Loučeň

Zámek Loučeň láká na Silvestr v jednu

Tichomořské souostroví Kiribati, dálněvýchodní Rusko - osada Ojmjakon, australské Brisbane. Tradiční rozloučení se sezonou 2019 připravil zámek Loučeň na poslední den v roce. V úterý 31. prosince zde návštěvníci oslaví Silvestr spolu se svými dětmi hned na několika místech na světě, a to již v jednu.

Okusit život na zámku i bloudit desítkou labyrintů můžete v Loučeni

Barokní zámek Loučeň na Nymbursku patří navíc mezi objekty, které je možno navštívit celoročně, na zimu své brány neuzavírá. Jeho interiéry lákají návštěvníky stejně, jako park s desítkou labyrintů, nebo možnost nocovat v dobových komnatách, přímo navazujících na turistům zpřístupněné prostory.

Jívový rybník

Nedaleko městečka Loučeň se nachází Jívový rybník, nazývaný také Jívák. Turisty sem láká okolní příroda, lesy nebo koupání.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrobte si vlastní mapu nebo ochutnejte sladký med

U příležitosti státního svátku můžete s dětmi vyrazit na několik akcí, které se v ten den konají. V pražském Poštovním muzeu si vyrobte vlastní mapy, na zámku Loučeň se od čtvrtka konají speciální retroprohlídky. Těšit se můžete na sladký a voňavý Den medu v Litomyšli, kde se možná nejen děti dozví spoustu informací o včelách.

Zámek Loučeň uctí 700. výročí narození Karla IV. vybudováním královského labyrintu

Zámek Loučeň slavnostně odhalí dárek k 700. narozeninám českého krále Karla IV. V květnu 2016. Tento 12. královský labyrint, vybudovaný podle středověkých předloh, bude v sobě obsahovat nejen mystiku středověkých čísel, ale bude také osazen zářiči z drahých kamenů, které umocní jeho energetický náboj.

Zámek Loučeň vítá návštěvníky po celý rok

Od roku 2011 se zámek Loučeň přiřadil k památkám, jež vyznávají celoroční provoz - což zejména k „nezimám“ posledních let je záměr, který padl na úrodnou půdu. Předem ohlášené skupiny mohou zavítat prakticky kdykoliv.

Svatohubertské slavnosti na Loučeni nabídnou zvěřinové hody i troubenou mši

Oblíbené slavnosti na počest patrona všech myslivců, svatého Huberta, na zámku Loučeň letos připadají na sobotu a neděli 7. a 8. listopadu. Návštěvníky čeká kompletní přehlídka loveckých psů, sokolnické vystoupení dravých ptáků i jedinečná troubená Svatohubertská mše. V nabídce budou i zvěřinové hody.

Kam o víkendu s dětmi: V zoo po liščí stopě, za Robinem Hoodem na Loučeň

Rodiny s dětmi opět čeká víkend plný her, zábavy a poznání. V Praze proniknete hlouběji do japonské kultury, v Děčíně a Zákupech zase do historie. Víkend ale přinese také sportovní aktivity a výlety do míst, na která jste se zatím možná nepodívali.

Kam o víkendu s dětmi: Sindibáda uvidíte v Třinci, Robin Hood navštíví Loučeň

Víkend se tentokrát ponese hlavně v duchu pohádek a strašidel. Jestli vaše ratolesti navštěvují rády říši fantazie, máte z čeho vybírat. Strašidla se usídlí třeba na zámcích Horní Libchava a Jezeří, potkáte je ale také v Praze ve Žlutých Lázních. Princové a princezny si zatančí na bále v Kamenici nad Lipou.

Kam o víkendu s dětmi: Za leporelem do Prahy a Litovle, do labyrintů na Loučeň

Kreativní, interaktivní, poučný, kulturní i sportovní program nabízejí akce plánované na tento víkend. Děti budou soutěžit, tančit, vařit, ale i poznávat nové věci. Záleží pouze na tom, kam se je rozhodnete vzít.

Zámek Loučeň v neděli odmění tatínky

Zámek Loučeň oslaví Den otců speciálním programem. Pro návštěvníky z řad tatínků tam bude připraven například pětiboj. Žádný účastník z něj neodejde s prázdnou.

O Velikonocích přivítají turisty na zámku Loučeň sladké dobroty i zajíčci

Velikonoce na zámku Loučeň pojali jakoby vypadly z večerníčku pro nejmenší. Bílou sobotou totiž provedou návštěvníky zámku od 11:00 zajíčci Salát a Salátek. A aby toho nebylo málo, přidají se i liška a vlk. Turisté, kteří dorazí se zaječíma ušima, dostanou od zámecké kuchařky za odměnu palačinku. Děti si pak budou moci vyzkoušet své dovednosti v kuchyni.

Pošťáckou slavností ožije labyrintárium i interiéry zámku Loučeň

První aprílovou sobotu 5. dubna nabídne zámek Loučeň podívanou v zámeckých komnatách i pod širým nebem - Pošťácké slavnosti. Zatímco na zámku můžete být svědky oblíbených hraných scén z minulosti podle reálných událostí, v labyrintáriu se rozvine tradiční velká hra na poštovní téma.

Na zámku Loučeň začne nový rok hodinu po poledni. Jako na souostroví Kiribati

Odpolední Silvestr v jednu na zámku Loučeň pobaví nejen malé děti, ale i jejich rodiče. Podívají se na první místa na planetě, kam přichází Nový rok, a to od 13 hodin středoevropského času. V rámci oslav bude možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku.

Kam o víkendu s dětmi: Na speciální prohlídku hradu nebo krmit vlky do zoo

Kromě toho, že zoologickou zahradu v Olomouci provoní purpura a perníčky, tady návštěvníci o víkendu budou svědky krmení vlků. Zajímavou podívanou bude jistě také návštěva hradu Bítov, jehož komnaty zaplnila vánoční dekorace. Za Bílou paní se pak můžete vypravit na Loučeň, na jarmarky a trhy prakticky kamkoliv po Česku.