Okres Hodonín

Forum Karlín zrušilo koncerty ruských zpěváků kvůli podpoře války na Ukrajině

Pražské Forum Karlín zrušilo vystoupení dvou ruských zpěváků, která se měla konat v příštím roce. Na sociálních sítích se předtím objevila kritika, proč tito umělci otevřeně podporující válku proti Ukrajině mají vystoupit v Česku. Zástupci koncertního sálu v pondělí uvedli, že z tohoto důvodu opakovaně urgovali zrušení koncertů u německé agentury, ale nakonec se rozhodli vystoupení zrušit sami.

Bonobo: Múzy hledám na výletech

Americký hudebník Bonobo patří mezi nejúspěšnější producenty na elektronické scéně. Mimo jiné byl třikrát nominován na cenu Grammy. Na začátku roku vydal své sedmé studiové album Fragments, které tvořil v době pandemie. Inspiraci obvykle hledá v celém světě, nyní se spokojil s výlety do přírody na jihozápadě Spojených států, mimo jiné do kalifornského Údolí smrti. V Praze vystoupí 26.  listopadu ve Foru Karlín.

Do Prahy přijedou Maroon 5, poprvé i Tenacious D

Na festival Prague Rock, který se odehraje na letišti v Letňanech v Praze, přijede jako hlavní hvězda americká skupina Maroon 5.  Akce se uskuteční 21.  června 2023 a vstupenky jsou již v prodeji. Jejich cena začíná na 1690 Kč. Poprvé do České republiky dorazí také kapela Tenacious D. Zahraje 4.  června 2023 v pražském Foru Karlín a vstupenky už jsou také v prodeji. Jejich nejnižší cena je 1490 Kč.

Proměna bytu se zdařila i díky včasnému předání práce architektce

Proměna bytu s dispozicí 2+kk v novostavbě v pražském Karlíně je ukázkou toho, jak se někdy vyplatí, když majitelé přenechají tuto práci bytovému architektovi včas. Ještě než se pustí do větších úprav, s nimiž by nakonec nemuseli být příliš spokojeni, a stálo by je to tak jen peníze navíc.

Archeologové našli v hromadných hrobech v pražském Karlíně kosti stovek vojáků

Na místě bývalého vojenského a evangelického hřbitova v pražském Karlíně, kde by měla příští rok začít růst nová zástavba, probíhá archeologický výzkum. V rámci toho archeologové našli stovky ostatků vojáků z 19.  století. Nejvíce těl zde bylo pohřbeno na podzim roku 1813, hřbitov u dnešní Pernerovy ulice fungoval do konce 19.  století.

River Rink – Kluziště Karlín

Na kluzišti Karlín na vás čeká ledová plocha o velikosti 30 x 15m, bohatě vybavená půjčovna bruslí a když zrovna nebudete stát na ledě, můžete zavítat do zatepleného Aprés Skate baru, kde najdete kromě jídla a míchaných drinků také něco dobrého na zahřátí.

KOMENTÁŘ: Slavičí cesta zpět

Měl to být ročník, který vstoupí do historie. Anketa Český slavík slavila v sobotu šedesátku a jejím vyhlašovatelem i organizátorem slavnostního ceremoniálu byla nově TV Nova. Záměrem bylo připravit v pražském Foru Karlín akci, která by důležitosti okamžiků odpovídala. Místo toho vznikl více i méně zábavný maratón, který spíše unavil, než pobavil.

Zmatená seniorka na Hodonínsku šla v noci po silnici bez reflexních prvků

Nečekané překvapení v noci na středu čekalo na policejní hlídku na Hodonínsku. Na silnici na kraji Kyjova ve směru na Brno se v noci pohybovala seniorka, a to bez reflexních prvků.

Derek Trucks z Tedeschi Trucks Band: Co by si o všem myslela Layla?

Poprvé do České republiky přijede americká bluesrocková kapela Tedeschi Trucks Band, kterou předchází pověst jedné z nejlepších živých hudebních formací. Představí se 27.  října ve Foru Karlín v Praze. V jejím čele stojí manželská dvojice, zpěvačka a kytaristka Susan Tedeschi a virtuózní slide kytarista Derek Trucks. Letos skupina vydala čtyřalbum I Am The Moon inspirované perskou poezií i dílem Erika Claptona, se kterým Trucks dříve hrál.

S vizí a touhou doputovala kapela Rybičky 48 do O2 areny. A frčí dál

Rybičky 48 pokračují v krasojízdě. Poté, co tito punkrockeři vyprodali Velký sál pražské Lucerny a Forum Karlín, troufli si na největší českou halu. A vyprodali ji také. Při jejich večeru ke dvacátému výročí vzniku se v ní tísnilo patnáct tisíc diváků. Nadto oznámili, že na 27.  květen 2023 chystají megakoncert v amfiteátru v domovské Kutné Hoře. A slibují scénu, která tu ještě nebyla.

RECENZE: The Rasmus jsou lepší interpreti než autoři

V Čechách mají spoustu fanoušků, pročež nebylo divu, že se Praha objevila na seznamu měst, do nichž finští rockeři The Rasmus zavítali při turné k vydání svého desátého alba Rise. Koncertní sérii pojmenovali Live And Never Die 22 a mimo domovské Finsko se na ni vydali 10.  října z německého Hamburku. V Praze se zastavili v sobotu ve Foru Karlín, představili i nový materiál a novou sestavu.

Zpěvák Lauri Ylönen ze skupiny The Rasmus: Na Havaji jsem prožil krásné tři roky

Finská skupina The Rasmus v září vydala desáté studiové album Rise. Již 15.  října ho spolu s výběrem skladeb z průběhu celé své takřka třicetileté kariéry představí ve Foru Karlín v Praze. „Jsem právě v Helsinkách, odkud pocházíme,“ zdravil přes videohovor zpěvák Lauri Ylönen několik dnů před tuzemským koncertem.

Moravské naftové doly budou na Ukrajině spolupracovat na průzkumu a těžbě plynu a ropy

Hodonínská těžařská společnost MND bude spolupracovat s ukrajinským státním podnikem Naftogaz na geologickém průzkumu a těžbě ropy a plynu na západě Ukrajiny. Memorandum o porozumění a možné spolupráci firmy podepsaly minulý týden v Praze za účasti zástupců ukrajinského velvyslanectví. V tiskové zprávě to napsala mluvčí společnosti MND Dana Dvořáková.

RECENZE: Kaleo pijí z klasických kořenů s islandskou chutí

Islandskou skupinu Kaleo možná znáte, aniž byste to věděli. Její píseň Way Down We Go je součástí seriálů Upíří deníky, Blindspot, Vlčí mládě, hry FIFA 16 či filmu Logan. Skladba No Good je zase střípkem ze soundtracku série Vinyl a byla nominována na Grammy v kategorii Nejlepší rockový výkon. V pondělí tahle světově respektovaná parta vystoupila v zaplněném pražském Foru Karlín.

Bytový komplex v pražském Karlíně zdobí ocelová obryně od Davida Černého

Socha stojící ženy i další části lidského těla od sochaře Davida Černého nově zdobí vznikající bytový komplex Fragment u pražské Invalidovny. Dominantním prvkem stavby je právě pětatřicetitunová postava ženy Lilith, která navíc vždy o půlnoci otočí hlavu.