Olomoucký kraj

Střelba? To je tady úplně normální, říkají lidé kolem Libavé

Cvičení ukrajinských vojáků ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku, o kterém informoval v neděli náčelník generálního štábu Karel Řehka, obyvatelé okolních obcí zatím téměř nezaznamenali. Jen občas je podle nich slyšet střelba.

Knedlíky neumím, přiznal Babiš příznivcům

V poklidné přátelské atmosféře se nesla první z řady plánovaných talk show předsedy ANO a prezidentského kandidáta Andreje Babiše, která se konala v úterý večer v Regionálním centru Olomouc. Zavítalo na ni asi 400 vesměs jeho příznivců.

Muž uvěřil, že má na virtuálním účtu bitcoiny. Přišel o statisíce

Na touhu přijít lacino k velkým penězům doplatil muž (59) z okolí Uničova na Olomoucku. Uvěřil telefonátu, že má na virtuálním účtu pěknou sumu peněz, nakonec ale přišel o více než 440 tisíc korun. Navíc šlo o půjčené peníze, úvěr totiž jménem muže sjednal neznámý podvodník. Právo o případu informovala v úterý policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Každý čtvrtý den vyrobí tank pro Ukrajinu

Od začátku války na Ukrajině se ve zbrojařské továrně v malém moravském městě Šternberk kousek od Olomouce nezastavili. Přesčasy a práce o víkendu nejsou letos ve firmě Excalibur Army nic mimořádného, protože objednávky nejen z Ukrajiny rostou kaž­dým dnem.

Ukrajinští vojáci už cvičí na Libavé

Na Libavé jsou ukrajinští vojáci na plánovaném cvičení. Podle serveru iDnes.cz o tom informoval náčelník generálního štábu Karel Řehka. Parlament tento týden schválil výcvik až 4000 ukrajinských vojáků v ČR.

Vánoční trhy se blíží. Kdy a kde budou v Brně, Ostravě, Olomouci a dalších českých městech

Vánoční čas se pomalu blíží a s ním i oblíbené vánoční trhy. Svařák, trdelník, řemeslné výrobky a vánoční dekorace, vánoční nazdobený strom s betlémem. Kdy a kde budou letos vánoční trhy? Přinášíme přehled termínů a programů třinácti českých měst.

Nadhledna na vrchu Háječek – rozhledna Svébohov

Nadhledna Háječek u obce Svébohov je vysoká 30 metrů a z ochozu ve výšce 26,9 m nad zemí je krásný rozhled na hřbety a vrcholy Hrubého a Nízkého Jeseníku, Orlické hory a Drahanskou i Zábřežskou vrchovinu.

Spor ohledně poznávacích značek končí, Kosovo a Srbsko dosáhly dohody

Kosovo a Srbsko ve středu dosáhly dohody o ukončení téměř dva roky trvajícího sporu o poznávací značky automobilů na severu Kosova, před kterým Západ varoval a který mohl vyvolat etnické násilí. Informoval o tom šéf unijních diplomatů Josep Borrell.

Z trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané obžalovali 29letého muže

Státní zástupce obžaloval devětadvacetiletého muže z trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Oběťmi činu se stali bratr, sestra a otec obžalovaného. Obžaloba byla podána ke Krajskému soudu v Brně, řekl mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Muž se k činu po zadržení doznal, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Silničáři vyrážejí do terénu. Místy nasněžilo, čeká se náledí

Na Šumpersku poprvé v noci na pátek vyrazili silničáři do terénu, v nejvyšších polohách okresu napadly zhruba dva centimetry sněhu. Vyrazili také do vyšších poloh Jesenicka, silnice v kopcích solili především kvůli možné námraze. Na náledí v pátek a v sobotu upozorňuje výstraha meteorologů.

Seniorka na kole nepřežila na Přerovsku střet s autem

Smrtí čtyřiasedmdesátileté ženy skončila ve středu v podvečer srážka cyklistky s osobním autem. K tragédii došlo před 17.  hodinou na silnici mezi Tovačovem a Hrubčicemi na Přerovsku.

Sbírá lyže, v Rejvízu si otevřel muzeum

Když vášnivý sběratel Květoslav Žalčík, někdejší trenér české reprezentace v běhu na lyžích, skončil u vrcholového sportu, začal přemýšlet nad tím, co udělá se svou sbírkou starých lyží a dalších cenných artefaktů s touto branží spojených. Nechtěl, aby zůstaly jen tak ležet po garážích a sklepích, a tak si splnil sen. V areálu penzionu Férovka, který provozuje v Rejvízu, místní části Zlatých Hor na Jesenicku, zřídil muzeum.

Náplavka řeky Moravy v Olomouci

Náplavka se nachází na pravém břehu Moravy v Olomouci mezi mostem v Komeského ulici a mostem Václava Rendera. Vznikl tak nový prostor, který je využíván jako odpočinková zónu v blízkosti řeky i prostor k pořádání společenských a gastronomických akcí.

Ze žárlivosti ubodal manželku. Dostal 16 let vězení

Muž, který před více než dvěma lety v pražském Radotíně zavraždil ze žárlivosti svou manželku, půjde na 16 let do vězení. Ve středu mu trest potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Muž se k činu doznal.

Ve vyhořelé chatě na Olomoucku našli mrtvolu

Tragicky skončil v noci na pondělí požár dřevěné chaty v Těšíkově, místní části Šternberka na Olomoucku. Uvnitř objektu objevili hasiči tělo člověka bez známek života. Právo o tom v pondělí informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.