Strakonice

Témata

|< Předchozí strana 1 2 >|

Naučná stezka se vzácnými druhy masožravých rostlin na Strakonicku

Na konci srpna 2019 se v přírodní památce Tůně u Hajské otevřela pro veřejnost naučná stezka se vzácnými druhy masožravých rostlin.

Plavecký areál Strakonice

Plavecký areál ve Strakonicích nabízí krytý bazén i venkovní koupaliště se spoustou aktivit.

Rekreační areál Milavy na Strakonicku

Rekreační areál Milavy se nachází v krásném prostředí jihočeských rybníků a lesů nedaleko od Strakonic, Blatné a Písku v lesním prostředí.

Zatopený Lom u Štěkně na Strakonicku

Zatopený lom Štěkeň byl do roku 2016 romantickým místem ke koukání. Dnes se zde opět těží kámen.

Kam o víkendu s dětmi: Setkejte se s pohádkovými postavami, užijte si masopustní veselí

Ples se slavnou disneyovskou dvojicí Mickey a Minnie si děti mohou o víkendu užít v Rychnově nad Kněžnou. Na karnevalu ve Strakonicích se potkají se Šmouly, v Pelhřimově zase s Mimoni. Na tradiční masopust vyrazte s dětmi třeba do Roztok u Prahy, Kroměříže nebo Hodonína.

Kam o víkendu s dětmi: Potkejte se s krampusy, vyrobte si vánoční ozdoby

Ještě před úterním předvečerem svátku svatého Mikuláše se vaše ratolesti můžou na různých místech po republice potkat s čerty i anděly – třeba v děčínské zoo nebo ve Strakonicích, kde se koná průvod krampusů. Vytvořit si originální vánoční dekorace máte možnost na dílnách v Želivu na Vysočině nebo v Bludově v podhůří Jeseníků.

Krajinou tvrzí, kaplí, pekelných rejů, hrobek i skalních útvarů

Málo známé oblasti Strakonicka, Blatenska a Horažďovicka nabízejí v průsečíku místopisných lokalit hotový ráj pro turisty, hledající méně známá místa naší krásné vlasti. Plně to platí o jihozápadu Čech, kde prakticky každá víska má své přírodní krásy, otisky stop historie i historky páchnoucí peklem.

Hradní safari ve Strakonicích

V bývalém příkopu strakonického hradu se nachází hradní safari. Jeho obyvateli jsou poníci, oslík, kozičky, ovečky a další zvířátka.

Hrad Švecburg - nejmladší hrad v České republice

Hrad Švecburg za sebou nemá téměř žádnou historii, protože jeho první zmínka je z roku 2007. Nachází se v lesíku u Kváskovic, v okrese Strakonice. Hrad má dvě věže a k nim přilehlé dvě místnosti malých rozměrů, hrad si postavil pan Jan Švec, povoláním zedník.

Kam o víkendu s dětmi: Potkejte se s indiány nebo navštivte dřevěnou zoo

Pomalu nastává doba prázdnin, na děti tudíž čeká spousta akcí, které jsou s koncem školního roku spojeny. Například vítání prázdnin v plzeňské zoo. Můžete také vyrazit na Strakonický hrad, který se ocitne v obležení indiánů, nebo do Zlínského kraje do první dřevěné zoo.

Toulky Strakonickem: Kámen s tajemnou mocí, pohádkový mlýn a antická Kalvárie

Jen pár kilometrů pod Strakonicemi se směrem k Šumavě rozprostírá členitá pahorkatina, tvořící podhůří těchto hraničních hor, porostlých na četných místech prořídlými hvozdy. Při cestách po ní se velmi těsné blízkosti od sebe nacházejíc pro turisty přírodně, kulturně i historicky zajímavá místa.

Hra Strakonická šifra - questing ve Strakonicích

Strakonická šifra popisuje zajímavá místa pomocí básniček. Každému zastavení je přiřazena jedna hádanka, ze které se vybere písmeno do tajenky. Po úspěšném vyluštění vás cesta zavede až do cíle, kde na vás bude čekat odměna.

Na jihočeském Helfenburku hrál dudák k tanci čertům

Tak praví jedna z báchorek, jež se o hradu vypráví. Místní dudák - jsme na Strakonicku, tady se dudalo všude - měl černé kotě. Dudák ho nechával doma, když si šel vydělat nějaký peníz hraním na zdivočelý měch.

Rekreační areál a přírodní koupaliště Nový rybník v Příbrami

Sportovní a rekreační areál Nový Rybník se nachází na jihovýchodě města Příbrami u silnice vedoucí na Milín a Strakonice. Areál je využíván zejména k volné rekreaci, k procházkám a ke koupání.

Na Strakonicko může turisty přilákat i soustava tůní, studánky a pravěké hradiště

Nejbližší okolí Strakonic ukrývá přímo u Otavy cennou přírodní památku - mokřady plné života, lesy nad městem zase tiché prameny. Přírodní rezervace Skočický Hrad, stejně jako tůně u Otavy, kromě přírodního významu je i místem s dávnou historií, dýchající z prastarých kamenů na jejím vrchu.

|< Předchozí strana 1 2 >|