ZOO v okrese Ostrava-město

|< Předchozí strana 1 2 >|

Výšlap na haldu Ema a další zajímavá místa Ostravy lákají turisty

Průvodci z OstravaInfo každoročně pořádají řadu pravidelných vycházek, komentovaných výprav, cyklojízd po Ostravě a okolí. V letošním roce lákají na výšlap na nejvyšší ostravskou haldu Ema, která téměř sousedí se Zoo na Slezské Ostravě a je dominantou velké Ostravy.

Kam o víkendu s dětmi: Rozlučte se s prázdninami v zoo nebo u indiánů

Prázdniny jsou už pomalu pryč. Pokud se s nimi chcete rozloučit trochu slavnostně, vyrazte do některé z českých zoologických zahrad, například v Jihlavě nebo Ostravě. Říct sbohem létu můžete také v indiánské osadě u Děčína. Vyrazit můžete i na řadu historických akcí, které se konají na hradech a zámcích.

Model mamuta v životní velikosti v Zoo Ostrava

V posledním roce bylo v areálu ostravské zoologické zahrady nainstalováno několik kosterních modelů v životní velikosti. Nejnovějším přírůstkem je kosterní model mamuta srstnatého, jehož vznik finančně podpořil Moravskoslezský kraj.

Safari v Zoo Ostrava

V ostravské zoologické zahradě se na ploše okolo šesti hektarů se nacházejí rozsáhlé výběhy, kudy projíždějí vláčky. Je tak možné pozorovat stáda různých druhů kopytníků zcela novým způsobem, mnohdy z bezprostřední blízkosti.

Rododendrony v Zoo Ostrava

V areálu ostravské zoo roste téměř 6000 exemplářů rododendronů a azalek, což je nejvíce u nás i na Slovensku. Najdete zde asi 250 druhů a kultivarů.

Broukoviště v Zoo Ostrava

Broukoviště v areálu ostravské zoo představuje malým i velkým návštěvníkům, jaký význam má mrtvé dřevo pro život nepřeberného množství živočichů, a to nejen brouků a dalších druhů bezobratlých, ale také drobných obratlovců, jako jsou ještěrky, slepýši či ptáci.

Ostravský slon Calvin má nový domov, je jím Slezské muzeum

V úterý mu začali natahovat kůži a v prosinci jej v celé kráse uvidí první návštěvníci. V opavském Slezském zemském muzeu právě vrcholí práce na jediném českém preparátu slona indického. Je jím Calvin z ostravské zoo, otec všech tří ostravských sloních mláďat. Kvůli vážnému zdravotnímu stavu byl utracen loni v říjnu.

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. Lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Zoo Ostrava se také, jako jediné u nás, podařilo odchovat mládě slona indického.

Kam o víkendu s dětmi: Za Hastrmanem Tatrmanem a na prasátkový den do zoo

Nadcházející víkend dětem nabídne dobrodružné zážitky, herní odreagování, interaktivní vzdělání, pohádkovou kulturu a další program. Ty, které milují zvířátka, ocení jistě narozeninovou oslavu lvice a tygra v táborské zoo či Den pro prasátka v Zoo Ostrava.

Zoo Ostrava je zase o kus větší, otevřela expozici mokřadního ekosystému

Obrovský rozmach, který v posledních letech zažívá ostravská zoologická zahrada, pokračuje otevřením nové unikátní mokřadní expozice. Ta se nachází až na samotném konci prohlídkové trasy a od tohoto týdne skýtá návštěvníkům ukázku fungování mokřadního ekosystému s ohroženými živočišnými i rostlinnými druhy.

Ostravská zoo vysází nové stromy. Pomohou i návštěvníci

Nové stromy přibydou v areálu ostravské zoologické zahrady v ojedinělé lokalitě Velkého ostravského lesa nedaleko centra města. Zasadit je tam budou moci v neděli návštěvníci u příležitosti oslavy Dne stromů.

Ostravská zoo chystá na pololetní prázdniny speciální program

Ostravská zoologická zahrada připravuje na páteční pololetní prázdniny program pro školáky i jejich rodiče. Kromě mimořádných komentovaných krmení vybraných druhů zvířat si budou moci zájemci prohlédnout také výukové centrum zoo, které bude tento den mimořádně otevřeno pro veřejnost, uvedla mluvčí zahrady Šárka Kalousková.

Kam o víkendu s dětmi: Ve světle hvězd do zoo, za loutkami do Hradce i jinam

Tajuplný halloweenský a dušičkový program bude děti „strašit“ napříč Českem. Zvláštní atmosféru si můžete vyzkoušet v řadě zoologických zahrad - v Hluboké nad Vltavou, Liberci, Ostravě a dalších - stejně jako v pražské Stromovce či na Kladně.

V ostravské zoo návštěvníci nahlédnou pod ruce záchranářům

Středa 8. května se v zoologické zahradě v Ostravě ponese ve znamení zdravotnické osvěty. Ta tu proběhne už poněkolikáté ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže. Záchranáři návštěvníky poučí o první pomoci a ukáží jim speciální vybavení, které pomáhá zachraňovat lidské životy.

Ostravská zoo má nové přírůstky, chová africké krkavce

V ostravské zoologické zahradě mají nové „ptačí chovance“. V zoo začali chovat nový ptačí druh, krkavce bělokrkého, který pochází z Afriky. Dva mladí samci do zahrady přicestovali z plzeňské zoo. Návštěvníci je zcela jistě nepřehlédnou, jsou nápadní nejen svým vzhledem, ale především svým hlasem.

|< Předchozí strana 1 2 >|

Moravskoslezský kraj

  • Ostrava-město

Pohoří