Praha

Tenisový areál Štvanice

Tenisový areál na ostrově Štvanice v centru Prahy patří k nejvýznamnějším místům české tenisové historie. Již od roku 1901 zde sídlí I. Český Lawn – Tennis Klub, centrální dvorec má kapacitu 8000 diváků. Tenisový areál mohou využít profesionálové i rekreační hráči.

Astronomický střed Evropy leží 50 kilometrů od Prahy

Město Kouřim, které je od Prahy vzdálené zhruba 50 kilometrů, asi nejvíce proslavilo natáčení seriálu Bylo nás pět. V jeho těsné blízkosti se ale nachází i zajímavost v podobě astronomického středu Evropy, jenž má památník na náměstí, a množství nevšedních historických budov. Necháte se zlákat k jejich objevování?

Lezecká stěna Třináctka

Ve sportovním centru Jeremi na Praze 5 najdete moderní lezecké centrum Třináctka, jehož cílem je nabídnout všem kvalitní lezecké zázemí. Jelikož je stěna součástí velkého sportovního areálu, je možné zkombinovat lezení s dalšími sportovními a relaxačními aktivitami.

Lezecká stěna Boulder Karlín

V industriálních prostorech bývalé karlínské autotovárny, v samém srdci Prahy, najdete parádně vybudovanou, aktuálně největší, boulder arénu v Praze – s velkorysým prostorem, moderním zázemím, a hlavně se stovkami metrů parádního lezení.

Wachhaus v Průhonickém parku

Strážní domek Wachhaus je zakreslen v mapě stabilního katastru již v roce 1841. Stál nad údolím potoka Botič v době, kdy ještě neexistoval rybník Bořín, a sloužil Spolku pobotičských mlynářů. Hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca koupil rybník Bořín a připojil ho k parku v roce 1904.

Masarykův včelín v Produkčních zahradách Pražského hradu

Prezidenta Masaryka v obci Trnávka na Slovensku zaujal lidový typ včelích úlů. Po svém návratu pověřil hradního architekta Josipa Plečnika, aby mu takový včelín postavil. I v dnešní době je včelín plně funkční a med v něm produkovaný Hrad využívá k protokolárním účelům.

Husníkova vyhlídka v Besedických skalách

Vyhlídka, která byla vybudována v letech 1934 – 1935, se nachází ve skalním bludišti Chléviště. Pojmenována je po Antonínu Husníkovi, který byl ředitelem továrny Aero v Praze Vysočanech, který daroval železo pro jištění vyhlídek.

Vrch Velíz na Křivoklátsku

Asi 40 kilometrů západně od Prahy se v křivoklátských lesích nachází tajemný vrch Velíz (595 m n. M.). Kdysi tu stávalo hradiště, dnes zde naleznete kostelík sv. Jana Křtitele se hřbitovem, pozůstatky proboštství Velíz a na západní straně kopce i sochu boha Velese.

Divočina v Praze? I v metropoli se lze projít z přítmí mokřadu až na vrcholy skalních štítů

Je sice pravda, že do Prahy se obvykle jezdí za jinými turistickými cíli než těmi, jež avizuje titulek. To ovšem v žádném případě neznamená, že by snad nabídkově štědrá metropole zcela opomíjela milovníky přírody. Nezapomíná dokonce ani na ty, kteří mají v oblibě scenérie poněkud dramatičtějších ladění. Naznačeným kritériím vyhovuje více lokalit, aktuálně zveme na trasu, která z převažující části vede na západě metropole Prokopským a Dalejským údolím. Ovšem nejen tudy.

Pomník Bike to Heaven – Kolo do nebe

V září 2013 byl na pražském nábřeží kapitána Jaroše odhalen u rušné křižovatky nábřeží Kapitána Jaroše s třídou Dukelských Hrdinů pomník, věnovaný propagátorovi městské cyklistiky Janu Bouchalovi, který zde byl roku 2006 smrtelně zraněn neopatrným řidičem.

Čerčanská koupadla – tradiční prvorepublikové říční lázně

Koupadla se nacházejí v obci Čerčany na levém břehu řeky Sázavy. Svou lokací 37 km jihovýchodně od Prahy a snadným spojením jsou ideální lokací pro výletníky hledající jak sportovní, tak relaxační vyžití.

Cyklostezka Chrást u Plzně – Bukovec

Mezi Chrástem u Plzně a plzeňskou čtvrtí Bukovec vznikla unikátní cyklostezka, a to na bývalé železniční trati č. 170 Praha – Plzeň.

Klikající autobus Davida Černého

Pro Letní olympijské hry v Londýně 2012 umělec David Černý připravil anglický patrový autobus, který pilně dělá kliky a u toho heká. V současné době je k vidění na pražském Chodově.

Praha – Petrská čtvrť

Petrská čtvrť v Praze vznikla před založením Nového Města v roce 1348, do té doby se zdejší osada nazývala Poříčí. Jméno je odvozeno od kostela svatého Petra v dnešní Biskupské ulici, který byl postaven v polovině 12. století.

Fantova budova na Hlavním nádraží v Praze

Výpravní budova od architekta Josefa Fanty je dominantou největšího osobního nádraží v České republice a vznikla v letech 1901-1909. K odbavování cestujících sloužila do otevření nové podzemní haly v roce 1977. Od roku 2012 probíhá postupná rekonstrukce, v objektu se konají komentované prohlídky.