Český Těšín

Jezdecký klub Stáj Kennbery

Jezdecký klub se nachází cca 5 km od centra Českého Těšína v Pobeskydí. Vznikl v roce 2005 za účelem vytvořit místo, kde se budou scházet děti i dospělí a trávit svůj volný čas v přítomnosti nejen koní, relaxovat, sportovat, podporovat jezdecký sport a chov koní.

Most přátelství v Českém Těšíně

Most přátelství je hraniční most spojující polský a český břeh řeky Olše v historickém městě Těšíně. Stal se symbolem bouřlivé historie Těšínského Slezska. Státní hranice prochází přesně středem mostu a je vyznačena výraznou čárou.

Most přátelství v Českém Těšíně

Most přátelství je hraniční most spojující polský a český břeh řeky Olše v historickém městě Těšíně. Stal se symbolem bouřlivé historie Těšínského Slezska. Státní hranice prochází přesně středem mostu a je vyznačena výraznou čárou.

Tipy na víkend: Vyrazte na piknik, seznamte se s čajovými rituály

Poslední červnový víkend zřejmě díky počasí opět vybídne k pobytu venku. Volný čas můžete strávit například piknikem na zámku v Liblicích, kde si budete moci sednout do trávy se skleničkou vína. Na zcela jiný nápoj, čaj, bude zaměřena akce, která se uskuteční v Českém Těšíně. Pokud budete chtít naopak letnímu parnu uniknout, můžete navštívit výstavu.

Evangelický kostel Na Rozvoji v Českém Těšíně

Evangelický kostel typu baziliky byl vystavěný v letech 1926–1927. Sloužil nejprve německým luteránům, po druhé světové válce ho převzala Českobratrská církev evangelická.

Kostel sboru Církve bratrské v Českém Těšíně

Kostel byl navržen v roce 1926 pro Německou evangelickou církev v Čechách, na Moravě a ve Slezsku v duchu vídeňské architektonické moderny.

Exerciční dům Český Těšín

Exerciční dům byl zrekonstruován a posvěcen v roce 1994. Je zasvěcen třem košickým mučedníkům, jejich ostatky jsou součástí exerciční kaple. Dům slouží věřícím, ať už k duchovním obnovám nebo různým seminářům a setkáváním.

Funkcionalistická budova České pošty v Českém Těšíně

Po rozdělení města Těšína zůstala budovapoštovního úřadu na polské straně, a tak bylo potřeba, aby tehdejší Československá poštovní správa nechala postavit budovu novou.

Funkcionalistická budova gymnázia v Českém Těšíně

Budova gymnázia vznikla v letech 1932-1935 podle projektu pražského architekta Jaroslava Fragnera, jednoho z průkopníků české moderní architektury a čelného představitele československého funkcionalismu.

Muzeum Těšínska v Českém Těšíně

Muzeum Těšínska je jedním ze čtyř krajských muzeí a příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. Sídlí v Českém Těšíně a v regionu české části Těšínského Slezska provozuje celkem 10 poboček a výstavních síní.

Pseudogotický kostel Božského Srdce Páně v Českém Těšíně

Pseudogotický styl s románskými prvky. Dominanta města postavena roku 1894 architektem L. Satzským. Trojlodní kostel monumentálních rozměrů je situován v parkové části centra města.

Zámecký vrch s bývalým hradištěm v Českém Těšíně

Původně slovanské hradiště, poté obranný hrad, dnes památné místo s parkem a výhledem na Český Těšín, Slezské a Moravskoslezské Beskydy.

Těšínské divadlo Český Těšín

Těšínské oblastní divadlo bylo pod kuratelou Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě zřízeno v srpnu roku 1945. Přes nejednoduchý vývoj si divadlo zachovalo své původní kouzlo a dnes je ojedinělou výjimkou, neboť v něm působí umělecké soubory hned dvou národností, Česká a Polská scéna.

Koupaliště Český Těšín

V areálu letního koupaliště na ulici Slezské se nacházejí dva nerezové bazény po kompletní rekonstrukci, čtyřdráhová skluzavka, tobogán, podvodní proudy, vodní atrakce, skokanský můstek, kuželky, stolní tenis, beach volejbal, hřiště na badminton a občerstvení.