Okres Karviná

Tři lidé včetně dítěte se ve Slezsku přiotrávili plynem

Hned u dvou případů otravy oxidem uhelnatým zasahovali v neděli večer záchranáři v Opavě a v Českém Těšíně. V prvním případě byli intoxikovaní žena a nezletilý chlapec, ve druhém případě jeden muž. Všichni skončili v nemocnici.

Na Karvinsku usmrtil vlak člověka

Na železniční trati mezi Bohumínem a Dětmarovicemi na Karvinsku srazil okolo 18:00 vlak člověka, který na místě zemřel. Provoz na trati vedoucí i na Slovensko a do Polska je přerušen. Uvedla to policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Po srážce aut na Karvinsku jsou dva zranění

Dva lidé byli zraněni v pátek v podvečer při srážce dvou osobních aut v Novém Bohumíně, místní části Bohumína na Karvinsku. Jednu osobu museli ze zdemolovaného auta hasiči vyprostit. Právo o tom informoval jejich mluvčí Lukáš Popp.

Nabíjecí stanice pro elektrokola v Karviné

Máte elektrokolo, rádi jezdíte na výlety nebo městem a potřebujete šťávu? Město Karviná nechalo v rámci česko-polského projektu vybudovat čtyři veřejné nabíjecí stanice pro elektrokola, a to na Masarykově náměstí, na Lodičkách, v areálu nového sportoviště a na budově hasičské zbrojnice u Tesarčíka.

Vražedkyně ze Žďáru zůstane i nadále v zabezpečovací detenci

Barbora Orlová, která v roce 2014 zabila ve škole ve Žďáru nad Sázavou 16letého studenta Petra Vejvodu, zůstane i nadále v zabezpečovací detenci. Brněnský krajský soud po stížnosti žalobce zrušil nepravomocné usnesení městského soudu, kterým soud Orlové zabezpečovací detenci ukončil, a rozhodl, že důvody pro detenci trvají.

Sochařský park Těrlicko

Galerie umění v Těrlicku – sochařský park na vyvýšené planině s úžasnými výhledy na Těšínské Beskydy. Mnohatunové kolosy z kamene teď dotvářejí krajinu přímo pod Babí horou.

Naučná stezka v zámeckém parku v Orlové na Karvinsku

Naučná stezka v zámeckém parku v Orlové na Karvinsku je součástí komplexní proměny pohornické krajiny a aktivit programu POHO 2030 Moravskoslezských Investic a Developmentu.

Žena v Těšíně se při přelézání plotu napíchla na trny

Kuriózní zásah absolvovali hasiči Českého Těšína a Karviné, kteří pomáhali ženě, která se při přelézání přes plot napíchla na kovové trny branky.

V Havířově spadl řetízkový kolotoč. Problémy s ním byly už v pátek

Na Havířovských slavnostech spadla v sobotu odpoledne v lunaparku atrakce, jednalo se o řetízkový kolotoč. Na místě zasahují záchranné složky. Na místě bylo celkem 17 zraněných, někteří se do nemocnice dopravili sami.

Jezdecký klub Stáj Kennbery

Jezdecký klub se nachází cca 5 km od centra Českého Těšína v Pobeskydí. Vznikl v roce 2005 za účelem vytvořit místo, kde se budou scházet děti i dospělí a trávit svůj volný čas v přítomnosti nejen koní, relaxovat, sportovat, podporovat jezdecký sport a chov koní.

Jízdárna Pohoda

Jízdárna se nachází v obci Albrechtice v okrese Karviná – na úpatí kopce, obklopena polem, lesem a zbytek tvoří pastviny, kam koníci chodí nasbírat energii.

27. 6. 2022, 1:12 · Kudy z nudy · Karviná · Jízdárna Pohoda

Půjčovna lodí u Vrbického jezera v Bohumíně

Novinku v nabídce turistických atrakcí spustí tento týden město Bohumín. U Vrbického jezera otevře půjčovnu loděk. Zatím pouze v omezeném testovacím provozu, od příští sezóny už se počítá s plnohodnotným využitím.

Vrbické jezero u Bohumína – pláže, půjčovna lodiček i marína

Původně jezero nedaleko Bohumína sloužilo k těžbě štěrku. V současnosti plní rekreační účely, dá se zde koupat nebo si půjčit lodičku.

Babí hora u Karviné

Nejvyšším místem okresu Karviná je Babí hora, která leží v 423 m n.m. V Těrlicku – Hradiště, kde najdete také sochařský park.

Mauglího labyrint v Bohumíně

Ve sportovně-rekreačním areálu Hobby park za parkem Petra Bezruče v Bohumíně naleznete stromové bludiště, které dostalo název Mauglího labyrint. Tvoří jej více než tisícovka habrů, bytelný hrad s vyhlídkovou terasou a tubusový tobogán.