Články na téma ZOO

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 7 9 >|

Kam o víkendu s dětmi: Oslavte den zvířat, vyrazte na dýňové slavnosti

Na sobotu připadá Mezinárodní den zvířat a v mnoha zoologických zahradách se u této příležitosti konají akce. Zúčastnit se jich můžete třeba v Praze, Brně nebo Hluboké nad Vltavou. S podzimem se do popředí dostávají také dýně, na jejichž slavnosti můžete rovněž vyrazit hned na několik míst. Nechybí ale ani tvořivé dílny či drakiáda.

Biopark Gymnázia Teplice

Biopark GT je vlastně malou botanickou a zoologickou zahradou. Jeho hlavním účelem je poskytovat žákům názorné pomůcky pro výuku biologie. Žáci mohou nejen vidět řadu živých organizmů na vlastní oči, ale také s nimi pracovat, pozorovat je a studovat.

Zoopark Na Hrádečku

Soukromá zoologická zahrada Na Hrádečku s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce.

Kukuřičné bludiště Brno

V brněnské Bystrci poblíž zoologické zahrady se nachází kukuřičné pole, které skrývá jedinečné bludiště větší než 3 fotbalová hřiště.

Zoo Plasy

Rodinná zoologická zahrada, která se nachází ve městě Plasy a oficiálně byla otevřena v květnu 2016. Snažili jsme se o propojení zábavy, odpočinku a vzdělání. Zoo se nachází v areálu Fantasy Golfu Plasy.

Kam o víkendu s dětmi: Oslavte Den Země, otestujte si zručnost na dílnách

V sobotu se po celé planetě slaví Den Země, akce, která má upozornit na důležitost ochrany životního prostředí. Na oslavu tohoto happeningu můžete vyrazit na několik míst v Čechách i Moravě, třeba do táborské či ostravské zoo. V rámci akce se mnohdy konají také nejrůznější tvořivé dílny, kde můžete s dětmi otestovat svou zručnost.

Kam o prázdninách s dětmi: Oslavte Velikonoce v zoo nebo na tvůrčí dílně

Začátek velikonočních prázdnin naznačuje jedno – snad v každém koutě České republiky se konají oslavy příchodu jara. A vybírat je skutečně z čeho. Ať už oslavíte nejvýznamnější křesťanské svátky se zvířátky v zoo, na hradě, či v tvůrčí dílně, určitě se jim nevyhnete. Připravte se na Velikonoční pondělí upletením pomlázky nebo vyrobením dekorací.

Zahrada se zvířaty na Bítově

Naše malá zahrada vznikla již v roce 1999 přímo na hradě Bítov po vzoru hradní ZOO barona Jiřího Haase ml. V roce 2010 jsme se přestěhovali na nové místo u hradního parkoviště nedaleko rekreačního zařízení Rumburak.

Broukoviště v Zoo Ostrava

Broukoviště v areálu ostravské zoo představuje malým i velkým návštěvníkům, jaký význam má mrtvé dřevo pro život nepřeberného množství živočichů, a to nejen brouků a dalších druhů bezobratlých, ale také drobných obratlovců, jako jsou ještěrky, slepýši či ptáci.

Kam o víkendu s dětmi: Kochejte se ledovou zoo, vymalujte si mandalu

Konec února je věnován především masopustům. Na ty můžete zavítat jak v Praze, tak v několika dalších krajích. Pokud vás ovšem lákají jiné akce, vypravte se třeba do Plzně do ledové zoo nebo na oslavu narozenin hradu Červený újezd. Pokud se chcete věnovat s dětmi něčemu relaxačnímu, zamiřte do Náchoda, kde si budete moci společně vytvořit a vymalovat mandalu.

Liebiegové změnili Liberec v Manchester Rakousko-Uherska a město, kde u nás jezdil první automobil

Liberec se honosí několika nej: nejstarší botanickou a zoologickou zahradou v České republice, horským hotelem na Ještědu oceněným jako Stavba století. Základ prosperujícího města založila v 19. století rodina textilních baronů Liebiegů, zásadně změnila jeho vzhled i význam.

Hlubocká zoo nabídla i v mrazu nádhernou podívanou

Ani mrazivé počasí neodradilo v sobotu především rodiny s dětmi od návštěvy rok od roku atraktivnějšího areálu ZOO Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Desítky návštěvníků si nenechaly ujít možnost naposledy vidět nevšedně vánočně a novoročně nasvícenou zoo.

Tipy na akce do konce roku: Zasportujte si zdarma, oslavte Vánoce v zoo

Konec roku se neodvratně přiblížil a s ním také poslední letošní akce. Většina z nich je spojena s Vánocemi či silvestrovskými oslavami. V našem výběru naleznete tipy na akce jak pro dospělé, tak i pro rodiny s dětmi. V Praze si například vyrazte zasportovat zdarma nebo zamiřte s dětmi na Štědrý den či Silvestra do zoologických zahrad. Na zámcích se také koná spousta vánočních prohlídek.

Ostravský slon Calvin má nový domov, je jím Slezské muzeum

V úterý mu začali natahovat kůži a v prosinci jej v celé kráse uvidí první návštěvníci. V opavském Slezském zemském muzeu právě vrcholí práce na jediném českém preparátu slona indického. Je jím Calvin z ostravské zoo, otec všech tří ostravských sloních mláďat. Kvůli vážnému zdravotnímu stavu byl utracen loni v říjnu.

Jeden den chovatelem v zoo Ústí nad Labem

Chcete si splnit svůj dětský sen? Chcete se dostat do bližšího kontaktu s některými druhy zvířat? Chcete si vyzkoušet práci chovatele v zoologické zahradě? Chcete někomu věnovat neobvyklý dárek? Pak je naše nabídka určená právě vám! Tato přání si můžete splnit v zoo Ústí nad Labem.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 7 9 >|