Karviná

Javorová alej ke kapli důlního neštěstí v Karviné-Dolech

Výjimečná alej tvořena převážně javory se nachází v opuštené oblasti bývalých dolů v Karviné, místní části Doly. Vede z ulice Ostravská ke kapličce Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, která byla posatvena v epicentru výbuchu na dolech Jan-Karel, Hlubina a Františka dne 14. června 1894.

Důl Darkov v Karviné

Historie Dolu Darkov a jeho předchůdců začala v roce 1854. Od té doby se v něm vytěžilo 310 milionů uhlí. Horníci se rozloučili s těžbou v únoru 2021, průmyslový areál by měl dostat status památkově chráněného místa.

Nabíjecí stanice pro elektrokola v Karviné

Máte elektrokolo, rádi jezdíte na výlety nebo městem a potřebujete šťávu? Město Karviná nechalo v rámci česko-polského projektu vybudovat čtyři veřejné nabíjecí stanice pro elektrokola, a to na Masarykově náměstí, na Lodičkách, v areálu nového sportoviště a na budově hasičské zbrojnice u Tesarčíka.

Jízdárna Pohoda

Jízdárna se nachází v obci Albrechtice v okrese Karviná – na úpatí kopce, obklopena polem, lesem a zbytek tvoří pastviny, kam koníci chodí nasbírat energii.

Babí hora u Karviné

Nejvyšším místem okresu Karviná je Babí hora, která leží v 423 m n.m. V Těrlicku – Hradiště, kde najdete také sochařský park.

Karvinské moře u Darkova - rekreační zóna s doly na dohled

V části Darkov přímo pod těžními věžemi zpřístupnilo město Karviná lidem jezero, které v minulosti vzniklo vlivem důlních poklesů.

Sakurová alej v Karviné

Sakurová alej na třídě 17. listopadu vyhrála anketu o nejhezčí alej roku 2014.

Zookoutek u zámku Fryštát v Karviné

Zookoutek Karviná-Fryštát se nachází mezi bývalou Laryschovou maštalí (hasičskou stanicí) v zámeckém parku Boženy Němcové a loděnicí u slepého ramena řeky Olše a kynologického cvičiště.

Tipy na víkend: Ďáblovu bibli si prohlédnete v Karviné, moderní design v Praze

Kromě všudypřítomných svatomartinských slavností a trhů můžete v tomto víkendu navštívit například také festival vína, cestovatelský festival i řadu hudebních vystoupení. Metropole zve na atraktivní designové přehlídky desítek návrhářů.

Kam o víkendu s dětmi: S jedničkami zdarma do zoo, za strašidly do sklípku

O víkendu se věnujte pohádkovým, strašidelným, sportovním nebo třeba karnevalovým aktivitám, a to napříč celým Českem. Nápaditý kostým se vám bude hodit například v Brně, Českých Budějovicích, Karviné nebo Velkých Karlovicích. Vysvědčení poseté jedničkami ocení olomoucká, ústecká i děčínská zoo. S hrstmi plnými odvahy se pak můžete zajet podívat na sbírku strašidel do Jáchymova.

Krav Maga v Havířově & Karviné

Krav Maga je bojové umění, které představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil. Je to jeden z nejtvrdších a nejúčinnějších způsobů sebeobrany.

Památky a pohnutá historie v hlavní roli výpravy do Těšínského Slezska

Ostravský klub Atlantik začal realizovat projekt Krajem a kulturou aneb Senior na cestách. Série celodenních komentovaných výletů začíná ve čtvrtek 18. dubna. Na účastníky čekají památky téměř zaniklých měst Orlové a Karviné nebo třeba prohlídka historického centra regionu - knížecího Těšína.

Cafe BB Bar Karviná

Nekuřácký bar s originálním interiérem je ideálním místem pro obchodní jednání nebo posezení s přáteli. Čeká na vás stylový interiér s příjemným posezením, letní terasa a kulinářské speciality našich kuchařů.

Zámek Fryštát nově nabídne zimní prohlídky o víkendech

Blíží se zimní období, a to pro zámek Fryštát v Karviné znamená konec hlavní sezóny, kterou v letošním roce navštívilo 20 tisíc návštěvníků. Lidé však na zimu o prohlídky nepřijdou, budou totiž vždy o víkendech s výjimkou Vánoc, kdy bude zavřeno.

Zveme vás na pěkný výlet z Komorní Lhotky na Prašivou v Těšínských Beskydech

Využili jsme krásného, slunného počasí a vyrazili na pěkný výlet do Komorní Lhotky a na blízkou horu Prašivou. V té době tam také pořádali členové horolezeckého klubu z Karviné svůj kondiční výběh.