Moravsko­slezský kraj

Naučná trasa Po stopách generála Laudona

Trasa je koncipována jako jednosměrná s variantami odboček k dalším výletním místům. Začíná u Laudonova domu na náměstí v Novém Jičíně, pokračuje přes centrum města, kolem ulice Dolní brána směrem na Šenov u Nového Jičína, podél řeky Jičínky až k zámku v Kuníně.

Studánková trasa kolem Puntíku

Vycházková trasa u Nového Jičína měří asi 6 kilometrů. O jejich obnovu se postarali členové Klubu rodáků. Jedná se o pěknou trasu mezi šesti vyčištěnými a opravenými studánkami. Dvě ze studánek, Mariánská a U Mlýnků, mají potvrzenou nezávadnost vody.

Dřevěnky na Borku

V roce 2023 byla dokončena obnova dvou památkově chráněných dřevěnek v místní části Třince Borek. Domy jsou poslední pozůstatek dělnické kolonie Třineckých železáren. Hlavním cílem bylo tyto objekty zachovat a zpřístupnit veřejnosti.

Lesopark Skalky v Novém Jičíně

Rekreačně oddechová zóna Lesopark Skalky je protkaná chodníčky doplněnými lavičkami. Nachází se zde zahrada růžovitých s vyhlídkovým altánem se slunečními hodinami a terasy lemované vysázenými růžemi a dalšími trvalkami.

Koupaliště Nová Pláň

Koupaliště v Nové Pláni disponuje větším plaveckým bazénem se skluzavkou a menším dětským bazénem s hloubkou 50 cm. Nově byla také vybudovaná 40m vodní skluzavka.

Přírodní krásy Trojanovic – turistické trasy

Trojanovice jsou skvělým výchozím bodem pro poznání přírodních krás chráněné krajinné oblasti Beskydy. Inspirací k výletům na ta nejzajímavější místa jsou turistické trasy Přírodní krásy Trojanovic. Z tras všech obtížností si vyberou nároční turisté, aktivní senioři i rodiny s dětmi.

Naučná stezka Veřovické vrchy

Naučná stezka Veřovické vrchy představuje historické a přírodní zajímavosti Veřovických vrchů, s historií výroby skla, hospodařením v lesích, přírodními rezervacemi Trojačka a Huštýn i chráněnou krajinnou oblastí Beskydy, které jsou Veřovické vrchy součástí.

Přírodní rezervace Trojačka

Přírodní rezervace Trojačka se nachází na svazích Veřovických vrchů v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chráněn je komplex listnatých smíšených porostů s fragmenty přírodních suťových lesů ve věku okolo 170 let.

Přírodní rezervace Huštýn

Přírodní rezervace se nachází na prudkém severním svahu stejnojmenného vrcholu ve Veřovických vrších v západním výběžku Radhošťské hornatiny v Moravskoslezských Beskydech.

Cesta za horským chmelem na Šerák a Keprník – pěší trasa v Hrubém Jeseníku

Pěší turistická trasa v Hrubém Jeseníku, která vede z Ramzové přes Čerňavu až na hory Šerák a Keprník. Lze využít lanovku na Šerák.

Přírodní park Moravice

Přírodní park Moravice je největším chráněným územím na Opavsku, vyhlášen byl v roce 1994. Jedná se o oblast řeky Moravice. Zdejší květena má převážně podhorský charakter a plocha se vyznačuje charakteristickými rysy Jesenického podhůří.

Express Fun Aréna Karlov

Objevte kouzlo krásné přírody Jeseníků v malebné vesničce Karlov pod Pradědem – ať už vás láká turistika, cykloturistika či lokální kuchyně, vždy je z čeho vybírat.

Sportovní areál v Záblatí

Sportovní areál v městské části Bohumína Záblatí pravidelně využívá sto třicet dětí i dospělých. V roce 2024 prochází kompletní rekonstrukcí.

Na návštěvu k dávnému Obrovi – pěší trasa v Hrubém Jeseníku

Okruhová pěší turistická trasa v Hrubém Jeseníku vede z Ramzové podél Vražedného potoka až k majestátním Obřím skalám, pokračuje dále až na vrchol Šeráku. Tato trasa je protkána pověstmi, které se vážou k Obrovi z Obřích skal.

Faunapark ve Frýdku-Místku

Přinášíme vzdělání, pohodu a radost. Chováme domácí zvířátka v takovém počtu, abychom o ně stačili s láskou pečovat.