Raduň

Z původního zařízení zbylo v pohádkové Raduni po záboru dvaadvacet předmětů

Raduň u Opavy je jedním z mnoha památkových objektů, které byly po válce „kulturně vyčištěny”. Veškerý mobiliář je svozový, ovšem perfektně instalovaná expozice vás zavede do doby poměrně nedávné. Do moderního šlechtického sídla, zařízeného pro potřeby spíše úředníků a diplomatů.

Vošárna - bývalá barokní prádelna a sušárna

Vošárna je národní kulturní památka, která se nachází v obci Raduň. Budova, která dříve sloužila jako prádelna a sušárna, mnoho let chátrala. V současné době jsou prostory Vošárny využívány k pořádání společenských a kulturních akcí.

Nový prohlídkový okruh čeká na návštěvníky zámku Raduň

V sobotu 12. dubna byl otevřen nový prohlídkový okruh vedoucí dosud nepřístupnými interiéry severního traktu Státního zámku Raduň. Návštěvníci mohou obdivovat nově vybavené interiéry v 1. patře zámku a v podkroví.

Tipy na víkend: Na hradech a zámcích potkáte Šmouly, Černou paní a strašidla

S posledním říjnovým víkendem se zavírá řada hradů a zámků například zámek Velké Březno, kde vás čeká zajímavé rozloučení. Můžete se vydat také na netradiční prohlídky se Šmouly na Loučeň, za Černou paní na zámek v Náchodě, za hraběnkou Esmeraldou Kotrmeldou na Sychrov, za duchy a strašidly na Bouzov nebo na zámek Raduň.