Děčín

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 >|

Kam o víkendu s dětmi: Zajděte si na karneval, vyzkoušejte si draní peří

Karnevalová sezóna začíná – na rej masek můžete se svými ratolestmi vyrazit třeba v Kutné Hoře, Březinách u Děčína, Velkých Opatovicích nedaleko Boskovic nebo v Ostravě. Draní peří si nejmenší mohou zkusit v obci Neubuz blízko Slušovic nebo se mohou zúčastnit soutěže papírových vlaštovek v Mělníku.

Naučná stezka Zapomenuté pohraničí

Trasa naučné stezky začíná na vrchu stolové hory Děčínský Sněžník u rozhledny. Celou stolovou horu lze obejít po stezkách s výhledy na všechny světové strany. Délka naučné stezky je přibližně 20 km a je na ní 19 informačních tabulí.

Venkovské zemědělské muzeum v Srbské Kamenici

Srbská Kamenice na Děčínsku se pyšní zvláštním muzeem. Netradiční je svým umístěním v pískovcové jeskyni. Nese název Venkovské zemědělské muzeum a nachází se na trase naučné stezky, která vsí prochází.

Přírodní rezervace Velký rybník u Krásné Lípy

Rybník s rozlohou 36 ha je největší vodní plochou na Děčínsku a spolu s nedalekým rybníkem Světlík je významnou ornitologickou lokalitou, kterou využívá k odpočinku řada druhů tažných ptáků.

Kaňon Labe - nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě

Národní přírodní památka Kaňon Labe (Labský kaňon) se táhne mezi městem Děčínem a obcí Hřensko. Protéká jím řeka Labe, jeho břehy lemují vysoké pískovcové skály a okolím vedou značené turistické trasy, které vám přiblíží krásnou přírodu s řadou skalních vyhlídek.

Tyršův most v Děčíně

Tyršův most v Děčíně v roce 1933 nahradil Řetězový most císařovny Alžběty. V době otevření byl Tyršův most největší svého druhu v Československu. Jméno dostal po děčínském rodákovi Dr. M. Tyršovi.

Rozhledna Sokolí vrch

Rozhledna stojí na stejnojmenném vrchu v nadmořské výšce 512 m nad Děčínskou kotlinou, asi 4 km od města Děčín. Z vrcholu i z rozhledny se nabízí pěkný výhled do kraje. Rozhledna byla otevřena v roce 2004.

Růžovský vrch v Českém Švýcarsku – Děčínská Fudžijama

Růžovský vrch si díky své mohutnosti, kterou dominuje zdejší krajině, vysloužil přezdívku Děčínská Fudžijama. Lidově se mu říká jednoduše Růžák. Podobnost se vzdáleným asijským vulkánem dokládá nejen majestátní vzhled, ale také společný, sopečný původ.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hřensku

Jedná se o nejníže položený kostel na území České republiky. Kostel byl vystavěn v letech 1786 – 1787, údajně na podnět císaře Josefa II., který se v místě zastavil cestou do Děčína.

Lekce veslování v Děčíně

Kurz veslování je zaměřen na širokou veřejnost. V tomto kurzu si zkusíte různé veslařské techniky.

Temně černé Ostrovské skály jsou téměř kapesním a málo známým skalním městem

Ostrovské a Volské skály jsou zapadlé, zastrčené, a to je dobře. Leží mezi hojně navštěvovanými Tiskými stěnami a Děčínským Sněžníkem, odbočku z hřebenovky můžete snadno minout. Což se většinou stává, málokdo ví, že na konci asfaltky klikatící se lesem najde nádherný koupací Ostrovský rybník.

Rozhlednu na Děčínském Sněžníku chtěli kvůli havarijnímu stavu strhnout

Jedné z našich nejhezčích rozhleden hrozilo před pár desítkami let stržení. Byla ve velmi špatném stavu, restauraci u její paty zničili vandalové. Největší tuzemská stolová hora Děčínský Sněžník by přišla o dominantu, návštěvníci o úžasné výhledové místo. Naštěstí se tak nestalo, tak vzhůru na vrchol.

Národní park České Švýcarsko má v Děčíně své nádraží

Značkou Nádraží národního parku České Švýcarsko se od pátku chlubí hlavní nádraží v Děčíně. Získalo novou výzdobu i nápisy. Po vzoru německého Národního parku Saské Švýcarsko má přilákat do oblasti více turistů, kteří dorazí vlakem. V budoucnu by v okolí parku měla přibýt i další podobná nádraží.

Děčínská ferrata se znovu otevírá po zimní přestávce

Děčínská ferrata svou další sezónu oficiálně odstartuje v sobotu 1. dubna po zimní pauze, která trvá již od 15. listopadu loňského roku.

Hodinárium na zámku v Děčíně

V půdních prostorách zámku Děčín vzniklo Hodinárium – expozice časoměrných strojů. Výstava je zaměřena na prolínání technických exponátů, zejména velkých věžních strojů. Uvidíte zde však různé hodiny a také jejich příslušenství.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 >|