Plumlov

Cyklostezka Plumlov – Mostkovice – Město Plumlov

Na levém břehu přehrady Plumlov vznikla v roce 2021 cyklostezka, která znamená pro cyklisty komfortnější projížďku kolem nádrže. Na své si zde přijdou i milovníci in-line bruslí.

Větrný mlýn Přemyslovice

Původně dřevěný mlýn holandského typu byl do Přemyslovic z nedalekého Plumlova přestěhován roku 1841.

Kostel Nejsvětější Trojice v Plumlově

Kostel pochází ze 16. století. V ohradní zdi kostela byly nalezeny zazděné dvě dělové koule a pískovcová desta, jež oznamuje, že právě z tohoto místa vedla roku 1643 švédská vojska útok na městečko a zámek.

Podhradský rybník v Plumlově

Podhradský rybník se nachází na úpatí malebné Drahanské vrchoviny. Zalesněná příroda mimo obec s možností koupání sem láká řadu turistů. Na břehu rybníka se nachází kemp Žralok.

Chata Roky Plumlov

Luxusní chalupa Roky se nachází nad Plumlovskou přehradou, asi 7 km od Prostějova, v klidném prostředí, mezi obcemi Mostkovice, Ohrozim a Plumlov.

Zámek Plumlov oslaví 333 let od svého zrodu s hulány, obrazy i sokolníky

Velikonoční víkend nabitý k prasknutí nabídne zámek v Plumlově. V sobotu 30. března oslaví 333 let od začátku svého zrodu, v neděli a v pondělí zahájí sezónu nikoli s Velikonocemi, ale sokolníky a jejich svěřenci.

Camping Žralok Plumlov

Camping Žralok Plumlov najdete u břehu poklidného Podhradského rybníka na úpatí malebné Drahanské vrchoviny.

Tipy na víkend: Ralley Šumava, národní výstava psů a husitská hostina

Předpověď počasí slibuje poměrně slunečný víkend, ideální na jarní výlety do přírody i na hrady a zámky. Můžete se vydat na noční prohlídky zámku Plumlov nebo na Valdštejnské slavnosti do Starých Hradů. Adrenalin najdete v Klatovech, kde startuje Mogul Ralley Šumava. Pokud chcete víc relaxovat, vyzkoušejte husitskou hostinu v Housově mlýně v Písku.

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí - prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.