Okolí Prahy

Zeman jmenoval nové soudce

Prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě jmenoval 42 nových soudců. Nejvíce by jich mělo tentokrát zamířit na Krajský soud v Plzni. Pět desítek žen a mužů jmenovala hlava státu i minulý měsíc.

Volný dostal za šíření poplašné zprávy o vraždách skrze ivermektin podmínku

Bývalý poslanec Lubomír Volný dostal ve středu za šíření poplašné zprávy o vraždění pacientů pomocí ivermektinu od Obvodního soudu pro Prahu 7 dvouletou podmínku. Volný se hájil tím, že se snažil zabránit ztrátám na životech a že jde o kampaň „globální farmaceutické mafie“. Verdikt není pravomocný.

Zpronevěra pražské advokátky je podle policie nakonec mnohem vyšší. Přesáhla 120 milionů

Zjištěná škoda, kterou podle vyšetřovatelů způsobila pražská advokátka zpronevěrou peněz z úschovy, už přesáhla 120 milionů korun. Policie nyní eviduje 19 poškozených klientů, sdělil ve středu mluvčí pražských policistů Richard Hrdina.

Vánoční popelářské auto jezdí centrem Prahy i letos

I letos vyjel do pražských ulic vánočně nazdobený popelářský vůz Pražských služeb. Jeho trasa vede přes nejvíce fotogenická místa metropole. Při každé směně ujede přibližně 75 kilometrů a i letos se těší velkému zájmu nejen Čechů, ale také fotoaparátů turistů. Na jednu ze směn vyrazil s vánoční „kukačkou“ i náš štáb.

Má se státní podpora zachovat, nebo zrušit?

Pomůže si státní rozpočet, když zruší oblíbené stavební spoření a vláda ročně ušetří čtyři miliardy korun? Nebo je to naopak a sektor stavebního spoření generuje pro stát výnosy, které vstupní náklady převyšují? Bude mít navrch argumentace, že je „stavebko“ univerzálnější nástroj než pouhé úročení úspor? Názorový střet zažije tuto středu Kongresové centrum Praha. Kulatý stůl odpůrců i zastánců stavebního spoření sledujte 7.  prosince od 10:00.

Benda: S pražskými Piráty se dá jednat. Než dorazí Hřib

Pražská koalice Spolu bude po krachu jednání s Piráty o koalici hledat podporu pro menšinovou radu u ANO, Pirátů, STAN i Prahy sobě, řekl Právu šéf pražské ODS Marek Benda.

Muž vnučky vydědil, po jeho vraždě se marně domáhaly odškodného

Vnučkám muže zavražděného a spáleného manželkou zamítl v úterý pražský vrchní soud přiznat odškodné za jeho smrt. Dívky tvrdily, že s dědečkem měly vztah, i přesto, že se nikdy neviděli a zavražděný muž je vydědil. Žena, která svého manžela zavraždila, se už dříve se státní zástupkyní dohodla na 12letém vězení.

Uzavřená D3 ve směru na Prahu kvůli uvázlým kamionům, objížďky nejsou

Policie uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy. Kvůli silnému sněžení na dálnici uvázlo několik kamionů a tvořily se dlouhé kolony. Sdělila to mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová. Řidiči by neměli využívat jako objízdnou trasu silnice II. A III. Třídy, jelikož jsou špatně sjízdné.

KEMEL: Neschopnost politiků

...a co když Pražané zjistí, že neschopnost se domluvit Praze prospívá?

Vrcholí oslavy čtyřiceti let Visacího zámku

Oslavy čtyřicátin Visacího zámku vyvrcholí ve středu na místě, kde historie kapely začala – v klubu 007 na pražském Strahově. V rámci koncertu bude pokřtěna živá deska Made In Strahov, která byla natočena v rámci výročního koncertu pod širým nebem 22.  června mezi budovami strahovských kolejí.

Kiss zahrají naposledy v Praze, Machine Gun Kelly se představí na Rock for People

Americká skupina Kiss přijede ještě jednou do Prahy. Čeští fanoušci ji milují a ona vyslyšela jejich přání, aby se ještě jednou vrátila. Představí se 10.  června v O2 areně a vstupenky se začnou prodávat ve čtvrtek. Pořadatelé festivalu Rock for People zase hlásí, že čtvrtou hlavní hvězdou bude americký muzikant Machine Gun Kelly.

Sochu Koněva v Praze nahradil hajlující skřet s tváří Putina

V Praze 6 na místě, kde stával pomník sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, je od pondělí nová instalace. Skřet s tváří ruského prezidenta Vladimira Putina utahující plynový kohout. Dílo vzniklo v rámci mezinárodního setkání uměleckých kovářů.

Vrah nezletilého syna z Klatovska půjde do detence, potvrdil soud

Muž, který letos v březnu zavraždil v Dešenicích na Klatovsku svého čtrnáctiletého syna, půjde do zabezpečovací detence. Pražský vrchní soud zamítl jeho stížnost. Podle dřívějšího znaleckého posudku byl muž v době činu nepříčetný a nedokázal rozlišit nebezpečnost svého jednání ani ho ovládat. Proto není za svůj skutek trestně odpovědný.

Vyprovokoval mě, řekl soudu mladík obžalovaný z vraždy učitele mačetou

Pražský Městský soud v pondělí začal projednávat obžalobu Jaroslava Řeháka (19), který je obviněný, že letos v březnu zavraždil svého učitele na učilišti v pražské Michli. Mladík svého pedagoga napadl mačetou. Soudu ve výpovědi řekl, že ho pedagog k činu vyprovokoval. Za vraždu mu hrozí až 20 let.

Dnešní rodičky preferují jiný porod, v kurzu jsou asistentky

Čím dál tím více budoucích maminek upřednostňuje porod vedený bez zbytečných intervencí a omezení. Aktuálním trendem v porodnictví, podpořeným zákonnými normami, je svěření péče do rukou porodní asistentky, která se o těhotnou stará bez nutného dohledu lékaře. Vyškolené porodní asistentky se snaží vytvořit pro rodičku co nejpřívětivější zázemí a prostředí, naslouchajíc jejím potřebám. Pražská porodnice U Apolináře takové možnosti nabízí již několik let.