Okres Prostějov

Z trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané obžalovali 29letého muže

Státní zástupce obžaloval devětadvacetiletého muže z trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Oběťmi činu se stali bratr, sestra a otec obžalovaného. Obžaloba byla podána ke Krajskému soudu v Brně, řekl mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Muž se k činu po zadržení doznal, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Běloruská KGB podnikla razii v akademii věd, zadržela 44 vědců

Běloruská tajná policie KGB podnikla razie a výslechy v akademii věd a  jejích ústavech a „tajní“ nakrátko zadrželi 44 vědců a pracovníků, uvedl na svém webu opoziční list Naša Niva.

Kriminalisté ukončili šetření trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané, navrhli obžalobu

Kriminalisté ukončili vyšetřování trojnásobné vraždy, k níž došlo koncem dubna v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Krajskému státnímu zástupci v Brně předali spis s návrhem na podání obžaloby na devětadvacetiletého muže, kterému hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. Právo o tom informoval ve středu policejní mluvčí Libor Hejtman.

Na Prostějovsku někdo vypustil rybník s kapry

Do statisíců korun šplhá škoda, kterou zatím neznámý pachatel způsobil vypuštěním chovného rybníka v Dobromilicích na Prostějovsku.

V Bělorusku začala tajná mobilizace, tvrdí opoziční list

Bělorusko posílilo pravomoci bezpečnostních složek, aby byly schopné předcházet provokacím ze strany sousedních zemí nebo na ně reagovat. Ruskému listu Izvestija to řekl běloruský ministr zahraničí Uladzimir Makej. Uvedl také, že v zemi byl zaveden režim protiteroristické operace. Podle běloruského opozičního listu Naša Niva začala v zemi mobilizace, a to pod záminkou zkoušky bojeschopnosti běloruských sil.

Oheň ničil v areálu zemědělského družstva na Prostějovsku

Škodu přesahující jeden milion korun způsobil v úterý požár v areálu zemědělského družstva v Hrubčicích na Prostějovsku. Poničil garáže, dílny i techniku a zařízení v nich, informoval mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Sestra vypisovala falešné recepty na své jméno. Léky měla pro sebe

Dvaatřicetiletá žena, která pracovala jako zdravotní sestra v ordinaci praktického lékaře v obci na Prostějovsku, zneužila podle policie recepty na léky. Policisté ji obvinili z podvodu.

Houby rostou. A houbaři se ztrácejí v lesích

Policisté na Jesenicku pátrali za poslední měsíc už téměř po desítce houbařů a výletníků, kteří se ztratili v lesích. Pátrání nakonec dosud vždy mělo šťastný konec, policisté však v této souvislosti apelují na větší obezřetnost, informovala mluvčí policie Petra Vaňharová. Se ztracenými houbaři mají nyní zkušenosti s ohledem na současnou houbařskou sezonu i policisté v jiných okresech Olomouckého kraje. Naposledy hledali ve čtvrtek v lese na Prostějovsku dvaasedmdesátiletého muže.

Za srážku vlaků na Hané jde strojvedoucí před soud. Hrozí mu osm let

Policie po roce ukončila vyšetřování srážky osobního vlaku s lokomotivou v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku. Navrhuje obžalovat strojvedoucího. Hrozí mu až osm let vězení.

Škoda po výbuchu plynu v domě na Prostějovsku je 12 milionů. Policie vyšetřuje úmysl

Škoda při tragickém červencovém výbuchu plynu v domě v Olšanech u Prostějova přesáhla 12 milionů korun. Policie zpřísnila kvalifikaci na úmyslný trestný čin.

Koupaliště Stražisko

Mezi Prostějovem a Konicí se nachází příjemné koupaliště s křišťálově čistou vodou a poležením ve stínu stromů. Ke koupání slouží jediný padesátimetrový bazén v regionu.

Špacírštejn u obce Lipová – romantická zřícenina, kterou si postavil pan Procházka

Celých 10 let skládal Zdeněk Procházka z mnoha tisíců přinesených kamenů "zříceninu" středověkého hrádku, která je nyní přístupná všem obdivovatelům v malebném přírodním zákoutí na okraji lesa u Lipové na Prostějovsku.

S archeology za Kelty

Jedinečnou příležitost seznámit se přímo v terénu s Kelty budou mít již tuto sobotu dopoledne milovníci historie. S archeology si budou moci projít kopec ležící mezi Boskovicemi a Protivanovem na Prostějovsku zvaný Staré Hradisko. Kdysi tu stávalo největší sídlo Keltů na Moravě.

Hanácké stezky v  Mostkovicích u Prostějova

Hanácké stezky představují ucelenou síť jednosměrných terénních stezek (trailů) speciálně upravených pro zábavnou jízdu na horském kole pro začínající i zkušené cyklisty. Jednosměrné terénní tratě pro horská kola v Mostkovicích si rychle oblíbíte.

Cyklostezka Plumlov – Mostkovice – Město Plumlov

Na levém břehu přehrady Plumlov vznikla v roce 2021 cyklostezka, která znamená pro cyklisty komfortnější projížďku kolem nádrže. Na své si zde přijdou i milovníci in-line bruslí.