Karviná

Karvinské moře u Darkova - rekreační zóna s doly na dohled

V části Darkov přímo pod těžními věžemi zpřístupnilo město Karviná lidem jezero, které v minulosti vzniklo vlivem důlních poklesů.

Sakurová alej v Karviné

Sakurová alej na třídě 17. listopadu vyhrála anketu o nejhezčí alej roku 2014.

Zookoutek u zámku Fryštát v Karviné

Zookoutek Karviná-Fryštát se nachází mezi bývalou Laryschovou maštalí (hasičskou stanicí) v zámeckém parku Boženy Němcové a loděnicí u slepého ramena řeky Olše a kynologického cvičiště.

Tipy na víkend: Ďáblovu bibli si prohlédnete v Karviné, moderní design v Praze

Kromě všudypřítomných svatomartinských slavností a trhů můžete v tomto víkendu navštívit například také festival vína, cestovatelský festival i řadu hudebních vystoupení. Metropole zve na atraktivní designové přehlídky desítek návrhářů.

Kam o víkendu s dětmi: S jedničkami zdarma do zoo, za strašidly do sklípku

O víkendu se věnujte pohádkovým, strašidelným, sportovním nebo třeba karnevalovým aktivitám, a to napříč celým Českem. Nápaditý kostým se vám bude hodit například v Brně, Českých Budějovicích, Karviné nebo Velkých Karlovicích. Vysvědčení poseté jedničkami ocení olomoucká, ústecká i děčínská zoo. S hrstmi plnými odvahy se pak můžete zajet podívat na sbírku strašidel do Jáchymova.

Krav Maga v Havířově & Karviné

Krav Maga je bojové umění, které představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil. Je to jeden z nejtvrdších a nejúčinnějších způsobů sebeobrany.

Památky a pohnutá historie v hlavní roli výpravy do Těšínského Slezska

Ostravský klub Atlantik začal realizovat projekt Krajem a kulturou aneb Senior na cestách. Série celodenních komentovaných výletů začíná ve čtvrtek 18. dubna. Na účastníky čekají památky téměř zaniklých měst Orlové a Karviné nebo třeba prohlídka historického centra regionu - knížecího Těšína.

Cafe BB Bar Karviná

Nekuřácký bar s originálním interiérem je ideálním místem pro obchodní jednání nebo posezení s přáteli. Čeká na vás stylový interiér s příjemným posezením, letní terasa a kulinářské speciality našich kuchařů.

Zámek Fryštát nově nabídne zimní prohlídky o víkendech

Blíží se zimní období, a to pro zámek Fryštát v Karviné znamená konec hlavní sezóny, kterou v letošním roce navštívilo 20 tisíc návštěvníků. Lidé však na zimu o prohlídky nepřijdou, budou totiž vždy o víkendech s výjimkou Vánoc, kdy bude zavřeno.

Zveme vás na pěkný výlet z Komorní Lhotky na Prašivou v Těšínských Beskydech

Využili jsme krásného, slunného počasí a vyrazili na pěkný výlet do Komorní Lhotky a na blízkou horu Prašivou. V té době tam také pořádali členové horolezeckého klubu z Karviné svůj kondiční výběh.

Zámek v Karviné-Fryštátě zve od dubna na tři prohlídkové okruhy

Fryštátský zámek v Karviné otevře 1. dubna své brány a návštěvníkům nabídne až do konce října tři prohlídkové okruhy.