Okres Karviná

Naučné stezky Boskovicemi a okolím: Doubravský okruh

Trasa Doubravského okruhu vede po modro – žluto – červené turistické trase. Celý okruh měří něco málo přes 7 km a jedná se o méně náročnou trasu s menšími výškovými rozdíly. Vede ze středu města na kopec Doubrava a zpět.

Workoutové hřiště s odpočinkovou zónou v Havířově

Sportovně rekreační zázemí určené pro všechny obyvatele města najdete na ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku.

Mimořádné prohlídky bohumínského bunkru Na Trati už tuto sobotu

Návštěvnická sezóna v bunkru MO-S5 Na Trati u dálnice ve Starém Bohumíně oficiálně skončila poslední zářijový víkend. Už tradičně ale bohumínští „bunkráci“ dávají fanouškům válečné historie šanci prohlédnout si pěchotní srub ještě jednou, letos naposledy.

Řeka Doubrava

Řeka Doubrava pramení ve Žďárských vrších a vlévá se do Labe u Záboří nad Labem. Na jejím toku se nachází přehrada, malebná údolí, ale i divoký kamenitý kaňon. Vodáci na Doubravě využívají dva úseky. Prvním je úsek Bílek – Horní Sokolovec (WW2-4) a druhým úsek Pařížov – Ronov nad Doubravou (WW1-2).

Zookoutek u zámku Fryštát v Karviné

Zookoutek Karviná-Fryštát se nachází mezi bývalou Laryschovou maštalí (hasičskou stanicí) v zámeckém parku Boženy Němcové a loděnicí u slepého ramena řeky Olše a kynologického cvičiště.

Největší turistická akce letoška nabídne v Bohumíně nevšední atrakce i novou rozhlednu

Nová rozhledna u meandrů řeky Odry, dvě lávky u Vrbického jezera, nové cykloboxy a naučná stezka v přírodní rezervaci. Tyto turistické atrakce, které letos vznikly díky společnému příhraničnímu projektu Bohumína, Šilheřovic a Krzyżanowic, se už v sobotu 14. října otevřou veřejnosti.

Výstavní síň Musaion v Havířově

Záběr výstavní síně Musaion je široký od historických, etnografických, uměleckých po přírodovědná témata. Součástí výstavní síně je od roku 2017 stálá expozice o Havířově.

Bývalá strážní věž – hláska v Chotěbuzi

V severní části obce Chotěbuz na Těšínsku najdete budovu zchátralého zámku a v jejím sousedství vysokou hlásku, která se dochovala z původního hradu.

Bohumínská stezka za ekopokladem

Bohumínská stezka za ekopokladem je situována v parku Petra Bezruče a jeho bezprostředním okolí. Provede vás kolem největších bohumínských atrakcí. Na stezce je 10 stanovišť s ekologickými tématy pro děti. Děti zde samy řeší úkoly a za správná řešení získají v infocentru odměnu.

Zřícenina hradu Rychvald

Jakožto předchůdce zámku v blízkých Lysicích sehrál hrad Rychvald ve 14. století úlohu sídla lysické větve pánů z Kunštátu.

Bývalá synagoga „Schomre Schabos“ v České Těšíně

Synagoga v Českém Těšíně (ul. Božkova) je jedinou dochovanou synagogou na Těšínsku.

Funkcionalistická budova České pošty v Českém Těšíně

Po rozdělení města Těšína zůstala budovapoštovního úřadu na polské straně, a tak bylo potřeba, aby tehdejší Československá poštovní správa nechala postavit budovu novou.

Funkcionalistická budova gymnázia v Českém Těšíně

Budova gymnázia vznikla v letech 1932-1935 podle projektu pražského architekta Jaroslava Fragnera, jednoho z průkopníků české moderní architektury a čelného představitele československého funkcionalismu.

Muzeum Těšínska v Českém Těšíně

Muzeum Těšínska je jedním ze čtyř krajských muzeí a příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. Sídlí v Českém Těšíně a v regionu české části Těšínského Slezska provozuje celkem 10 poboček a výstavních síní.

Pseudogotický kostel Božského Srdce Páně v Českém Těšíně

Pseudogotický styl s románskými prvky. Dominanta města postavena roku 1894 architektem L. Satzským. Trojlodní kostel monumentálních rozměrů je situován v parkové části centra města.