovicích objevili stařičkou černou kuchyni

Na tvrzi v Kurovicích na Kroměřížsku byla objevena černá kuchyně z konce 14. století. Je ještě starší než ta, na níž se přislo loni, uvedl předseda Sdružení pro záchranu a obnovu Tvrze Kurovice Martin Malina. Tvrz, kterou odborníci označují za jedinečnou ukázku sídla středověké nižší šlechty na Moravě, sdružení od roku 2006 opravuje. Víkendové historické dny na tvrzi připomněly 740 let od první písemné zmínky o Kurovicích.

Na tvrzi Kurovice se při opravách našla středověká kuchyně

Středověká černá kuchyně byla nedávno objevena na moravské tvrzi v Kurovicích. Patří pravděpodobně k nejstarším v regionu. Tvrz ale vábí k návštěvě z více důvodů.

Vypravte se o víkendu do historie na tvrzi Kurovice

Málo známá a veřejnosti jinak nepřístupná tvrz Kurovice na Kroměřížsku se o víkendu 2. a 3. června mimořádně otevře návštěvníkům. Budou se tu konat Historické dny s prohlídkami a šermířským programem, který určitě zaujme děti i dospělé.

Přeneste se do středověku v tvrzi Kurovice

Atraktivní výlet do historie chystají v sobotu 4. června v tvrzi Kurovice na Kroměřížsku. Tato sice méně známá, ale o nic méně zajímavá památka je veřejnosti běžně nepřístupná.