Články na téma ZOO

Táborská zoo zachránila z farmy kůzlata, která měla skončit v kafilerii

Na pětadvacet kůzlat zachránila před smrtí táborská zoologická zahrada z jedné jihočeské kozí farmy. Ta je totiž chtěla poslat na smrt jen proto, že se narodila jako samci. Ti totiž nedávají mléko, na němž je podnikání kozích farem závislé.

Ostravská zoo chce chovat tučňáky

Ostravská zoologická zahrada neusíná na vavřínech a chystá další rozvoj. V plánu jsou projekty, které přispějí k její ještě větší atraktivitě. Návštěvníci se tak konečně dočkají vytouženého pavilonu s tučňáky. Zoo má hotový projekt, stavba by mohla začít příští rok.

FOTO: Zvířata v pražské zoo měla dýňové hody

V rámci podzimních prázdnin připravila Zoo Praha každoroční zpestření pro svá zvířata ve formě dýňových hodů. Jednotlivá komentovaná krmení probíhají během celých podzimních prázdnin až do neděle, a je tak možné vidět například želvy nebo slony, jak si dopřávají speciální pochoutku. Zoo nezapomněla ani na masožravce, kteří dostanou vydlabané dýně naplněné masem.

Dítě v zoo ve Zlíně vypadlo z vláčku, který dostal smyk a porazil dva chodce

Zlínská policie hledá rodiče dítěte, které podle vyšetřovatelů vypadlo v polovině srpna z vláčku vozícího návštěvníky zoo ve Zlíně. Vozidlo se tehdy dostalo do smyku v zatáčce a rovněž srazilo dva chodce.

BMW skončilo v zatáčkách u pražské zoo převrácené za svodidly, řidič v nemocnici

V zatáčkách nad pražskou zoologickou zahradou v sobotu večer havaroval řidič auta značky BMW. Vozidlo skončilo převrácené na boku za svodidly, zraněného řidiče odvezla záchranka do nemocnice. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Na půl dne ošetřovatelem v táborské zoologické zahradě

Tábor je malebné jihočeské město se spoustou historických objektů postavených v průběhu staletí. Centrem je Žižkovo náměstí s dominující radnicí, kostelem, Žižkovou sochou a řadou měšťanských domů. Rozsáhlé je i přístupné podzemí se spletí chodeb a sklepení. Návštěvníka tu čekají zážitky spjaté s památkami – ale nejen ty.

Minizoo Podmitrov

U Lesního penzionu Podmitrov, najdete mini zoo, kde zvířátka budete mít skutečně na dosah.

Vrápenci i netopýři na zámku Lešná

V Zoo Zlín se nesetkáme jen s exotickými zvířaty, ale i se vzácnými létajícími savci z naší přírody. V areálu zoo se nachází zámek Lešná, jehož půdy si oblíbili kriticky ohrožení vrápenci malí a další dva druhy netopýrů. V blízkém okolí zámku byl potvrzen výskyt celkem osmi druhů letounů.

Socha velryby v Zooparku Chomutov

Sochu velryby s vodotryskem v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově vytvořil roku 2011 chomutovský výtvarník Vojtěch Návrata. Umístěna je nedaleko vstupní pokladny do zoo v blízkosti Kamenného rybníka.

Zoo Sedlec u Mikulova

Malá zoologická zahrada v jihomoravské obci Sedlec u Mikulova. Chovají se zde drobná a domácí exotická zvířata a vodní ptactvo. V areálu najdete řadu ovocných stromů, které krásně voní a posedět si můžete u kouzelného jezírka s lekníny.

Kam na výlet do zoologických zahrad

Hledáte inspiraci pro další výlet po České republice? Zoologických zahrad u nás existuje spousta, takže jistě poblíž aspoň jedné bydlíte. Přinášíme výběr nejoblíbenějších míst.

V Praze za zvířaty do Troji i zookoutků

Největší české město nabízí řadu příležitostí, jak si užít přírodu a poznávat svět zvířat. Vedle světově uznávané zoologické zahrady v Troji tu však najdete i mnoho dalších míst, která by byla škoda přehlížet.

Zlínská zoologická zahrada byla loni pátým turisty nejnavštěvovanějším místem v Česku

Čtyři přední místa zaujala Praha. I když návštěva lanovky jako prvořadé atrakce je trochu sporná. Jde především o dopravní prostředek na Petřín, kvůli ní samotné sem určitě návštěvníci nechodí. Páté místo zlínské zoo je skvělým úspěchem hlavně pro její pracovníky.

Mini zoo Wapiti

Mini zoo Wapiti se nachází 5 km od Horní Plané směrem na Volary. Zoo má expozice s exotickými, ale i evropskými zvířaty. Naleznete zde například klokany, stádo jelenů Wapiti, muflony, pštrosy Emu, lišku, mluvícího krkavce, bizona a mnoho a mnoho dalších.

Dingové pomohou vzkřísit Zoo Vyškov

Nová expozice s divokými australskými psy dingy, která bude největší ve střední Evropě, by mohla zoologické zahradě ve Vyškově pomoci vzpamatovat se z letošní sezony. Zoo v ní kvůli koronaviru a karanténě zaznamenala zhruba šestinový pokles návštěvnosti.