Holešov

Hospodářský dvůr Rymice

Barokní hospodářský dvůr v obci Rymice na Kroměřížsku prochází rozsáhlou obnovou. Po rekonstrukci roku 2022 zde vznikne atraktivní skanzen, který mezi Kroměříží a Holešovem nabídne jedinečnou exkurzi do života na venkově v minulosti.

Tvrz Rymice u Holešova

Tvrz stojí v Rymicích u Holešova. V současné době se zde nachází pobočka Muzea Kroměřížska s expozicí věnované Hané.

Kovářské řemeslo bude letní atrakcí v Holešově

Staré poctivé kovářské řemeslo bude patřit k atrakcím, které o prázdninách uvidí návštěvníci zámecké kovárny v Holešově.

Tacl restaurant Holešov

Ochutnejte skvělé jídlo z kvalitních a čerstvých surovin, vyberte si ze široké nabídky točených piv, rumů a vín.

Holešovská synagoga se chystá na novou sezónu. Její obraz zaujal v New Yorku

Holešovskou Šachovu synagogu ocenili v New Yorku. Na jedné z prosincových aukcí byl za necelých 10 miliónů Kč vydražen obraz, který zachycuje její interiér. Ocenit ji ovšem mohou i její návštěvníci - holešovská synagoga se již chystá na novou turistickou sezónu, nabídne v ní několik novinek.

Holešovská synagoga, jedna z nejstarších v Česku, zve na noční prohlídku

Šachova synagoga v Holešově, jedna z nejstarších a zároveň nejvíce ceněných v Česku, zve na noční prohlídku. Akce se koná v pátek 11. prosince v 17 hodin.

Vědci o holešovském zámku: žádná tvrz, nýbrž rozlehlý gotický hrad

K takovému závěru dospěli po deseti letech výzkumu čeští vědci a historikové. Definitivně vyvrátili předpoklad, že na místě dnešního zámku stála ve středověku malá tvrz. Informace zazněla na konferenci, která se 13. a 14. října konala v Holešově.

Golfový klub Holešov

Jediné opravdu veřejné hřiště v regionu Zlínského kraje, které umožní hru úplným začátečníkům, rodinám i zkušeným hráčům. Můžete odpalovat míče s trenérem i sami a můžete hrát na reálném hřišti bez jakékoli registrace či členství.

Holešovský quest Po stopách předků - netradiční putování po památkách v Holešově

Zahrajte si zábavnou hru "Po stopách předků", která vás netradiční formou provede po holešovských památkách. Hrát může úplně každý, tak neváhejte a pojďte se pobavit s rodinou či přáteli!

Holešovský zámek láká na výstavní expozice, zve i do nové restaurace se zážitkovou kuchyní

V nadcházející sezóně mohou návštěvníci holešovského zámku uvidět nejen několik nových výstav či absolvovat komentovanou prohlídku, ale také mohou navštívit novou zámeckou restauraci. Ta se nachází v přízemí zámku a kromě dobrého jídla a pití nabízí i posezení v interiéru vpravdě zámeckém.

Morie - solná jeskyně Holešov

Přijdte si odpočinout a relaxovat na jedinečné, zdraví prospěšné místo pro celou rodinu. Solná jesykně Holešov nabízí jedinečné mikroklima srovnatelné s tím mořským.

Výlet na zámek Holešov za obrazy moravských krajinářů i malebnou zahradou

Výstava nazvaná Moravští krajináři - žáci Julia Mařáka představuje od čtvrtka uvnitř zámku Holešov výtvory několika talentovaných umělců tvořících na přelomu 19. a 20. století. Jsou jimi Roman Havelka, Alois Kalvoda, Stanislav Lolek a zmíněný Julius Mařák. Zájemci budou moci výstavu navštívit až do konce září.

Bacardi Pizza-Ristorante Holešov

Víceúrovňová restaurace se stylovou vinárnou, která vám nabízí příjemné posezení s širokým výběrem jídel a pizz připravovaných na špičkové úrovni.

Židovský hřbitov v Holešově

Židovský hřbitov v Holešově má zřejmě svůj původ již ve 2. polovině 15. století. Nejstarší dochovaný identifikovaný náhrobek je přitom z roku 1646. Nynější židovský hřbitov se rozprostírá na původním pohřebišti.

Černá kaple v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

Unikátní Černá kaple v Chrámu Nanebevzetí Panny Marie byla postavena nad hrobkou rodu Rottalů a patří k nejvýznamnějším holešovským kulturním památkám. Černou se nazývá proto, že tato barva v kontrastech převládá při výzdobě, jež je kombinací imitovaného černého a šedého mramoru stěn.