Bystřice pod Hostýnem

Cesta bojovníků za mír

Okružní trasa pro pěší turisty vede z Bystřice pod Hostýnem k chatě Tesák a partyzánské zemljance skupiny Míša a Hostýnskými lesy zpět do Bystřice. Cesta měří celých 20 km.

Přírodní památka Bludný v Hostýnských vrších

Území, které se rozprostírá na svahu vrchu Bludný u Bystřice pod Hostýnem, je chráněné pro květnatou bučinu, suťové lesy, veřejnosti nepřístupné jeskyně a výskyt střevlíka hrbolatého. V oblasti se nacházejí zajímavé skalní útvary.

Zámek v Bystřici pod Hostýnem seznámí návštěvníky i s historií ohýbaného nábytku

Léta byly v bystřickém zámku vojenské sklady zdravotnického materiálu, což už ale není pravda. Zámecký objekt patří pětadvacet let městu Bystřici pod Hostýnem, které z něj vytvořilo muzeum s atraktivními expozicemi. Zámek je navíc zajímavý jak směsicí stavebních stylů, tak svou historií.

Rozhledna na Svatém Hostýnu u Bystřice pod Hostýnem

Z kamenné rozhledny na vrchu Hostýn (735 m.n.m.) je krásný výhled na Bystřici pod Hostýnem, Svatý Kopeček u Olomouce, Jeseníky, Zlín, Hranice na Moravě a za velmi dobrých pomínek uvidíte také Pálavu či slovenské Tatry.

Apartmány Rusava

Apartmány se nachází mimo hlavní komunikaci na samém konci obce Rusava v části Ráztoka asi 30 km od města Kroměříž směr Bystřice pod Hostýnem.

Bystřický zámek vystavuje grafiky Oldřicha Kulhánka

Na zámku v Bystřici pod Hostýnem byla v neděli zahájena výstava grafik Oldřicha Kulhánka, který je známý mimo jiné jako autor současné podoby českých bankovek nebo řady poštovních známek. Kulhánek, jenž letos v lednu zemřel ve věku 72 let, se ve své tvorbě zaměřil hlavně na lidské tělo. Návštěvníci zámku uvidí 29 velkoformátových aktů.

Michael Thonet - továrna na ohýbaný nábytek v Bystřici pod Hostýnem

Továrnu na ohýbaný nábytek v Bystřici pod Hostýnem založil v roce 1861 truhlář, vynálezce a návrhář nábytku Michael Thonet. Továrna v Bystřici pod Hostýnem byla ve své době největší svého druhu a stala se vývojovým centrem celé firmy Gebrüder Thonet a exportovala své výrobky do celého světa.

Restaurant Sušil v Bystřici pod Hostýnem

Restaurant Sušil v Bystřici pod Hostýnem nabízí ucelené služby v oblasti gastronomie s profesionálním přístupem a patřičnou odpovědností.

Pizza bar Angelo Bystřice pod Hostýnem

Stylově zařízený pizzabar v Bystřici pod Hostýnem nabízí kromě výběru z 36 druhů výtečné pizzy celou řadu zapékaných specialit, těstovin a salátů. Široká nabídka alko, nealko a míchaných nápojů je doplněna rozsáhlou vinotékou. Celkovou atmosféru umocňuje příprava pizzy přímo před zraky zákazníků.

Regenerační centrum Harmonie v Bystřici pod Hostýnem

Regenerační centrum Harmonie se nachází na západním svahu překrásné části Hostýnských hor svažujících se do malebného městečka Bystřice pod Hostýnem. Součástí komplexu je vlastní regenerační centrum Harmonie.

Zámek Bystřice pod Hostýnem - sídlo rodiny Laudonů

Bystřický zámek je ojedinělou ukázkou postupné modernizace panských sídel. Nejznámějšími majiteli byl rod Laudonů, kteří zámek vlastnili 106 let. Socha známého vojevůdce Ernesta Gideona Laudona zdobí zámek dodnes. Roku 1897 pobýval na zámku sám císař František Josef I.

Na zámku v Bystřici pod Hostýnem vznikne polní lazaret

Na zámku v Bystřici pod Hostýnem bude příští sobotu k vidění provizorní vojenský špitál z doby napoleonské bitvy u Slavkova. Lazaret zde vybudují členové bystřické sekce Asociace 8. historického pluku francouzské řadové pěchoty. Akce je připomínkou neblahých důsledků válečných tažení předminulého století.