Kroměříž

Film Legends Museum Kroměříž

Film Legends Muzeum Kroměříž je novou atrakcí pro celou rodinu, která potěší každou věkovou skupinu.

Film Legends Museum Kroměříž

Film Legends Muzeum Kroměříž je novou atrakcí pro celou rodinu, která potěší každou věkovou skupinu.

Válkou zničená Kroměříž se dostala díky biskupskému bohatství až na seznam UNESCO

Sídlo olomouckých biskupů Kroměříž mělo po třicetileté válce namále. Z několika set domů vzkvétajícího města jich zbylo stěží šest desítek. Biskup Karel II. Z Lichtenštejna se v roce 1664 zhrozil, jak město vypadá. Za dalších deset let se změnilo k nepoznání. Přispěla k tomu i Květná zahrada zvaná Libosad.

Kroměříž mění pro turisty svou tvář

Kroměříž nechce být pro turisty jen obrázkem historického sídla, ale destinací, která má lákat všechny věkové kategorie na spoustu druhů poznání a zábavy.

Dům hostů klášter Kroměříž

Ubytování se nachází v areálu kláštera milostrdných sester sv. Kříže v Kroměříži.

Králičí kopec v areálu Květné zahrady Kroměříž

Prostoru mezi bažantnicí a Ptáčnicí vévodil od 17. století uměle navršený kopeček se spletí nor určených pro chov králíků. Byl také atrakcí pro pobavení biskupových hostů, kteří mohli dobře namířeným proudem vody zvířata z děr vyhánět.

Kukuřičné bludiště Kroměříž

Přijďte navštívit rodinku Kukuřičáků žijící v kukuřičném poli větším než fotbalové hřiště!

Dětský svět na výstavišti Floria Kroměříž

Unikátní zábavný park pro celou rodinu v Kroměříži. Aktivní trávení volného času jak dětí od 1 roku, tak pro dospělé. Součástí prostoru je hřiště pro děti, skatepark a areál sportovních hřišť. Ten tvoří nejen multifunkční hřiště, ale také tenisové kurty a beach volejbal.

Hrobka Marie Ebnerové z Eschenbachu

Pozoruhodná klasicistní hrobka s nádhernou kaplí se nachází v obci Zdislavice v okrese Kroměříž. Místo je obdivuhodné svým technickým a architektonickým řešením, jedinečnou atmosférou i citlivým začleněním do terénu s dálkovými výhledy do krajiny.

Kroměříž provede turisty kulisami slavných filmů

Nová filmová trasa zavede turisty v Kroměříži na místa natáčení slavných filmů. Lidé se mohou vydat po stopách snímků natočených ve zdejších exteriérech i interiérech, informoval o tom vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Expozice Karla Kryla v Kroměříži nabízí prostor plný emocí

Působivou expozicí svého slavného rodáka Karla Kryla se může už několik měsíců pochlubit Kroměříž. Je umístěna v přízemí domu Na Starém pivovaře přímo v centru města, a to v Prusinovského ulici. Legendární písničkář se tak dočkal zážitkové expozice, která připomene jeho osobité dílo.

Rozhledna Zdenička v areálu Gruntu Galatík Těšánky

Patnáctimetrová dřevěná rozhledna Zdenička leží na nejvyšším bodě areálu Gruntu Galatík (305 m. N. M.). Ze zastřešené plošiny ve výšce 12 metrů se nabízí výhled na Chřiby, Hostýnské vrchy a Kroměříž. Rozhledna je za příznivého počasí volně přístupná.

Kroměříž turistům ukáže technické památky

Kroměříž v nadcházející turistické sezóně obyvatelům i návštěvníkům města ukáže své mnohdy dosud nepřístupné technické památky, z nichž některé si lidé budou moci prohlédnout poprvé. Chybět nebudou ani sezónní výstavy nebo loni poprvé s velkým ohlasem turistů zavedené kostýmované prohlídky městem.

Apartmány Rusava

Apartmány se nachází mimo hlavní komunikaci na samém konci obce Rusava v části Ráztoka asi 30 km od města Kroměříž směr Bystřice pod Hostýnem.

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž bylo založeno na sklonku roku 2006 jako součást Muzea umění Olomouc. Detašované pracoviště muzea sídlí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, v části severozápadního křídla zámku.